Mistrzostwa świata ponownie w USA?

Być może w 2025 bądź 2026 roku szosowe mistrzostwa świata trzeci raz w historii odbędą się w Stanach Zjednoczonych. Nad projektem sprowadzenia czempionatu do USA pracuje Axel Merckx.

Syn legendarnego „Kanibala” na co dzień mieszka w Kanadzie i prowadzi kontynentalny zespół Hagens-Berman Axeon. W rozmowie z „Het Nieuwsblad” trzeci zawodnik Igrzysk Olimpijskich w Atenach (2004) powiedział, że do końca tego roku w Międzynarodowej Unii Kolarskiej powinna wpłynąć oficjalna kandydatura. Kto po Colorado Springs (1986) oraz Richmond (2015) miałby zostać gospodarzem tęczowej rywalizacji?

Odpowiedź: Oregon, leżący w północno-zachodniej części USA. Merckx chciałby również wziąć odpowiedzialność za przebieg trasy.

Z powodu pandemii COVID-19 tegoroczne mistrzostwa świata mogą zostać przeniesione z szwajcarskiego Aigle na Bliski Wschód. W 2021 roku zorganizuje je Bruksela w spółce z Leuven, w 2022 roku Wollongong (Australia), w 2023 roku Glasgow, a w 2024 roku Zurych.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: