Zawody w Vårgårdzie i Tour of Britain spadają z kalendarza

Poprawiony kalendarz WorldTour dopiero co został opublikowany przez UCI , a już zaczyna się dezaktualizować. Organizator z Vårgårdy zdecydował się odwołać dwa wyścigi dla kobiet (jazda drużynowa i start wspólny), zaplanowane na 8-9 sierpnia.

To oczywiście bardzo smutne, ale po rozmowach zarówno z gminą, jak i sponsorami, nie widzimy w obecnej sytuacji [koronawirusowej] możliwości organizacyjnych, niezbędnych dla zawodów trwających przez cały weekend

– powiedziała dyrektor szwedzkich wyścigów Helen Henriksson, która ma szczególnie wątpliwości co do możliwości podróżowania na początku sierpnia.

Coraz głośniej mówi się o możliwości odwołania mistrzostw świata w Szwajcarii (20-27 września). Te miałby w terminie listopadowym przejąc Katar, gdzie kolarze walczyli już o tęczowe koszulki w 2016 roku.

Przy kalendarzu majstrują Włosi. Z 31 października na 8 sierpnia chcą przesunąć Il Lombardia. To obecnie termin zajęty przez Mediolan-San Remo, dla którego nową datą byłby 22 sierpień.

W tym roku na pewno natomiast nie zobaczymy Tour of Britain. Etapówka cyklu ProSeries planowana była na 6-13 września.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: