Chris Froome na wylocie z Team Ineos?

Chris Froome

Według „Cyclingnews” w sierpniu Chris Froome może opuścić Team Ineos. 34-letnim Brytyjczykiem mają być zainteresowane dwa zespoły.

Czterokrotny zwycięzca Tour de France w tym roku celuje w kolejny sukces na trasie wyjątkowo wrześniowego Wielkiego Touru. Problem w tym, że w obecnym zespole musiałby rywalizować o pozycję lidera z ostatnimi dwoma triumfatorami „Wielkiej Pętli” - Geraintem Thomasem i Eganem Bernalem.

Froome po obecnym sezonie wygasa umowa z Team Ineos. Nie wiemy czy ma szansę na jej przedłużenie, w świetle pytań o stan zdrowia i szans na powrót do dawnej formy, po ciężkim złamaniu nogi, w zeszłorocznym Criterium du Dauphine.

Według „Cyclingnews” Froome przeprowadził już kilka rozmów z innymi zespołami w sprawie przejścia w przyszłym sezonie. Gdyby chciał zmienić koszulkę w sierpniowym okienku musiałby otrzymać na to zgodę obecnego pracodawcy.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: