Kalendarz Pucharu Świata MTB kurczy się

Kolejna edycja Pucharu Świata w kolarstwie górskim cross-country została odwołana, a inna przesunięta ma zostać na późniejszy termin.

Zmagania w kanadyjskim Mont-Sainte-Anne (21-23 sierpnia), piąta runda cyklu, zostały odwołane na prośbę organizatorów, poinformowała Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI).

Powodem odwołania imprezy jest pandemia wirusa SARS-Cov-2, która do wprowadzenia wyjątkowych ograniczeń poruszania się, ogłoszenia zakazu zgromadzeń i odwołania imprez masowych zmusił większość krajów w Europie i na świecie.

Kłopoty ma też czwarta odsłona cyklu, która rozegrana miała być w szwajcarskim Lenzerheide w dniach 14-16 sierpnia. W tym przypadku organizatorzy będą chcieli zawody przeprowadzić po otrzymaniu zielonego światła od lokalnych władz.

Kalendarz rywalizacji w kolarstwie górskim został, podobnie jak ten szosowy, przez pandemię mocno okrojony. Nowego terminu szukają już organizatorzy mistrzostw Europy w Grazu (14-17 maja) oraz rundy Pucharu Świata w czeskim Nowym Mescie na Morave (22-24 maja), natomiast UCI próbuje naleźć nowego gospodarza mistrzostw świata. Odwołany został już Puchar Świata w Vallnord (19-21 czerwca), a w zaplanowanych terminach nie odbędą się także cztery pierwsze rundy Pucharu Świata w kolarstwie górskim downhill. Wyścigi w chorwackim Losinj i brytyjskim Fort William odwołano, na nowy termin czekają zawody w portugalskiej Lousa i w słoweńskim Mariborze.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: