Greg van Avermaet o CCC Team i swoim kalendarzu

Greg van Avermaet powiedział w „Het Nieuwsblad”, że w CCC Team wciąż toczą się negocjacje z zawodnikami, ale jest dobrej myśli, co do dokończenia obecnego sezonu.

Wciąż rozmawiamy i szukamy najlepszego rozwiązania problemów. Mamy nadzieję na powrót do drużyny zwolnionego personelu, kiedy znów zaczniemy się ścigać

– stwierdził mistrz olimpijski.

34-letni Belg jest kapitanem i liderem zespołu, ale również nieformalnym rzecznikiem kolegów z grupy.

Oczywiście jestem w codziennym kontakcie z Jimem Ochowiczem. Miałem kilka nieprzespanych nocy. W obecnej sytuacji ekipy trudno położyć się do łóżka i od razu zasnąć. Nikt tego nie chciał i nikt nie ma złej woli. Jeśli uda nam się znaleźć kompromis, to poczekajmy na to, co będzie w przyszłym roku. Mamy nadzieję, że damy radę rozpocząć nowy projekt, chociaż nie jest to dobry czas na znalezienie sponsora.

Van Avermaet w tym tygodniu mógł się w końcu ucieszyć z projektu kalendarza na resztę sezonu. Program jest napięty, więc i tu musi iść na kompromis. Dyskusji nie podlega jego udział w Tour de France.

Tour musi znaleźć się w programie zawodnika z topu. Ja miałem tą przyjemność, że wygrałem tam dwa etapy i zdobyłem żółtą koszulkę. Oczywiście sponsor też wymaga najsilniejszego składu na Pętlę. Po Tourze raczej ominę Binckbank Tour, skupiając się na Liège-Bastogne-Liège.

Największą zagwozdką dla Van Avermaeta będzie weekend z Amstel Gold Race i Gandawa-Wevelgem.

Oba klasyki mi odpowiadają i oba można połączyć, ale nie sądzę, iż byłoby to mądre. Decyzję powinienem tu podjąć w ostatniej chwili, pamiętając, że podczas kolejnego weekendu wypadnie Ronde van Vlaanderen

– zaznaczył.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

2 Comments

  1. Jedrek

    10 maja 2020, 18:52 o 18:52

    Cytat z wypowiedzi GvA "Jeśli uda nam się znaleźć kompromis, to poczekajmy na to, co będzie w przyszłym roku. Mamy nadzieję, że damy radę rozpocząć nowy projekt, chociaż nie jest to dobry czas na znalezienie sponsora" Te słowa chyba nie pozostawiają cienia wątpliwości że CCC wycofa się że sponsoringu po tym sezonie 🙁

  2. reko

    10 maja 2020, 21:12 o 21:12

    No niestety mówią wszystko...

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: