Vuelta a Espana 2020. Kolejna zmiana w programie

Alejandro Valverde

Organizatorzy Vuelta a Espana wprowadzili kolejną zmianę w programie 75. edycji wyścigu. Peleton nie wjedzie w 2020 roku do Portugalii, jak początkowo planowano.

Hiszpański Grand Tour w obliczu zmian wymuszonych pandemią wirusa SARS-Cov-2 przeniesiony został z przełomu sierpnia i września na koniec października i początek listopada. W nowym układzie wyścig zrezygnował ze startu w Holandii, co całość skróciło do 18 etapów.

Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) w kalendarzu zapisała dla wyścigu miejsce między 20 października a 8 listopada. To oznacza, że impreza pokryje się częściowo z Giro d'Italia i kończyła będzie tegoroczny cykl WorldTour.

Komunikat przesłany dziś do mediów informuje o kolejnych zmianach. Z programu zniknie wypad do Portugalii, który miał mieć miejsce na etapach 15. (pierwotnie 18.) i 16. (pierwotnie 19.). Peleton miał z Galicji wjechać do dystryktu Porto i finiszować w miejscowości Matosinhos, a następnego dnia wystartować z Viseu i kierować się ku Ciudad Rodrigo w hiszpańskiej prowincji Salamanka. Oba odcinku zapowiadały się na sprinterskie rozgrywki.

Dyrektor wyścigu, Javier Guillen, potwierdził, że pandemia i wywołane przez nią zakłócenia są powodem "niemożliwości zapewnienia optymalnych warunków wymaganych do przeprowadzenia wyścigu" na terenie portugalskich dystryktów. Do takich wniosków doszły lokalne władze w porozumieniu z firmą Unipublic.

Szczegóły zmian w programie wyścigu i nowe trasy miały już zostać zatwierdzone, ale opublikowane zostaną dopiero za kilka tygodni.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: