Women's Tour nie odbędzie się w sezonie 2020

Wyścig OVO Energy Women's Tour nie zostanie przeprowadzony w roku 2020, poinformowała firma SweetSpot Group, organizator imprezy.

Brytyjska etapówka, jeden z lepiej zorganizowanych wyścigów w kalendarzu UCI Women's WorldTour, pierwotnie zaplanowany był na początek czerwca. Impreza zawieszona została w marcu w związku z wybuchem pandemii wirusa SARS-Cov-2.

Wywołującym chorobę Covid-19 wirusem zaraziło się w Wielkiej Brytanii niemal 195 tysięcy osób, z czego ponad 29 tysięcy, najwięcej w Europie, zmarło.

Jesteśmy w pełni świadomi niespotykanej natury obecnej sytuacji na świecie i wyzwań stojących przed kalendarzem UCI. Dlatego też postanowiliśmy podjąć decyzję wcześnie i nie szukać alternatywnego terminu na rok 2020

tłumaczył przedstawiciel organizatorów, Hugh Roberts.

Wyścig w 2019 roku wygrała Brytyjka Elizabeth Deignan przed Polką Katarzyną Niewiadomą.

Mając do dyspozycji dodatkowy czas, będziemy chcieli uczynić przyszłoroczny wyścig jeszcze większym niż w przeszłości. Pracujemy z naszymi partnerami nad planami przeprowadzenia po raz pierwszy relacji na żywo w roku 2021. Badamy także możliwości przybliżenia wyścigu fanom w tych trudnych czasach, między innymi przez wirtualne ściganie.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: