Tour de Pologne 2020 pierwszą etapówką wznowionego cyklu WorldTour

Michał Kwiatkowski na kresce czwartego etapu Tour de Pologne

Tour de Pologne w sezonie 2020 rozegrany ma zostać w dniach 5-9 sierpnia, poinformowała Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI).

Polski wyścig cyklu WorldTour otworzyć ma wraz ze Strade Bianche (1 sierpnia) wznowiony po przerwie cykl najważniejszych wyścigów świata, które UCI planuje rozegrać między sierpniem i listopadem, licząc, że pozwolą na to warunki sanitarno-epidemiologiczne.

Czesław Lang w rozmowie z "Rowery.org" potwierdził 21 kwietnia, że wyścig rozegrany zostanie w formacie pięciodniowym, a nie siedmiodniowym. Dyrektor wyścigu zapewniał, że imprezę jest w stanie przeprowadzić.

Rozegranie wyścigów kolarskich w Polsce i w Europie zależy od sytuacji sanitarno-epidemiologicznej i postępów w powstrzymywaniu pandemii wirusa SARS-Cov-2. W niektórych krajach: Belgii, Holandii, Francji, Niemczech czy Norwegii, wprowadzono zakaz organizowania większych imprez masowych do września. Nie jest jasne kiedy ani na jak długo takie regulacje wprowadzone zostaną w Polsce.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: