Nairo Quintana i reszta kolumbijskiej ferajny może szosować

Nairo Quintana

Rząd Kolumbii przychylił się do prośby Nairo Quintany, który w imieniu innych zawodowych kolarzy apelował o zgodę na jazdę treningową w terenie otwartym.

Zwycięzca Giro d’Italia (2014) i Vuelta a Espana (2016) argumentował m.in., że specjalne zezwolenie w czasach Covid-19 na kręcenie poza domem otrzymał od burmistrza Zipaquirá m.in. Egan Bernal (Team Ineos). Quintana musiał się „zadowolić” jedynie godzinną jazdę na szosie dziennie.

Minister sportu Ernesto Lucena wytłumaczył, że trenować normalnie mogą wszyscy zawodnicy z licencją UCI. Od burmistrzów zależy, jakie konkretne zasady i ograniczenia będą obowiązywać w obszarach poszczególnych prowincji.

Quintana, od tego sezonu reprezentujący zespół Arkea-Samsic, nie tak dawno oddał na loterię jedną ze swoich maglia rosa. Koszulka z Giro d'Italia 2014 roku stanowiła nagrodę losowaną między darczyńcami, a uzyskana kwota, ekwiwalent niemal 94 tysięcy złotych, zostanie przelana na konto szpitala w Tunja, miejscowości oddalonej 100 kilometrów od Bogoty.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: