Strade Bianche i Tour de Pologne mają wznowić kalendarz WorldTour

Wszyscy wyczekujemy z niecierpliwością, ale i nadzieją na wznowienie sezonu kolarskiego. Wyścigi mają szansę ruszyć w połowie lata, o czym mówi kalendarz WorldTour, opublikowany przez hiszpański dziennik "AS", na dwa dni przez jego oficjalną prezentacją.

Dokument zamieszczony na stronie internetowej gazety nie obejmuje kilku wyścigów, które jeszcze nie zostały odwołane, jak Grand Prix Cycliste de Québec (11 września) i Grand Prix Cycliste de Montreal (13 września). Prawdopodobnie jednak przy tak napiętym programie i w zagrożeniu koronawirusem kanadyjskie klasyki zostaną wykreślone.

Pandemia wirusa SARS-Cov-2 kalendarz kolarski zatrzymała w marcu, a Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) ściganie zawiesiła do 1 lipca, a wyścigi WorldTour do 1 sierpnia.

W kalendarzu nie są ujęte również wyścigi cyklu Women's WordTour. Międzynarodowa Unia Kolarska zapowiedziała, że oficjalny plan kalendarza opublikowany zostanie we wtorek, 5 maja.

I tak, to Strade Bianche ma 1 sierpnia wznowić kalendarz WorldTour, Tour de Pologne ma być pierwszą etapówką (5-9 sierpnia), natomiast Mediolan-San Remo odbyłby się w sobotę, 8 sierpnia.

W skróconym formacie w dniach 12-16 sierpnia rozegrane ma zostać Criterium du Dauphine natomiast weekend 21-23 sierpnia przydzielony jest mistrzostwom krajów. 25 sierpnia, we wtorek, to klasyk Bretagne Classic - Ouest-France, a 29 sierpnia wystartuje Tour de France. Francuski wyścig potrwa do 20 września, natomiast w jego trakcie kolarze do kolejnych startów przygotowywaliby się na trasie Tirreno-Adriatico (8-14 września).

Imprezy te zostaną rozegrane pod warunkiem uzyskania zezwolenia od rządów Francji i Włoch. We Francji do września ma obowiązywać zakaz organizacji imprez masowych, we Włoszech taki termin nie został jeszcze określony.

"Wyścig dwóch mórz" byłby ostatnią etapówką cyklu WorldTour, która przygotowałaby do Giro d'Italia, zaplanowanego na 3-25 października. Tuż przed włoskim tourem w kalendarzu znajduje się jeszcze BinckBank Tour (29 września - 3 października).

Ta kombinacja ciekawsza robi się o tyle, że w dniach 23-27 września w Szwajcarii odbyć się mają mistrzostwa świata w kolarstwie szosowym.

BinckBank Tour tym razem może przygotować do brukowanych klasyków, gdyż 11 października zapisano dla Gandawa-Wevelgem, 14 października dla Dwars door Vlaanderen, a 18 października zajmuje Ronde van Vlaanderen. Na 1 listopada do kalendarza wpisany jest Paryż-Roubaix.

Nieco niepostrzeżenie wpasowany jest ardeński tryptyk: Strzała Walońska planowana jest na 29 września, Liege-Bastogne-Liege na 4 października, już w trakcie Giro d'Italia. Amstel Gold Race zorganizowany zostałby 10 października. Kolarze zmagający się w Ardenach najpewniej w dużej grupie pojadą również na Vuelta a Espana, która w formacie 18-dniowym wpisana jest między 20 października a 8 listopada, a zatem nachodzi na termin Giro.

Cykl WorldTour 14 listopada kończyć miałby wyścig Il Lombardia.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

2 Comments

  1. Jedrek

    3 maja 2020, 17:05 o 17:05

    Wielka szkoda że Giro zazębia się z Vueltą. No ale niech już ruszą w końcu.

  2. Wlada

    3 maja 2020, 19:29 o 19:29

    Żyć nie umierać, zima bez wyscigów potrwa w tym roku tylko 2,5 miesiąca! A teraz na szczęście można jeździć w terenie i przetrwać.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: