Mistrzostwa Europy 2020 odwołane

Mistrzostwa Europy w kolarstwie szosowym nie odbędą się w sezonie 2020.

Europejska Unia Kolarska (UEC) poinformowała, że decyzję o wykreśleniu imprezy z kalendarza podjęła po rozmowach z organizatorami, prowincją i miastem Trydent.

Wyścigi o biało-niebieskie koszulki ze złotymi gwiazdami odbyć miały się w dniach 9-13 września na szosach włoskiej prowincji Trydent. Impreza została odwołana, ale UEC do Trydentu chce jednak powrócić we wrześniu 2021 roku i w dniach 1-5 września lub 8-12 przeprowadzić mistrzostwa.

Organizacja mistrzostw Europy w innym terminie i w innym miejscu stoi pod znakiem zapytania: UEC zapewnia, że chce znaleźć nowego gospodarza i koszulki przyznać także w tym roku.

Włochy to kraj szczególnie silnie dotknięty pandemią wirusa SARS-Cov-2 Według danych włoskiego ministerstwa zdrowia, do 1 maja wykryto 207 tysięcy przypadków wywoływanej wirusem choroby Covid-19, z czego ponad 28 tysięcy doprowadziło do zgonu, a 78 tysięcy wyzdrowiało.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: