Mistrzostwa świata MTB 2020 nie odbędą się w Albstadt

Mistrzostwa świata w kolarstwie górskim cross-country nie odbędą się w roku 2020 w niemieckim Albstadt. Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) nadal chce jednak rozegrać imprezę, po wznowieniu sezonu.

Zmagania początkowo zaplanowane na ostatni weekend czerwca odwołano już pod koniec marca, ale organizatorzy i Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) mieli nadzieję, że imprezę uda się w Albstadt rozegrać w późniejszym terminie.

Dziś w komunikacie UCI potwierdzona została informacja o tym, że niemieckie miasto nie zdoła przeprowadzić rywalizacji o tęczowe koszulki.

Powodem odwołania mistrzostw jest pandemia wirusa SARS-Cov-2, która do wprowadzenia wyjątkowych ograniczeń poruszania się, ogłoszenia zakazu zgromadzeń i odwołania imprez masowych zmusił większość krajów europejskich. Decyzję o odwołaniu podjęły władze miasta Albstadt, kraju związkowego Badenia-Wirtembergia oraz Niemieckiego Związku Kolarskiego (BDR), kierując się wytycznymi rządu federalnego, który imprezy masowe zawiesił do 31 sierpnia.

Wyścigi przez UCI zawieszone zostały póki co do 1 lipca, a szosowe imprezy WorldTour do 1 sierpnia.

Kalendarz rywalizacji w kolarstwie górskim został, podobnie jak ten szosowy, przez pandemię mocno okrojony. Nowego terminu szukają organizatorzy mistrzostw Europy w Grazu (14-17 maja) oraz rundy Pucharu Świata w czeskim Nowym Mescie na Morave (22-24 maja). Odwołany został za to Puchar Świata w Vallnord (19-21 czerwca), a w zaplanowanych terminach nie odbędą się także cztery pierwsze rundy Pucharu Świata w kolarstwie górskim downhill. Wyścigi w chorwackim Losinj i brytyjskim Fort William odwołano, na nowy termin czekają zawody w portugalskiej Lousa i w słoweńskim Mariborze.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: