Tour de France i Criterium du Dauphine jednak zgodnie z planem?

Według "Agence France-Presse" (AFP), Tour de France i Criterium du Dauphine będą mogły się odbyć w sierpniu, pomimo ograniczeń wprowadzanych przez francuski rząd.

Wczoraj premier Francji Edouard Philippe zapowiedział nowe środki mające na celu stopniowe przywracanie normalności w kraju zmagającym się z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2. W ich ramach przewidziano m.in. zabronienie organizacji imprez masowych, gromadzących więcej niż 5000 osób, aż do września.

W związku z tym pojawiły się pytania o możliwość organizowania we Francji wyścigów kolarskich. Po wystąpieniu Philippe'a nie było jasne co stanie się z planem organizacji Tour de France (przeniesionego na 29 sierpnia – 20 września) i Criterium du Dauphine (który, według nieoficjalnego kalendarza zaprezentowanego przez belgijską stację "RBTF" powinien odbyć się w skróconym formacie w sierpniu).

Według AFP, są jednak duże szanse, że dwie imprezy jednak otrzymają zielone światło w terminie sierpniowym. Minister sportu Roxana Maracineanu potwierdziła, że do końca lipca niemożliwe będzie organizowanie wydarzeń sportowych. Otwartą furtkę mają jednak imprezy sierpniowe, pod warunkiem, że będą one gromadziły mniej niż 5000 osób.

Na tym etapie plany ogłoszone przez premiera nie narzucają jego przełożenia ani odwołania

– powiedziała agencji w odniesieniu do Tour de France.

Również Francuska Federacja Kolarska (FFC) jest chętna by przywrócić ściganie.

Na czas wznowienia pracujemy nad nowymi formatami wyścigów, które mogą szanować normy sanitarne

– napisała w komunikacie prasowym.

Projekt ustawy wprowadzający przedstawione przepisy powinien rozpocząć proces legislacyjny w najbliższym czasie. Premier Philippe podkreślił jednak, że w przypadku wzrostu liczby zachorować na Covid-19, znoszenie ograniczeń może się przeciągnąć.

W świetle aktualnych propozycji, ograniczenia dotyczyłyby wyłącznie pierwszych trzech etapów "Wielkiej Pętli".

Do 28 kwietnia we Francji obecność SARS-CoV-2 stwierdzono u 129 859 osób, z czego 23 660 z nich zmarło.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: