Itzulia Basque Country i Clasica San Sebastian odwołane

Z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 wyścigi Itzulia Basque Country i Clasica San Sebastian nie odbędą się w 2020 roku.

Organizator obu wydarzeń rozgrywanych na baskońskiej ziemi poinformował, że Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) była zainteresowana ich przeprowadzeniem w pierwszym tygodniu sierpnia.

Kierownictwo wyścigów ostatecznie uznało jednak, że w tym roku najlepsza decyzja, to decyzja o odwołaniu.

Nasze wyścigi mobilizują tysiące ludzi. W obliczu obecnej sytuacji nie możemy ryzykować powrotu i rozprzestrzeniania się wirusa. Ponadto, czujemy, że to nie jest odpowiedni czas na prośby do urzędów miast i innych instytucji o pomoc. Czas zwrócić społeczności część tego, co dano nam przez tyle lat. Wolimy by pieniądze przeznaczone na organizację wyścigu zostały zainwestowane w pomoc przy powrocie do normalnego życia

– uzasadnił decyzję Julian Eraso, prezydent spółki OCETA, odpowiedzialnej za organizację obu wyścigów.

Eraso podkreślił również, że w przypadku Clasica de San Sebastian koszty organizacji są bardzo wysokie i nie mogą być poniesione, zwłaszcza w niepewności odnośnie możliwości przeprowadzenia rywalizacji.

Komunikat prasowy mówi również, że trasa przyszłorocznego Itzulia Basque Country będzie bardzo zbliżona, jeżeli nie identyczna do tej, którą ogłoszono dla tegorocznej edycji.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: