Trofeo Alfredo Binda i Tour de Feminin odwołane

Wyścigi Trofeo Alfredo Binda oraz Tour de Feminin – "O cenu Českého Švýcarska" nie odbędą się w sezonie 2020.

Zaliczany do cyklu Women's WorldTour włoski klasyk Trofeo Alfredo Binda przełożony został początkowo na 2 czerwca, po tym jak organizację 22 marca uniemożliwiła paraliżująca Włochy pandemia.

Organizatorzy kobiecego wyścigu, organizowanego od 1974 roku w Cittiglio, poinformowali dziś, że 22. edycja nie zostanie przeprowadzona. To trzecia w historii odwołana edycja, wcześniej wyścig nie odbył się w latach 1997 i 1998.

Tym samym nie odbędzie się także wyścig juniorek z cyklu Pucharu Narodów: Mini-Trofeo Alfredo Binda.

Włochy to w Europie jeden z krajów najbardziej dotkniętych chorobą Covid-19. Według danych na 22 kwietnia, liczba zachorowań sięgnęła 187 327, z czego 25 085 zmarło, a 54 543 zostało wyleczonych.

To była bardzo trudna, ale konieczna decyzja. Pod uwagę wzięliśmy olbrzymie cierpienie, z którym mierzymy się w Lombardii na co dzień. Zarówno Włoska Federacja Kolarska jak i Międzynarodowa Unia Kolarska zaoferowały nam termin letni, ale dla nas oba wyścigi są popularnymi wydarzeniami, w których udział bierze lokalna społeczność. W tym roku jest inaczej: mieszkańcy tego rejonu cierpią, to nie są warunki do organizacji wyścigu kolarskiego. Lepiej zwinąć banery i poczekać do następnego roku

– wyjaśnił szef Cycling Sport Promotion, Mario Minervino.

Komitet organizacyjny czeskiego wyścigu Tour de Feminin (2.2), pierwotnie zaplanowanego na 2-5 lipca, podjął podobną decyzję 21 kwietnia. Jako powód organizatorzy kobiecego wyścigu podali niepewność co do warunków organizacji wyścigów latem.

Międzynarodowa Unia Kolarska wyścigi odwołała do 1 lipca, a wyścigi WorldTour do 1 sierpnia. Jej decyzje to jednak tylko jeden z czynników: regulacje co do organizacji imprez masowych różnią się w zależności od kraju i mogą ulegać dalszym modyfikacjom w ramach polityki ochrony zdrowia publicznego.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: