Puchary Świata i Mistrzostwa Europy MTB odwołane

Mistrzostwa Europy w kolarstwie górskim cross-country oraz Puchary Świata w Novym Mescie na Morave oraz w Vallnord nie odbędą się w zaplanowanych pierwotnie terminach.

Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) poinformowała dziś o odwołaniu Pucharu Świata w kolarstwie górskim cross-country w Andorze. Ten miał odbyć się w Vallnord w dniach 19-21 czerwca.

Wcześniej organizatorzy rundy Pucharu Świata w czeskim Nowym Mescie na Morave (22-24 maja) poinformowali o zamiarach przełożenia imprezy. Nowy termin nie jest jeszcze znany.

W obliczu pandemii wirusa SARS-Cov-2, organizatorzy wyścigów masowo odwołują wyścigi lub składają wnioski o ich przełożenie. Do UCI wpłynęło już ponad 650 takich wniosków.

Do skutku w zaplanowanym terminie nie dojdą też Mistrzostwa Europy w kolarstwie górskim cross-country, które w dniach 14-17 maja gościć miał austriacki Graz. Impreza została przełożona.

W zaplanowanych terminach nie odbędą się także cztery pierwsze rundy Pucharu Świata w kolarstwie górskim downhill. Wyścigi w chorwackim Losinj i brytyjskim Fort William odwołano, na nowy termin czekają zawody w portugalskiej Lousa i w słoweńskim Mariborze.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: