Wyścig Mjr. Hubala zawieszony, mistrzostwa Polski póki co zgodnie z planem

Wyścig Mjr. Hubala – Sante Tour, planowany na termin 3-7 czerwca, został zawieszony w związku z panującą na świecie pandemią wirusa SARS-Cov-2.

Dotychczas odwołane zostały wszystkie wyścigi z kalendarza Polskiego Związku Kolarskiego planowane do 30 kwietnia 2020 roku. To efekt decyzji wydanych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki dotyczących zakazu organizowania imprez sportowych. Wszystko wskazuje na to, że do listy odwołanych wyścigów dopisany zostanie również "Hubal".

Jak poinformował nas Dariusz Noceń, organizator świętokrzyskiego wyścigu, wyścig może nie dojść do skutku z powodów formalnych:

Z powodu sytuacji, w jakiej wszyscy obecnie się znajdujemy, nie mamy podpisanych jeszcze wszystkich umów potrzebnych do przeprowadzenia wyścigu w zaplanowanym terminie. W związku z tym musimy liczyć się z jego odwołaniem, choć sprawa nie jest jeszcze przesądzona.

Wyścig Mjr. Hubala – Sante Tour jest najwyżej kategoryzowanym, polskim wyścigiem w kalendarzu UCI Europe Tour (2.1). Zeszłoroczną edycję wygrał Maciej Paterski.

Dariusz Noceń oraz Andrzej Sypytkowski, którzy odpowiadają za wyścig, w tym roku organizują również Szosowe Mistrzostwa Polski w Dusznikach-Zdroju. Choć termin krajowego czempionatu jest odległy (18-21 czerwca), nie jest jasne jak długo obowiązywały będą mające powstrzymać rozwój pandemii środki bezpieczeństwa.

Na chwilę obecną nie wprowadzamy żadnych zmian. Wszystko odbywa się zgodnie z planem i mistrzostwa są niezagrożone. Oczywiście trzymamy rękę na pulsie i w razie pojawienia się jakichkolwiek problemów będziemy reagować

– uspokaja Noceń.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: