Kolarze Lotto Soudal zdecydowali się na obniżkę pensji

Zawodnicy męskiej ekipy Lotto Soudal, kierownictwo zespołu oraz pracownicy administracyjni zgodzili się na czasową obniżkę pensji.

Decyzja podjęta została by wyrazić solidarność z obsługą oraz sponsorami. Według przesłanego do mediów komunikatu, zapadła ona jednomyślnie.

Lotto Soudal na krok zdecydowała się w obliczu pandemii wirusa SARS-Cov-2. Kolarski światek po odwołaniu wyścigów i wprowadzeniu przez władze kolejnych europejskich krajów środków mających spowolnić postępy wirusa zatrzymał się.

Dla belgijskiej ekipy oznacza to, że grupa około 25 jej pracowników – masażystów, mechaników, fizjoterapeutów czy kierowców: najczęściej samozatrudnionych – pozostanie czasowo bez pracy. Ci, zgodnie z belgijskimi przepisami prawa pracy, przejdą na tymczasowe bezrobocie, a ich płace w wymiarze około 70% pokryć mają środki państwowe.

W Belgii do 27 marca zachorowało 7284 osoby, z czego 289 zmarło. Rząd premier Sophie Wilmes przedłużył wczoraj do 19 kwietnia ogólnokrajową kwarantannę, w ramach której, od 17 marca, zamknięte są szkoły, bary, puby i restauracje, aczkolwiek dozwolone są poruszanie się pieszo i jazda na rowerze. Władze wprowadziły zakaz zgromadzeń i zalecają powstrzymanie się od wszelkich niekoniecznych aktywności.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: