Amstel Gold Race i Eschborn-Frankfurt przesunięte

Kobiece i męskie wersje Amstel Gold Race, a także wyścig Eschborn-Frankfurt panów zostały przełożone z powodu epidemii wirusa SARS-Cov-2.

W Holandii do tej pory odnotowano 1710 przypadków zachorowań na Covid-19, która od kilkunastu dni torpeduje kolarską rywalizację i powoduje odwołanie kolejnych wyścigów oraz innych imprez masowych. 43 z nich doprowadziło do zgonu. W Niemczech z kolei sytuacja jest dużo trudniejsza - liczba chorych wynosi 9360, a zmarłych - 26.

W związku z tym jako pierwsi rywalizację skreślili organizatorzy "Piwnego Wyścigu", do tej pory zaplanowanego na 19 kwietnia.

Zdrowie i bezpieczeństwo zawodników, gości i pracowników ma zawsze najwyższy priorytet. To jest oczywiście trudna decyzja do podjęcia i to ogromna szkoda. Organizacja ciężko pracuje cały rok nad przygotowaniem do tych wyścigów i rozumiemy żal wszystkich uczestników, tak profesjonalistów jak i amatorów. Nie mamy jednak innego wyboru. Postępujemy zgodnie z radami instytucji sanitarnych i uznaliśmy, że tegoroczna edycja Amstel Gold Race odbędzie się zbyt wcześnie, aby zagwarantować bezproblemową edycję

– powiedział dyrektor wyścigu, Leo van Vliet.

Kilka minut później w ich ślad poszli odpowiedzialni za Eschborn-Frankfurt (1 maja).

Odwołanie naszego wyścigu jest jednym z kroków podjętych, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa. Zapewnia bezpieczeństwo wszystkim obywatelom. Ta wczesna decyzja zdejmuje nieco presję z miejscowości na trasie Eschborn-Frankfurt, służb sanitarnych, licencyjnych, policji i straży pożarnej, co jest kluczowe w tej

– podkreślają wspólnie burmistrz Eschborn, Adnan Shaikh, i Markus Frank, radny ds. ekonomii, sportu, bezpieczeństwa i służb pożarowych Frankfurtu nad Menem.

Organizatorzy obu wyścigów poinformowali również, że będą rozmawiać z Międzynarodową Unią Kolarską (UCI) w sprawie nowego terminu dla imprez, choć przydzielenie takich nie jest pewne.

Do tej pory na świecie wirusem SARS-Cov-2 zaraziło się ponad 198 tysięcy osób, z czego około 8000 zmarło, jednak prawie 82 tysiące zostało wyleczonych. Znaczną większość wykrytych przypadków (około 81 tysięcy) odnotowano w Chinach, zaś na Starym Kontynencie najwięcej przypadków zarażenia zdiagnozowano we Włoszech (ponad 31 tysięcy), Hiszpanii (ponad 11 800), Niemczech (ponad 9300) i Francji (prawie 7600).

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: