Fernando Gaviria zarażony, Tejay van Garderen ewakuuje się z Europy

Fernando Gaviria

"Het Laaste Nieuws" potwierdził, że wśród osób zarażonych koronawirusem na wyścigu UAE Tour znajduje się Fernando Gaviria.

Kolumbijski sprinter od dwóch tygodni przebywa w szpitalu w Abu Zabi. Trafił tam z powodu wysokiej gorączki. Stan 25-letniego kolarza poprawił się po 6 godzinach i dalszy przebieg COVID-19 ma przebiegać bezobjawowo.

Sam zawodnik dzisiaj dał znać w mediach społecznościowych.

Dzięki zespołowi i wszystkim specjalistom od zdrowia w Emiratach nic mi nie jest i czuję się dobrze

– napisał.

Można przypuszczać, że to z powodu Gavirii grupa UAE Team Emirates sama zdecydowała poddać się kwarantannie, w chwili gdy inne zespoły obecne na UAE Tour wracały do domu. To drugi po Dmitriju Strakhovie zawodnik, o którym wiemy, zarażony SARS-CoV-2 na wyścigu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Paryż-Nicea opuścił dziś Tejay van Garderen, po tym jak prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump zakazał połączeń lotniczych z Europą (za wyjątkiem Wielkiej Brytanii). Amerykanin boi się utknięcia w Europie, a wobec ogłoszonej przez Światową Agencję Zdrowia (WHO) pandemii chce być z rodziną.

Organizatorzy odwołują kolejne wyścigi. W Portugalii zawieszono wszystkie zawody do 3 kwietnia. Z kalendarza francuskiego wypadł dzisiaj Tour de Bretagne (25 kwietnia – 1 maja). Oficjalny komunikat o odwołaniu Volta a Catalunya (23-29 marca) spodziewany jest w każdej chwili.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: