PZKol odwołuje wyścigi i zawiesza wyjazdy kadry

Polski Związek Kolarski (PZKol) odwołał zagraniczne wyjazdy kadry narodowej oraz imprezy sportowe zaplanowane na marzec. Działania te podjęte zostały w odpowiedzi na rekomendacje Ministerstwa Sportu w obliczu wzrastającej liczby zarażonych wirusem SARS-CoV-2.

Prezes Związku, Krzysztof Golwiej, po spotkaniu przedstawicieli związków sportowych z minister sportu, Danutą Dmowską-Andrzejuk, w komunikacie opublikowanym na stronie PZKol-u poinformował, że kolarski Związek zastosuje się do wytycznych Rady Ministrów.

Ministerstwo Sportu (MS) wczoraj, 10 marca, zarekomendowało odwołanie wszystkich zaplanowanych imprez sportowych oraz popularyzujących sport.

Jesteśmy w stałym kontakcie z przedstawicielami polskich związków sportowych, aby szybko reagować i podejmować decyzje w trosce o bezpieczeństwo zawodników przygotowujących się do imprez mistrzowskich. Mając na uwadze dbałość o zdrowie sportowców zalecamy, aby zgrupowania odbywały się w Polsce

– czytamy w komunikacie ministerstwa.

Rekomendujemy odwołanie wszystkich zaplanowanych imprez sportowych, także tych których ustawa nie definiuje jako masowe

– dodała w tym samym komunikacie minister Dmowska-Andrzejuk.

Tym samym odwołane zostały wszystkie imprezy sportowe z kalendarza PZKol-u, które zaplanowano do 31 marca: Puchar Polski XCO / UCI Warsaw Cup (29 marca) oraz eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży juniorów młodszych w kolarstwie torowym (27-29 marca). Nowe terminy tych imprez podane mają zostać w przyszłości.

Polski Związek Kolarski rekomenduje organizatorom, aby wszystkie zaplanowane imprezy kolarskie zostały również odwołane. W związku z rekomendacją Ministerstwa Sportu Polski Związek Kolarski zawiesza wszystkie wyjazdy zagraniczne Kadr Narodowych - we wszystkich kategoriach wiekowych do 30.04.2020

– czytamy w komunikacie PZKol-u, który podkreśla, że zgrupowania w Polsce odbywały się będą "na jak najwyższym poziomie z przestrzeganiem zaleceń Głównego Inspektoratu Sanitarnego".

W Polsce, w dniu 11 mara, odnotowano póki o 27 przypadków zarażenia wirusem SARS-CoV-2. Rząd premiera Mateusza Morawieckiego poinformował we wtorek o odwołaniu wszystkich imprez masowych (tych, w których uczestniczy ponad 1000 osób lub 500 osób, jeśli impreza odbywa się w hali), a dziś, że od czwartku, 12 marca, zamknięte będą wszystkie instytucje kulturalne, natomiast od poniedziałku, 16 marca, także instytucje oświaty.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: