Paryż-Nicea 2020. Ivan Garcia Cortina: "Wykorzystałem szansę"

Ivan Garcia Cortina wygrał trzeci etap Paryż-Nicea. Dla Hiszpana to największy triumf w karierze.

Kolarz formacji Bahrain-McLaren najlepiej odnalazł się w chaotycznym finiszu i w odpowiednim momencie rozpoczął sprint, czym zaskoczył swoich przeciwników. Po dwóch dniach pracy na rzecz Dylana Teunsa los uśmiechnął się dla młodego zawodnika.

Udało mi się znaleźć trochę miejsca do ataku i poszedłem na całość. Cierpiałem w deszczu jak inni, ale bardzo lubię takie warunki. Wykorzystałem szansę. To niesamowite, że wygrałem etap takiego wyścigu jak Paryż-Nicea

– powiedział etapowy zwycięzca.

Hiszpan buduje formę przed kampanią klasyków. W lutym 24-latka dopadła infekcja, która wyłączyła go z rywalizacji w Omloop Het Nieuwsblad i Kuurne-Bruksela-Kuurne. Po czasie spędzonym na domowych treningach Garcia Cortina wraca na dobre tory przed najważniejszymi zawodami w pierwszej części sezonu.

Wyścig póki co przypomina swoją charakterystyką północne klasyki, więc to dla mnie świetna wiadomość, że odniosłem tutaj zwycięstwo. Jestem bardzo zadowolony z występu całej drużyny

– zakończył młody Hiszpan.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: