Trofeo Alfredo Binda przełożone na czerwiec

Wyścig UCI Women's WorldTour Trofeo Alfredo Binda został przeniesiony z 22 marca na 2 czerwca.

Swoją decyzję organizatorzy ogłosili za pośrednictwem Twittera. Nowy termin to we Włoszech Dzień Republiki, wspominający referendum z 1946 roku, w którym obywatele wybrali zmienienie ustroju politycznego na Półwyspie Apenińskim z monarchistycznego na republikański.

Tym samym przeniesiony zostanie również wyścig juniorek, Trofeo Da Moreno.

Zmiana terminu wyścigu dookoła miejscowości w Cittiglio jest spowodowane ograniczeniami w organizowaniu imprez masowych we Włoszech przez rząd Giuseppe Conte, wprowadzonymi jako część walki z wirusem SARS-Cov-2. Według Ministerstwa Zdrowia, w całych Włoszech do 5 marca odnotowano 3858 przypadków i 148 zgonów. Lombardia, w której organizowany jest wyścig, jest najbardziej dotkniętym regionem – zanotowano tam 1777 przypadków, w tym 98 śmiertelnych.

Z tego powodu opóźniony został męski wyścig Strade Bianche (7 marca), a niepewny jest również los Tirreno–Adriatico (11-17 marca) czy Mediolan–San Remo (22 marca).

Trofeo Alfredo Binda jest częścią cyklu UCI Women's World Tour od jego początku, czyli od 2016 roku. Sam wyścig jest organizowany od 1974 roku, a do tej pory nie odbył się tylko w latach 1997-1998. Dwa lata temu triumfowała w nim Katarzyna Niewiadoma.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: