Paryż–Nicea 2020. Romain Bardet w roli pomocnika

Romain Bardet

Romain Bardet będzie kontynuował europejską część sezonu na ojczystych szosach. Francuz w ostatniej chwili wskoczył do składu AG2R La Mondiale na Paryż–Nicea.

29-latek początkowo miał w planach udział w wyścigach Strade Bianche i Tirreno–Adriatico, lecz te zweryfikowała epidemia wirusa SARS-Cov-2 na Półwyspie Apenińskim. Jednodniowy klasyk w Toskanii już został odwołany, a nie wykluczone, że podobny los spotka również etapówkę w Apeninach.

W tej sytuacji kierownictwo grupy AG2R La Mondiale przeniosło swojego górala do składu na "wyścig ku słońcu".

Kolarz z Brioude w tym roku celuje w Giro d'Italia, Igrzyska Olimpijskie i Mistrzostwa Świata. Sezon otworzył bez wyróżniania się na Tour Down Under, wskakując na nieco wyższy poziom w rozegranych niedawno wyścigach we Francji. Tour des Alpes Maritimes et du Var ukończył na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej, plasując się w czołowej dziesiątce na każdym z etapów, zaś w Royal Bernard Drome Classic zajął 13. miejsce.

Bardetowi do najlepszej formy jednak daleko.

Z pewnością nie jestem na takim poziomie i po takich przygotowaniach jak przed rokiem. Przez ostatnie dwa tygodnie moje życie kręciło się wokół przyjścia na świat mojego syna. Moje ostatnie osiągi są jednak obiecujące w kontekście dalszej części sezonu

– tłumaczył w komunikacie prasowym.

W związku z tym, Bardet przyjmie nieco inną rolę podczas rywalizacji w Paryż–Nicea. Francuz zamierza wspierać m.in. swojego rodaka Pierre'a Latoura, który wydaje się być najmocniejszym góralem ekipy.

Będę pracował na korzyść zespołu, który ma wiele atutów, by na trasie zabłysnąć

– zakończył.

Obok Bardeta i Latoura ekipa Vincenta Lavenu wystawi Alexisa Gougearda, Nansa Petersa, Olivera Naesena, Benoita Cosnefroya, Mickaela Cherela oraz Aureliena Pareta-Peintre'a.

Po starcie we Francji Bardet w planach ma nieco dłuższą przerwę, a do rywalizacji powróci na Tour of the Alps (20-24 kwietnia) i Liège-Bastogne-Liège (26 kwietnia). Te dwa starty bezpośrednio poprzedzą jego pierwszy cel na ten rok, jakim jest Corsa Rosa (9-31 maja).

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: