Trasa Orlen Nations Grand Prix 2020

Firma LangTeam, organizator młodzieżowego wyścigu Orlen Nations Grand Prix, przedstawiła trasę tegorocznej edycji (29-30 sierpnia).

Organizatorem dwudniowej imprezy będzie miasto Rzeszów, a rywalizacja rozegra się na 27-kilometrowej rundzie po okolicach miasta. Jedynym utrudnieniem będzie podjazd pod Matysówkę (1,7 km; 4,1%). Start i finisz zostaną ulokowane na al. Cieplińskiego, w okolicach Pomnik Czynu Rewolucyjnego, tak, jak miewało to miejsce w przypadku wizyt Tour de Pologne w mieście.

Tak jak w ubiegłym roku, wyścig zostanie podzielony na dwa etapy. 29 sierpnia rozegra się jazda drużynowa na czas, składająca się z jednej pętli (27 km), a następnego dnia kolarze przystąpią do wyścigu ze startu wspólnego, pięciokrotnie pokonując to okrążenie (135 km).

Tegoroczny wyścig Orlen Nations Grand Prix będzie zaliczany do Pucharu Narodów dla kolarzy do lat 23 i jednocześnie zakończy tegoroczną edycję cyklu. W jego skład wchodzą również Gandawa-Wevelgem/Kattekoers-Ieper (29 marca), Ronde van Vlaanderen Beloften (11 kwietnia), L'Etoile d'Or (2-3 maja), Wyścig Pokoju/Course de la Paix (4-7 czerwca) i Tour de l'Avenir (7-16 sierpnia).

W ubiegłorocznym wyścigu, rozgrywanym w Bukowinie Tatrzańskiej, triumfował Francuz Nicolas Prodhomme.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: