[Aktualizacja] Kolejne zespoły zawieszają starty

autobus grupy EF Education-Drapac

EF Pro Cycling wystąpił do UCI o zgodę na zwolnienie z obecności na Strade Bianche, Mediolan-San Remo i Tirreno-Adriatico, w związku z obawami dotyczącymi rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Amerykański zespół chce postępować zgodnie z zaleceniami amerykańskich władz, które sugerują unikanie „wszelkich niepotrzebnych podróży do Włoch”.

Uważamy, że najlepiej jest postąpić zgodnie z tą radą i dołożyć wszelkich starań w celu utrzymania naszego personelu i kolarzy w zdrowiu oraz nie narażania ich na ryzyko rozprzestrzenienia wirusa. Zespół czuje odpowiedzialność za zwiększone wysiłki w zakresie zdrowia publicznego na obszarach dotkniętych wirusem i poczuwa sie do odpowiedzialności za naszych fanów i mieszkańców miast, do których podróżujemy w ramach WorldTouru

– napisano w liście EF, skierowanym do UCI.

Z wyprawy do Italii na Strade Bianche i Trofeo Binda zrezygnował kobiecy zespół Parkhotel Valkenburg.

Tymczasem w Zjednoczonych Emiratach Arabskich po stwierdzeniu sześciu nowych przypadków zarażenia wirusem SARS-Cov-2 wśród pozostających na miejscu uczestników wyścigu UAE Tour, okres ich kwarantanny został przedłużony do 14 marca.

W dniu 4 marca z udziału we włoskich wyścigach zrezygnowały kolejne zespoły. Jumbo-Visma zrezygnowała z udziału w Strade Bianche, podobnie jak kobiecy zespół CCC-Liv. Groupama–FDJ odpuszcza Strade Bianche, GP Larciano i Tirreno–Adriatico.

Grupa Mitchelton-Scott z kolei zrezygnowała ze startów do 22 marca, co oznacza, że jej zawodników nie zobaczymy na listach startowych wyścigów Strade Bianche, GP Industria, Paryż-Nicea, Tirreno-Adriatico i Mediolan-San Remo, a zawodniczek australijskiej grupy zabraknie w Strade Bianche, Ronde van Drenth oraz Nokere Koerse.

Team Ineos odpuści wszystkie wyścigi aż do 23 marca, wycofując się ze Strade Bianche, Paryż-Nicea, Tirreno-Adriatico, Mediolan-San Remo, Nokere Koerse i Bredene Koksijde Classic. Powodami są nie tylko obawy przed rozprzestrzenianiem się choroby, ale także chęć dania możliwości upamiętnienia i uczestniczenia w pogrzebie zmarłego we wtorek dyrektora sportowego, Nicolasa Portala.

Astana poinformowała, że zamierza zrezygnować ze ścigania do 20 marca, usuwając ze swojego kalendarza startów Strade Bianche, Paryż-Nicea i Tirreno-Adriatico. Komunikat ekipy nie wspomina o Mediolan–San Remo, mającym się odbyć w – teoretycznie – pierwszym dniu powrotu do ścigania, a zatem 21 marca.

AG2R La Mondiale wycofała się z Tirreno-Adriatico i Mediolan-San Remo z powodu obaw o zdrowie kolarzy i jej sztabu. Podobną decyzję, jednak dotyczącą również Paryż-Nicea, podjęło również UAE Team Emirates.

Team Sunweb poinformował o skreśleniu z planów męskiej ekipy wyścigów Tirreno-Adriatico i Mediolan-San Remo.

CCC Team zakomunikował, że z uwagi na bezpieczeństwo zdrowotne kolarzy i obsługi rezygnuje z udziału w Paryż-Nicea i Tirreno-Adriatico.

Movistar Team wycofał swoich zawodników i swoje zawodniczki z rywalizacji do 22 marca. Panów nie zobaczymy na Paryż-Nicea, Tirreno-Adriatico i Mediolan–San Remo, a pań – na Ronde van Drenthe, Nokere Koerse i Omloop van de Westhoek.

Artykuł jest aktualizowany w miarę pojawiania się potwierdzonych informacji.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: