Kasper Asgreen (Deceuninck-Quick-Step), po ucieczce podjętej w końcówce wyścigu, zdobył 72. Kuurne-Bruksela-Kuurne.
25-letni Duńczyk przyjechał przed główną grupą, przyprowadzoną przez Giacomo Nizzolo (NTT Pro Cycling) i Alexandra Kristoffa (UAE Team Emirates).
Wyścig usytuowany w Zachodniej Flandrii liczył 201 kilometrów, a na trasie zaznaczono 11 podjazdów, z tym, że z ostatniego do mety w Kuurne było ponad 50 kilometrów.
Ucieczkę utworzyli Mikkel Bjerg (UAE Team Emirates), Jonas Abrahamsen (Uno-X Norwegian Development Team), Roy Jans (Alpecin-Fenix), Hugo Houle (Astana) i Boris Vallee (Bingoal-Wallonie Bruxelles). Piątka zdobyła blisko 6 minut przewagi, z czego na Cote du Trieu (#9; 68 km przed metą; 1260 m; 7%) wciąż pozostawało 5 minut.
Z czołówki po defekcie przed Oude Kwaremont (#10; 58 km; 2200 m; 4%) wypadł Bjerg. Na brukowej wspinaczce tempo podkręcili kolarze EF Pro Cycling i Matteo Trentin (CCC Team), ale po opuszczeniu ostatniego podjazdu, Kluisberg (#11; 51 km; 1100 m; 6%), peleton trzymał się razem. Strata do uciekinierów wynosiła wówczas 3:20.
Aktywnie jechał Greg van Avermaet (CCC Team), próbując rozerwać grupę. To się na krótko powiodło, oderwało się ponad 20 zawodników, jednak taki układ nie pasował Deceuninck-Quick-Step.
30 kilometrów przed metą Kasper Asgreen przeskoczył do pozostających na czele Jansa i Vallee. Jadący jak motor Duńczyk dał nowe życie akcji. Różnica skoczyła do 30 sekund.
Pościg prowadziły ekipy Sunweb, Ineos i Lotto Soudal. Z przodu zmęczony Jans puścił koło, Asgreen zerwał z koła również Vallee. Ostatnie 8 kilometrów rozpoczął z zapasem 20 sekund.
Rajd kolarza Deceuninck-Quick-Step trwał. Długie proste mu nie sprzyjały, jednak sekundy ubywały bardzo powoli. Prowadzenia już nie oddał, odnosząc wspaniałe zwycięstwo.
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Kasper Asgreen | Deceuninck-Quick Step | 4:47:18 |
2. | Giacomo Nizzolo | NTT Pro Cycling | 00:03 |
3. | Alexander Kristoff | UAE Team Emirates | |
4. | Fabio Jakobsen | Deceuninck-Quick Step | |
5. | Jasper Stuyven | Trek-Segafredo | |
6. | Hugo Hofstetter | Israel Start-Up Nation | |
7. | Sonny Colbrelli | Bahrain-McLaren | |
8. | Ben Swift | Team Ineos | |
9. | Dries van Gestel | Team Total Direct Energie | |
10. | Jürgen Roelandts | Movistar Team | |
11. | Kristoffer Halvorsen | EF Pro Cycling | |
12. | Fabian Lienhard | Groupama-FDJ | |
13. | Anthony Turgis | Team Total Direct Energie | |
14. | Robert Stannard | Mitchelton-Scott | |
15. | Eduard Prades | Movistar Team | |
16. | Jempy Drucker | Bora-hansgrohe | |
17. | Damien Touze | Cofidis, Solutions Crédits | |
18. | John Degenkolb | Lotto Soudal | |
19. | Alex Aranburu | Astana Pro Team | |
20. | Clément Venturini | AG2R La Mondiale | |
21. | Piet Allegaert | Cofidis, Solutions Crédits | |
22. | Andrea Pasqualon | Circus-Wanty Gobert | |
23. | Oliver Naesen | AG2R La Mondiale | |
24. | Matteo Jorgenson | Movistar Team | |
25. | Tim Merlier | Alpecin-Fenix | |
26. | Greg van Avermaet | CCC Team | |
27. | Hugo Houle | Astana Pro Team | |
28. | Aaron van Poucke | Sport Vlaanderen-Baloise | |
29. | Julien Vermote | Cofidis, Solutions Crédits | |
30. | Silvan Dillier | AG2R La Mondiale | |
31. | Jonas Iversby Hvideberg | Uno-X Norwegian Development Team | |
32. | Bert van Lerberghe | Deceuninck-Quick Step | |
33. | Cees Bol | Team Sunweb | |
34. | Johan Jacobs | Movistar Team | |
35. | Stefan Kung | Groupama-FDJ | |
36. | Boris Vallee | Bingoal-Wallonie Bruxelles | |
37. | Nils Politt | Israel Start-Up Nation | |
38. | Gijs van Hoecke | CCC Team | |
39. | Heinrich Haussler | Bahrain-McLaren | |
40. | Niki Terpstra | Team Total Direct Energie | |
41. | Jonas Koch | CCC Team | |
42. | Zdeněk Stybar | Deceuninck-Quick Step | |
43. | Vegard Stake Laengen | UAE Team Emirates | |
44. | Michael Valgren | NTT Pro Cycling | |
45. | Kevin Geniets | Groupama-FDJ | |
46. | Nikolas Maes | Lotto Soudal | |
47. | Guillaume Boivin | Israel Start-Up Nation | |
48. | Otto Vergaerde | Alpecin-Fenix | |
49. | Olivier Le Gac | Groupama-FDJ | |
50. | Łukasz Wiśniowski | CCC Team | |
51. | Roy Jans | Alpecin-Fenix | |
52. | Yves Lampaert | Deceuninck-Quick Step | |
53. | Lukas Postlberger | Bora-hansgrohe | |
54. | Alexander Krieger | Alpecin-Fenix | |
55. | Bob Jungels | Deceuninck-Quick Step | |
56. | Luke Durbridge | Mitchelton-Scott | |
57. | Brian van Goethem | Lotto Soudal | |
58. | Søren Kragh Andersen | Team Sunweb | |
59. | Sep Vanmarcke | EF Pro Cycling | 00:15 |
60. | Jonas Rickaert | Alpecin-Fenix | 00:18 |
61. | Phil Bauhaus | Bahrain-McLaren | 00:56 |
62. | Ian Stannard | Team Ineos | 01:17 |
63. | Luke Rowe | Team Ineos | |
64. | Tiesj Benoot | Team Sunweb | 01:56 |
65. | Rasmus Tiller | NTT Pro Cycling | 02:08 |
66. | Tobias Ludvigsson | Groupama-FDJ | |
67. | Michael Gogl | NTT Pro Cycling | |
68. | Jérémy Lecroq | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | |
69. | Jonas Abrahamsen | Uno-X Norwegian Development Team | |
70. | Casper Pedersen | Team Sunweb | 03:14 |
71. | Reinardt Janse van Rensburg | NTT Pro Cycling | 04:15 |
72. | Jonas Rutsch | EF Pro Cycling | 06:03 |
73. | Anders Skaarseth | Uno-X Norwegian Development Team | |
74. | Laurens de Vreese | Astana Pro Team | |
75. | Owain Doull | Team Ineos | |
76. | Kristian Sbaragli | Alpecin-Fenix | |
77. | Amaury Capiot | Sport Vlaanderen-Baloise | |
78. | Dorian Godon | AG2R La Mondiale | 06:31 |
79. | Mads Pedersen | Trek-Segafredo | |
80. | Tom van Asbroeck | Israel Start-Up Nation | |
81. | Tom Wirtgen | Bingoal-Wallonie Bruxelles | |
82. | Edward Theuns | Trek-Segafredo | 07:10 |
83. | Alexis Renard | Israel Start-Up Nation | |
84. | Cyril Barthe | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | |
85. | Dries de Bondt | Alpecin-Fenix | |
86. | Erik Nordsaeter Resell | Uno-X Norwegian Development Team | |
87. | Guillaume van Keirsbulck | CCC Team | |
88. | Patrick Gamper | Bora-hansgrohe | |
89. | Juri Hollmann | Movistar Team | |
90. | Lawrence Naesen | AG2R La Mondiale | |
91. | Timothy Dupont | Circus-Wanty Gobert | |
92. | Pieter Vanspeybrouck | Circus-Wanty Gobert | |
93. | Dmitriy Gruzdev | Astana Pro Team | |
94. | Nikias Arndt | Team Sunweb | |
95. | Andreas Stokbro | NTT Pro Cycling | |
96. | Frederik Backaert | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | |
97. | Brent van Moer | Lotto Soudal | |
98. | Sam Bewley | Mitchelton-Scott | |
99. | Alex Edmondson | Mitchelton-Scott | |
100. | Iljo Keisse | Deceuninck-Quick Step | |
101. | Nils Eekhoff | Team Sunweb | |
102. | Jacopo Mosca | Trek-Segafredo | |
103. | Leonardo Basso | Team Ineos | |
104. | Dion Smith | Mitchelton-Scott | |
105. | Julien Duval | AG2R La Mondiale | |
106. | Josef Cerny | CCC Team | |
107. | Alexander Konychev | Mitchelton-Scott | |
108. | Logan Owen | EF Pro Cycling | |
109. | Gabriel Cullaigh | Movistar Team | |
110. | Fabio Felline | Astana Pro Team | |
111. | Emmanuel Morin | Cofidis, Solutions Crédits | |
112. | Emiel Planckaert | Sport Vlaanderen-Baloise | |
113. | Thomas Sprengers | Sport Vlaanderen-Baloise | |
114. | Edvald Boasson Hagen | NTT Pro Cycling | |
115. | Alfred Wright | Bahrain-McLaren | |
116. | Marcel Sieberg | Bahrain-McLaren | |
117. | Tom Bohli | UAE Team Emirates | |
118. | Andreas Schillinger | Bora-hansgrohe | |
119. | Eliot Lietaer | Bingoal-Wallonie Bruxelles | |
120. | Jens Debusschere | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | |
121. | Kevyn Ista | Bingoal-Wallonie Bruxelles | |
122. | Jasper Philipsen | UAE Team Emirates | |
123. | Mathijs Paasschens | Bingoal-Wallonie Bruxelles | |
124. | Cyril Lemoine | Cofidis, Solutions Crédits | |
125. | Bryan Coquard | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | |
126. | Ide Schelling | Bora-hansgrohe | |
127. | Mickaël Delage | Groupama-FDJ | |
128. | Bert de Backer | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | |
129. | Frederik Frison | Lotto Soudal | |
130. | Markus Hoelgaard | Uno-X Norwegian Development Team | |
131. | Martin Laas | Bora-hansgrohe | |
132. | Aksel Nommela | Bingoal-Wallonie Bruxelles | |
133. | Julius van Den Berg | EF Pro Cycling | |
134. | Lars Saugstad | Uno-X Norwegian Development Team | |
135. | Edoardo Affini | Mitchelton-Scott | 07:52 |
136. | Marco Marcato | UAE Team Emirates | |
DNF | Manuele Boaro | Astana Pro Team | |
DNF | Lluís Mas | Movistar Team | |
DNF | Quinn Simmons | Trek-Segafredo | |
DNF | Jonas Castrique | Bingoal-Wallonie Bruxelles | |
DNF | Boy van Poppel | Circus-Wanty Gobert | |
DNF | Travis Mccabe | Israel Start-Up Nation | |
DNF | Zhandos Bizhigitov | Astana Pro Team | |
DNF | Lorrenzo Manzin | Team Total Direct Energie | |
DNF | Erik Baska | Bora-hansgrohe | |
DNF | Matteo Trentin | CCC Team | |
DNF | Kevin Deltombe | Sport Vlaanderen-Baloise | |
DNF | Tom Devriendt | Circus-Wanty Gobert | |
DNF | Marc Sarreau | Groupama-FDJ | |
DNF | Dimitri Claeys | Cofidis, Solutions Crédits | |
DNF | Florian Maitre | Team Total Direct Energie | |
DNF | Jens Keukeleire | EF Pro Cycling | |
DNF | Chris Lawless | Team Ineos | |
DNF | Sasha Weemaes | Sport Vlaanderen-Baloise | |
DNF | Alfdan de Decker | Circus-Wanty Gobert | |
DNF | Luka Pibernik | Bahrain-McLaren | |
DNF | Emīls Liepins | Trek-Segafredo | |
DNF | Adrien Petit | Team Total Direct Energie | |
DNF | Daniel Hoelgaard | Uno-X Norwegian Development Team | |
DNF | Juan Sebastián Molano | UAE Team Emirates | |
DNF | Rasmus Iversen | Lotto Soudal | |
DNF | Aaron Verwilst | Sport Vlaanderen-Baloise | |
DNF | Nico Denz | Team Sunweb | |
DNF | Grega Bole | Bahrain-McLaren | |
DNF | Ryan Mullen | Trek-Segafredo | |
DNF | Geoffrey Soupe | Team Total Direct Energie | |
DNF | Danny van Poppel | Circus-Wanty Gobert | |
DNF | Mikkel Bjerg | UAE Team Emirates | |
DNF | Jenthe Biermans | Israel Start-Up Nation | |
DNF | Adrien Garel | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | |
DNS | Jonathan Dibben | Lotto Soudal | |
DNS | Tom Scully | EF Pro Cycling | |
DNS | Kenneth Vanbilsen | Cofidis, Solutions Crédits | |
DSQ | Gianni Moscon | Team Ineos |