Kuurne-Bruksela-Kuurne 2020. Gianni Moscon zdyskwalifikowany

Gianni Moscon

Gianni Moscon (Team Ineos) został wykluczony z wyścigu Kuurne-Bruksela-Kuurne za niesportowe zachowanie.

Do zdarzenia doszło nieco ponad 60 kilometrów przed metą, w momencie, gdy peleton jechał po nieco węższej szosie. Niektórzy zawodnicy, w tym 25-latek z Trento, upadli w kraksie.

Kamery wychwyciły jednak jak Włoch, chcąc podnieść rower, rzucił leżący na nim sprzęt w kierunku jednego z zawodników B&B Hotels – Vital Concept p/b KTM. Następnie sięgnął po swój i kontynuował jazdę.

Komisja sędziowska podjęła decyzję o zdyskwalifikowaniu kolarza Team Ineos i zdjęciu go z trasy. Gdy ten o niej się dowiedział, zdjął z pleców kolejno oba numery startowe, pierwszy od razu wyrzucając, a drugi najpierw rozdzierając.

To już nie pierwszy raz, kiedy Moscon został oskarżony o niesportowe zachowanie. W 2017 roku ekipa zawiesiła go na sześć tygodni z powodu rasistowskich ataków na Kevina Rezę, a w kolejnym sezonie UCI ukarała go pięciotygodniowym zawieszeniem i wyrzuceniem z Tour de France za uderzenie Elie Gesberta.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. Maciek79

    2 marca 2020, 06:59 o 06:59

    Ma chłopak ogromny problem ze swoja psychą. Znowu zachował sie jak frajer.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: