Omloop Het Nieuwsblad 2020. Van Avermaet i Trentin przed pierwszym testem

Greg van Avermaet i Matteo Trentin poprowadzą polski zespół CCC w pierwszych wyścigach klasycznych na brukach Belgii. Duet w sobotę stanie na starcie Omloop Het Nieuwsblad (1.WT), a w niedzielę przystąpi do Kuurne-Bruksela-Kuurne (1.Pro).

Dwa wyścigi klasyczne otwierają sezon ścigania na brukach Belgii, Francji i Holandii, a dla zawodników w te imprezy celujących są pierwszym bojowym testem po przygotowaniach prowadzonych w cieplejszych krajach.

CCC Team w tym roku pozyskał Trentina by wzmocnić pozycję Van Avermaeta i by zyskać zdolność walki o wygrane w największych wyścigach klasycznych wiosny. Włoch i Belg ścigali się już razem na trasach Volta a la Comunitat a Valenciana i Volta ao Algarve, pomagając sobie w końcówkach i budując formę na belgijskie ściganie.

Czuję się naprawdę dobrze i myślę, że moja dyspozycja jest tak dobra lub lepsza jak w ubiegłych latach, w tym punkcie sezonu. Dobrze jechało mi się w Portugalii, choć żaden z etapów nie był dopasowany do mojej charakterystyki. Miło byłoby do klasyków przystępować z jakimś sukcesem na koncie, ale mój sezon tak naprawdę zaczyna się w ten weekend. Liczę na współpracę z Matteo Trentinem, myślę, że możemy razem rozgrywać ataki i kasowanie rywali w finałach. Mamy mocną ekipę i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, możemy zapisać ładny wynik w ten weekend

– tłumaczył w komunikacie ekipy Van Avermaet, który w Omloop Het Nieuwsblad triumfował dwukrotnie.

Omloop to wyścig bardziej przypominający "De Ronde", w finale którego do pokonania są wspinaczki na Muur oraz Bosberg. Kuurne-Bruksela-Kuurne daje więcej szans sprinterom, gdyż z ostatnich podjazdów, Oude Kwaremontu i Kluisbergu, do mety pozostaje 53-kilometrowy płaski odcinek.

Trentin w obu wyścigach kilka razy kręcił się w czołówce, ale najwyższą lokatę zapisał w 2017 roku, gdy jako piąty dojechał do Kuurne.

Nie jestem jeszcze w pełni formy, ale przed Omloop Het Nieuwsblad mam kilka dobrych treningów. Zobaczymy jak to się potoczy, Kuurne-Bruksela-Kuurne chyba odpowiada mi bardziej

– zadeklarował wicemistrz świata.

Na trasie Omloop Het Nieuwsblad dwójkę liderów wesprą Gijs van Hoecke, Guillaume Van Keirsbulck, Nathan van Hooydonck i Łukasz Wiśniowski, a także Michael Schär i Jonas Koch. Dzień później Van Hooydoncka i Schära zastąpią Patrick Bevin oraz Josef Černý.

Przed rokiem Greg i Matteo znajdowali się w finałowych rozgrywkach, ale nie mieli wsparcia ekip. Posiadanie dwóch kart w takiej rozgrywce daje nam znacznie lepszą pozycję i pozwoli nam na bardziej agresywne ściganie niż wcześniej

– ocenił dyrektor sportowy Valerio Piva.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: