Torowe MŚ 2020. Skład kadry Polski

Reprezentacja Polski w 19-osobowym składzie wystąpi na Mistrzostwach Świata w kolarstwie torowym. Czempionat w dniach 26 lutego - 1 marca odbędzie się w stolicy Niemiec, Berlinie.

Biało-czerwoni po udanych występach w trzech ostatnich odsłonach Pucharu Świata stają przed ostatnim etapem kwalifikacji olimpijskich. Skład kadry narodowej potwierdził Polski Związek Kolarski (PZkol).

W sprincie drużynowym i keirinie pojedzie Urszula Łoś, a jej partnerką w zmaganiach sprinterek będzie Marlena Karwacka. W rezerwie znalazła się za to Nikola Sibiak.

Do sprintu drużynowego mężczyzn przystąpić mają Rafał Sarnecki, Mateusz Rudyk i Maciej Bielecki, w odwodzie mając Krzysztofa Maksela. Maksel z kolei wystartuje w wyścigu na kilometr, a Sarnecki w keirinie, natomiast rolę rezerwowego w keirinie pełni Patryk Rajkowski.

W sprincie indywidualnym pojawi się Mateusz Rudyk, który przed rokiem wywalczył brązowy medal.

W wyścigu drużynowym na dochodzenie kobiet trener Grzegorz Ratajczyk ma do dyspozycji Katarzynę Pawłowską, Łucję Pietrzak, Darię Pikulik, Wiktorię Pikulik oraz Nikol Płosaj. Pietrzak wystartować ma też w scratchu, Daria Pikulik w omnium, a Płosaj w wyścigu punktowym. Wiktoria i Daria Pikulik oraz Płosaj zgłoszone są także do madisona.

Polacy nie startują w wyścigu drużynowym na dochodzenie mężczyzn, natomiast trener Jacek Kasprzak stawia na madisona i omnium. W tym pierwszym pojechać mają Wojciech Pszczolarski i Daniel Staniszewski, natomiast w rezerwie pozostaje Filip Prokopyszyn.

Staniszewski indywidualnie wystartuje w omnium, Pszczolarski natomiast w wyścigu punktowym, a Prokopyszyn w scratchu. Rezerwowymi są Bartosz Rudyk (omnium), Adrian Tekliński (scratch) i Damian Sławek (wyścig punktowy).

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. Piter

    25 lutego 2020, 18:13 o 18:13

    Rudyk w sprincie nie startuje?

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: