UAE Tour 2020: etap 2. Powtórka Caleba Ewana na Hatta Dam

Caleb Ewan

Caleb Ewan wygrał przy tamie Hatta Dam drugi odcinek rywalizacji w ramach wyścigu UAE Tour.

Kolarz Lotto Soudal pokonał Sama Bennetta (Deceuninck-Quick Step) i Arnauda Demare (Groupama-FDJ), obejmując prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Rafał Majka (Bora-hansgrohe) zameldował się na 16. miejscu.

168 kilometrów znajdowało się przed kolarzami drugiego dnia rywalizacji w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Peleton pokonał pętlę wokół Hatty i ruszył na nieco pofałdowaną trasę do Fujairah i z powrotem, by na sam koniec stoczyć błyskawiczną bitwę na Hatta Dam (600 m; 7%).

W długą ucieczkę zabrali się Leonardo Tortomasi i Veljko Stojnic, ci sami harcowali, co pierwszego dnia. Dwójka reprezentująca Vini Zabù-KTM zyskała ponad 4 minuty, z czego pozostało im półtorej minuty na 50 kilometrów przed metą.

Pierwszy dał sobie spokój Stojnic, peleton Tortomasia wchłonął tylko nieco później. Tempo wraz ze zbliżaniem się do mety rosło, rosła też nerwowość w wyluzowanej wcześniej grupie.

10 kilometrów przed metą, na małym wzniesieniu, akcję zainicjował Victor Campenaerts (NTT Pro Cycling), do którego doskoczył Nicola Conci (Trek-Segafredo). Z tyłu po przyspieszeniu kontakt z peletonem stracił Chris Froome (Team Ineos).

Dwójka odskoczyła na 17 sekund, ale na dojeździe do Hatta Dam przewagi nie potrafili obronić. Ostatecznie cała grupa dojechała na ostatni, idący w górę kilometr.

Kolarze Lotto Soudal wyprowadzili do przodu Caleba Ewana. Ubiegłorocznego zwycięzcę na Hatta Dam atakiem próbował zaskoczyć Sam Bennett, ale mały Australijczyk zdecydowanie lepiej poradził sobie z najwyższymi procentami drogi.

Wyniki 2. etapu UAE Tour 2020 (2.UWT), Hatta – Hatta Dam (168 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Caleb EwanLotto Soudal4:18:16
2.Sam BennettDeceuninck-Quick Step00:02
3.Arnaud DemareGroupama-FDJ00:04
4.Diego UlissiUAE Team Emirates
5.Rick ZabelIsrael Start-Up Nation
6.Andrea VendrameAG2R La Mondiale
7.Luka MezgecMitchelton-Scott
8.Adam YatesMitchelton-Scott
9.Tadej PogacarUAE Team Emirates
10.David GauduGroupama-FDJ
11.Enrico BattaglinBahrain-McLaren
12.Wilco KeldermanTeam Sunweb
13.Alejandro ValverdeMovistar Team
14.Giulio CicconeTrek-Segafredo
15.Gianluca BrambillaTrek-Segafredo
16.Rafał MajkaBora-hansgrohe
17.Patrick KonradBora-hansgrohe
18.Alexey LutsenkoAstana Pro Team
19.Jesús HerradaCofidis, Solutions Crédits
20.Davide FormoloUAE Team Emirates
21.Timo RoosenJumbo-Visma
22.Wout PoelsBahrain-McLaren
23.Mattia CattaneoDeceuninck-Quick Step
24.Ilnur ZakarinCCC Team
25.Emanuel BuchmannBora-hansgrohe
26.Sergei ChernetskiGazprom-RusVelo
27.Domenico PozzovivoNTT Pro Cycling
28.Robert PowerTeam Sunweb
29.James KnoxDeceuninck-Quick Step
30.Eddie DunbarTeam Ineos
31.Niklas EgTrek-Segafredo
32.Koen BouwmanJumbo-Visma
33.Pieter SerryDeceuninck-Quick Step
34.Larry WarbasseAG2R La Mondiale
35.Clément ChevrierAG2R La Mondiale
36.Joaquín Rojas JoséMovistar Team
37.Víctor de La ParteCCC Team
38.Stefan de BodNTT Pro Cycling
39.Daniel NavarroIsrael Start-Up Nation
40.Tsgabu GrmayMitchelton-Scott
41.Quentin JaureguiAG2R La Mondiale
42.Steff CrasLotto Soudal
43.Nikolay CherkasovGazprom-RusVelo
44.Geoffrey BouchardAG2R La Mondiale
45.Oscar RodriguezAstana Pro Team
46.Merhawi KudusAstana Pro Team
47.Hernando BohorquezAstana Pro Team00:26
48.Jai HindleyTeam Sunweb00:28
49.Jesper HansenCofidis, Solutions Crédits00:30
50.Héctor CarreteroMovistar Team
51.Umberto MarengoVini Zabù-KTM
52.Pavel KochetkovCCC Team00:34
53.Florian StorkTeam Sunweb
54.Lorenzo FortunatoVini Zabù-KTM
55.Natnael BerhaneCofidis, Solutions Crédits00:44
56.Yukiya ArashiroBahrain-McLaren00:48
57.Bruno ArmirailGroupama-FDJ
58.Jack BauerMitchelton-Scott00:50
59.Jaakko HanninenAG2R La Mondiale00:55
60.Andrea GarosioVini Zabù-KTM01:00
61.Jasper de BuystLotto Soudal
62.Max WalscheidNTT Pro Cycling01:04
63.Giovanni ViscontiVini Zabù-KTM
64.Gorka IzagirreAstana Pro Team
65.Rafael VallsBahrain-McLaren01:13
66.Stéphane RossettoCofidis, Solutions Crédits
67.Eros CapecchiBahrain-McLaren
68.Alexander CatafordIsrael Start-Up Nation
69.Vladislav KulikovGazprom-RusVelo
70.Omer GoldsteinIsrael Start-Up Nation
71.Max KanterTeam Sunweb
72.François BidardAG2R La Mondiale
73.Matthias BrandleIsrael Start-Up Nation
74.Carl Fredrik HagenLotto Soudal
75.Kaden GrovesMitchelton-Scott01:25
76.Fernando GaviriaUAE Team Emirates
77.Gregor MuhlbergerBora-hansgrohe
78.Stijn SteelsDeceuninck-Quick Step01:34
79.Jos van EmdenJumbo-Visma
80.Will ClarkeTrek-Segafredo01:40
81.Sven Erik BystromUAE Team Emirates01:42
82.Michael CarbelNTT Pro Cycling01:44
83.Tosh van der SandeLotto Soudal01:54
84.Alex DowsettIsrael Start-Up Nation01:57
85.Dylan GroenewegenJumbo-Visma02:00
86.Andrey AmadorTeam Ineos02:06
87.Michael MorkovDeceuninck-Quick Step02:11
88.Dario CataldoMovistar Team02:29
89.José HerradaCofidis, Solutions Crédits
90.Iñigo EloseguiMovistar Team
91.Omar FraileAstana Pro Team
92.Francisco José VentosoCCC Team02:34
93.Adam HansenLotto Soudal02:52
94.Salvatore PuccioTeam Ineos02:54
95.Danilo WyssNTT Pro Cycling02:56
96.Shane ArchboldDeceuninck-Quick Step
97.Christoph PfingstenJumbo-Visma
98.Ramon SinkeldamGroupama-FDJ03:00
99.Michael SchwarzmannBora-hansgrohe
100.Marco HallerBahrain-McLaren
101.Michael HepburnMitchelton-Scott
102.Jan HirtCCC Team
103.Dmitry StrakhovGazprom-RusVelo
104.Michał GołaśTeam Ineos
105.Igor BoevGazprom-RusVelo03:15
106.Kiel ReijnenTrek-Segafredo03:22
107.Ignatas KonovalovasGroupama-FDJ03:24
108.Oliviero TroiaUAE Team Emirates03:33
109.Tony MartinJumbo-Visma03:38
110.Christian KneesTeam Ineos03:44
111.Chris FroomeTeam Ineos03:46
112.Carlos RodriguezTeam Ineos03:48
113.Jacopo GuarnieriGroupama-FDJ03:51
114.Callum ScotsonMitchelton-Scott03:57
115.Maximiliano RichezeUAE Team Emirates04:16

Klasyfikacja generalna po 2. etapie:

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Caleb EwanLotto Soudal7:47:19
2.Sam BennettDeceuninck-Quick Step00:12
3.Arnaud DemareGroupama-FDJ00:16
4.Nikolay CherkasovGazprom-RusVelo00:17
5.Alexey LutsenkoAstana Pro Team00:19
6.Luka MezgecMitchelton-Scott00:20
7.Andrea VendrameAG2R La Mondiale
8.Rick ZabelIsrael Start-Up Nation
9.Wilco KeldermanTeam Sunweb
10.David GauduGroupama-FDJ
11.Tadej PogacarUAE Team Emirates
12.Diego UlissiUAE Team Emirates
13.Joaquín Rojas JoséMovistar Team
14.Wout PoelsBahrain-McLaren
15.Rafał MajkaBora-hansgrohe
16.Giulio CicconeTrek-Segafredo
17.Davide FormoloUAE Team Emirates
18.Adam YatesMitchelton-Scott
19.Jesús HerradaCofidis, Solutions Crédits
20.Patrick KonradBora-hansgrohe
21.Ilnur ZakarinCCC Team
22.Koen BouwmanJumbo-Visma
23.Gianluca BrambillaTrek-Segafredo
24.Alejandro ValverdeMovistar Team
25.Stefan de BodNTT Pro Cycling
26.Merhawi KudusAstana Pro Team
27.Sergei ChernetskiGazprom-RusVelo
28.Víctor de La ParteCCC Team
29.Niklas EgTrek-Segafredo
30.Clément ChevrierAG2R La Mondiale
31.Domenico PozzovivoNTT Pro Cycling
32.Eddie DunbarTeam Ineos
33.Larry WarbasseAG2R La Mondiale
34.Emanuel BuchmannBora-hansgrohe
35.Quentin JaureguiAG2R La Mondiale
36.James KnoxDeceuninck-Quick Step
37.Robert PowerTeam Sunweb
38.Tsgabu GrmayMitchelton-Scott
39.Steff CrasLotto Soudal
40.Oscar RodriguezAstana Pro Team
41.Mattia CattaneoDeceuninck-Quick Step
42.Pieter SerryDeceuninck-Quick Step
43.Geoffrey BouchardAG2R La Mondiale
44.Timo RoosenJumbo-Visma
45.Daniel NavarroIsrael Start-Up Nation
46.Hernando BohorquezAstana Pro Team00:42
47.Jai HindleyTeam Sunweb00:44
48.Héctor CarreteroMovistar Team00:46
49.Umberto MarengoVini Zabù-KTM
50.Jesper HansenCofidis, Solutions Crédits
51.Lorenzo FortunatoVini Zabù-KTM00:50
52.Florian StorkTeam Sunweb
53.Pavel KochetkovCCC Team
54.Natnael BerhaneCofidis, Solutions Crédits01:00
55.Yukiya ArashiroBahrain-McLaren01:04
56.Bruno ArmirailGroupama-FDJ
57.Jack BauerMitchelton-Scott01:06
58.Jaakko HanninenAG2R La Mondiale01:11
59.Jasper de BuystLotto Soudal01:16
60.Andrea GarosioVini Zabù-KTM
61.Max WalscheidNTT Pro Cycling01:20
62.Gorka IzagirreAstana Pro Team
63.Giovanni ViscontiVini Zabù-KTM
64.Max KanterTeam Sunweb01:29
65.Matthias BrandleIsrael Start-Up Nation
66.Omer GoldsteinIsrael Start-Up Nation
67.François BidardAG2R La Mondiale
68.Rafael VallsBahrain-McLaren
69.Carl Fredrik HagenLotto Soudal
70.Vladislav KulikovGazprom-RusVelo
71.Eros CapecchiBahrain-McLaren
72.Stéphane RossettoCofidis, Solutions Crédits
73.Kaden GrovesMitchelton-Scott01:41
74.Fernando GaviriaUAE Team Emirates
75.Gregor MuhlbergerBora-hansgrohe
76.Jos van EmdenJumbo-Visma01:50
77.Will ClarkeTrek-Segafredo01:56
78.Sven Erik BystromUAE Team Emirates01:58
79.Michael CarbelNTT Pro Cycling02:00
80.Tosh van der SandeLotto Soudal02:10
81.Stijn SteelsDeceuninck-Quick Step
82.Dylan GroenewegenJumbo-Visma02:16
83.Enrico BattaglinBahrain-McLaren02:18
84.Andrey AmadorTeam Ineos02:22
85.Michael MorkovDeceuninck-Quick Step02:27
86.Alex DowsettIsrael Start-Up Nation02:33
87.Dario CataldoMovistar Team02:45
88.Iñigo EloseguiMovistar Team
89.José HerradaCofidis, Solutions Crédits
90.Omar FraileAstana Pro Team
91.Francisco José VentosoCCC Team02:50
92.Salvatore PuccioTeam Ineos03:10
93.Danilo WyssNTT Pro Cycling03:12
94.Shane ArchboldDeceuninck-Quick Step
95.Michael HepburnMitchelton-Scott03:16
96.Ramon SinkeldamGroupama-FDJ
97.Michał GołaśTeam Ineos
98.Dmitry StrakhovGazprom-RusVelo
99.Jan HirtCCC Team
100.Igor BoevGazprom-RusVelo03:31
101.Alexander CatafordIsrael Start-Up Nation
102.Kiel ReijnenTrek-Segafredo03:38
103.Christoph PfingstenJumbo-Visma03:42
104.Michael SchwarzmannBora-hansgrohe03:59
105.Christian KneesTeam Ineos04:00
106.Chris FroomeTeam Ineos04:02
107.Carlos RodriguezTeam Ineos04:04
108.Jacopo GuarnieriGroupama-FDJ04:07
109.Marco HallerBahrain-McLaren04:22
110.Maximiliano RichezeUAE Team Emirates04:32
111.Adam HansenLotto Soudal04:35
112.Ignatas KonovalovasGroupama-FDJ04:46
113.Oliviero TroiaUAE Team Emirates04:55
114.Jonas GregaardAstana Pro Team04:56
115.Attilio VivianiCofidis, Solutions Crédits04:58
116.Kamil GradekCCC Team
117.Nicola ConciTrek-Segafredo05:18
118.Callum ScotsonMitchelton-Scott06:05
119.Victor CampenaertsNTT Pro Cycling06:32
120.James MitriVini Zabù-KTM06:39
121.Jakub MareczkoCCC Team06:42
122.Sergio SamitierMovistar Team06:52
123.Tony MartinJumbo-Visma07:16
124.Mark CavendishBahrain-McLaren07:21
125.Jay Robert ThomsonNTT Pro Cycling07:23
126.Leonardo TortomasiVini Zabù-KTM07:27
127.Imerio CimaGazprom-RusVelo07:35
128.Nathan HaasCofidis, Solutions Crédits
129.Pascal AckermannBora-hansgrohe07:40
130.Charlie QuartermanTrek-Segafredo
131.Asbjørn Kragh AndersenTeam Sunweb07:43
132.Veljko StojnicVini Zabù-KTM07:45
133.Alberto DaineseTeam Sunweb07:48
134.Rémy MertzLotto Soudal07:50
135.Rudy BarbierIsrael Start-Up Nation07:52
136.Rüdiger SeligBora-hansgrohe07:56
137.Albert TorresMovistar Team
138.Cristian ScaroniGazprom-RusVelo09:27

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: