Tour des Alpes-Maritimes et du Var 2020: etap 3. Bernard na Mont Faron, Quintana podbija Francję

Nairo Quintana (Arkea-Samsic) wygrał francuski wyścig Tour des Alpes-Maritimes et du Var.

Kończącą ostatni etap wspinaczkę na Mont Faron jako pierwszy pokonał Francuz Julien Bernard (Trek-Segafredo). Podium dnia dopełnili jego towarzysze ucieczki: Nans Peters (AG2R La Mondiale) oraz Lars van den Berg (Groupama-FDJ).

Quintana, który niedawno wygrał Tour de la Provence, na podium końcowym stanął przed Romainem Bardetem (AG2R La Mondiale) i Richie Portem (Trek-Segafredo).

Dla polskiej grupy CCC 9. miejsce wywalczył Włoch Fausto Masnada, a 10. Attila Valter, któremu przypadła także koszulka najlepszego młodzieżowca.

Wyścig w rejonie Alp Nadmorskich kończył odcinek prowadzący na szczyt Mont Faron, podjazdu pod Tulonem, który niegdyś wieńczył wyścig Paryż-Nicea, a do niedawna stanowił główną trudność nieistniejącego już Tour Méditerranéen. Trasa, w odróżnieniu od dwóch poprzednich odcinków, była stosunkowo płaska i tylko w finale wyrastały Col du Corps de Garde (8,3 km, 3%) oraz Mont Faron (5,5 km, 8%).

Uciekinierów na ostatnim odcinku nie brakowało. W grupce, która znalazła się na czele, dominowali Francuzi, a w sumie akcję zawiązało 12 kolarzy: Lars van den Berg (Groupama-FDJ), Julien Trarieux (Nippo Delko One Provence), Jesper Schultz (Riwal Readynez), Julien Bernard (Trek-Segafredo), Adrien Garel (B&B Hôtels-Vital Concept), Samuel Leroux (Natura4Ever-Roubaix-Lille Métropole), Eddy Fine (Cofidis), Kenny Molly (Bingoal-Wallonie-Bruxelles), Nans Peters (AG2R La Mondiale), Fabien Grellier (Total Direct Energie), Reinardt Janse van Rensburg (NTT Pro Cycling) oraz Nicholas Zukowsky (Rally Cycling).

Kolarze Arkea-Samsic pozwolili harcownikom odjechać i wypracować 4:30 przewagi. Ekipie lidera pomagali kolarze Swiss Racing Academy, zainteresowani obroną koszulki najlepszego górala, ale przewaga nie spadała szybko. Uciekinierzy na pierwszym podjeździe nie jechali zachowawczo: Bernard ruszył samotnie, a pościg organizowali tylko Molly, Grellier, Peters, Fine i Janse van Rensburg i Van den Berg.

Do Tulonu Bernard wjechał 15 sekund przed Petersem i 25 sekund przed Van den Bergiem. Peleton tracił w tym punkcie ponad trzy i pół minuty i kolarze w nim jadący nie stanowili zagrożenia dla prowadzących.

Petersowi udało się do jechać do Bernarda na zboczach Mont Faron i obaj zawodnicy na ostatnim kilometrze wykrzesali z siebie resztki sił by wyprowadzić po ataku. Kolarz Trek-Segafredo okazał się jednak mocniejszy i triumfował na szczycie znanego podjazdu.

W peletonie swoją dominację podstemplował Nairo Quintana, który zaatakował w finale. Kolumbijczyk odjechał z Romainem Bardetem (AG2R La Mondiale) oraz Richie Portem (Trek-Segafredo) i na mecie zameldował się 2:16 za Bernardem.

Wyniki 3. etapu Tour des Alpes-Maritimes et du Var 2020 (2.1), La Londe – Le Mont Faron (136 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Julien BernardTrek-Segafredo3:28:51
2.Nans PetersAG2R La Mondiale00:03
3.Léo VincentGroupama-FDJ00:42
4.Kenny MollyBingoal-Wallonie Bruxelles01:18
5.Eddy FineCofidis, Solutions Crédits01:35
6.Reinardt Janse van RensburgNTT Pro Cycling02:10
7.Nairo QuintanaTeam Arkéa Samsic02:16
8.Romain BardetAG2R La Mondiale
9.Richie PorteTrek-Segafredo
10.Tanel KangertEF Pro Cycling02:32
11.Nicolas EdetCofidis, Solutions Crédits02:35
12.Thibaut PinotGroupama-FDJ02:40
13.Nicolas RocheTeam Sunweb02:41
14.Julien El FaresNippo Delko One Provence
15.Fausto MasnadaCCC Team02:45
16.Attila ValterCCC Team02:49
17.Lilian CalmejaneTeam Total Direct Energie02:57
18.Michael StorerTeam Sunweb03:02
19.Julien TrarieuxNippo Delko One Provence
20.Diego RosaTeam Arkéa Samsic03:09
21.Kenny ElissondeTrek-Segafredo03:13
22.Rudy MolardGroupama-FDJ03:17
23.Romain CombaudNippo Delko One Provence03:24
24.Arjen LivynsBingoal-Wallonie Bruxelles03:32
25.Sam OomenTeam Sunweb03:40
26.Thibault FerasseNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole03:43
27.Fabien GrellierTeam Total Direct Energie03:51
28.Lars van Den BergGroupama-FDJ03:55
29.Serge PauwelsCCC Team
30.Benoît CosnefroyAG2R La Mondiale
31.Sébastien ReichenbachGroupama-FDJ
32.Toms SkujinsTrek-Segafredo04:04
33.Joey RosskopfCCC Team
34.Felix GallTeam Sunweb
35.Samuel LerouxNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole04:08
36.Ben O'connorNTT Pro Cycling04:10
37.Luis VillalobosEF Pro Cycling04:16
38.Ben GastauerAG2R La Mondiale
39.Jesper SchultzRiwal Readynez Cycling Team04:31
40.Georg ZimmermannCCC Team04:32
41.Michel RiesTrek-Segafredo04:42
42.Chris HamiltonTeam Sunweb04:58
43.Ivan CentroneNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole05:12
44.Dorian GodonAG2R La Mondiale05:27
45.Adrien GarelB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM05:33
46.Anthony RouxGroupama-FDJ05:40
47.Winner AnaconaTeam Arkéa Samsic05:45
48.Juan Pedro LopezTrek-Segafredo
49.Mickaël CherelAG2R La Mondiale05:46
50.Łukasz WiśniowskiCCC Team
51.Mathias ReutimannSwiss Racing Academy05:59
52.Michael GoglNTT Pro Cycling
53.Nigel EllsayRally Cycling06:01
54.Maxime CamB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM
55.Yoann PaillotSt Michel-Auber9306:04
56.James WhelanEF Pro Cycling06:08
57.Will BartaCCC Team06:28
58.Pier-André CoteRally Cycling06:49
59.Louis LouvetSt Michel-Auber9306:50
60.Kim MagnussonRiwal Readynez Cycling Team
61.Simon ClarkeEF Pro Cycling07:37
62.Sean BennettEF Pro Cycling
63.Pierre IdjouadieneNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole07:49
64.Arnaud CourteilleB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM07:50
65.Jonathan HivertTeam Total Direct Energie07:54
66.Mark DonovanTeam Sunweb07:58
67.Laurens HuysBingoal-Wallonie Bruxelles
68.Emil VinjeboRiwal Readynez Cycling Team
69.Nicolas ZukowskyRally Cycling08:05
70.Baptiste ConstantinSt Michel-Auber9308:11
71.Dayer QuintanaTeam Arkéa Samsic08:19
72.Lucas de RossiNippo Delko One Provence
73.Antoine DuchesneGroupama-FDJ08:29
74.Tom WirtgenBingoal-Wallonie Bruxelles08:34
75.Geoffrey SoupeTeam Total Direct Energie08:37
76.Tom-Jelte SlagterB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM08:53
77.Edvald Boasson HagenNTT Pro Cycling
78.Torkil VeyheRiwal Readynez Cycling Team09:06
79.Mathieu BurgaudeauTeam Total Direct Energie09:15
80.Yves LutolfSwiss Racing Academy09:32
81.Andreas StokbroNTT Pro Cycling09:38
82.Jonathan BogliSwiss Racing Academy10:06
83.Cyril LemoineCofidis, Solutions Crédits11:05
84.Alexandre GeniezAG2R La Mondiale11:10
85.Emmanuel MorinCofidis, Solutions Crédits11:11
86.Anthony PerezCofidis, Solutions Crédits
87.Michael ValgrenNTT Pro Cycling11:52
88.Louis MeintjesNTT Pro Cycling
89.Alessandro FedeliNippo Delko One Provence
90.Dimitri ClaeysCofidis, Solutions Crédits11:57
91.Adam de VosRally Cycling12:24
92.Kévin LedanoisTeam Arkéa Samsic12:40
93.Matteo Dal-cinRally Cycling13:21
94.Baptiste BleierSt Michel-Auber93
95.Alex KirschTrek-Segafredo13:31
96.Piet AllegaertCofidis, Solutions Crédits14:08
97.Maximilien PicouxNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole14:12
98.Mathijs PaasschensBingoal-Wallonie Bruxelles14:27
99.Joel SuterBingoal-Wallonie Bruxelles
100.Damian LuscherSwiss Racing Academy15:09
101.Timon RueggSwiss Racing Academy

Klasyfikacja końcowa wyścigu

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Nairo QuintanaTeam Arkéa Samsic13:09:32
2.Romain BardetAG2R La Mondiale00:40
3.Richie PorteTrek-Segafredo
4.Tanel KangertEF Pro Cycling00:57
5.Nicolas EdetCofidis, Solutions Crédits00:59
6.Thibaut PinotGroupama-FDJ01:04
7.Nicolas RocheTeam Sunweb01:06
8.Julien El FaresNippo Delko One Provence
9.Fausto MasnadaCCC Team01:10
10.Attila ValterCCC Team01:14
11.Lilian CalmejaneTeam Total Direct Energie01:22
12.Michael StorerTeam Sunweb01:25
13.Rudy MolardGroupama-FDJ01:42
14.Kenny ElissondeTrek-Segafredo01:44
15.Romain CombaudNippo Delko One Provence01:55
16.Arjen LivynsBingoal-Wallonie Bruxelles01:57
17.Sam OomenTeam Sunweb02:05
18.Benoît CosnefroyAG2R La Mondiale02:20
19.Diego RosaTeam Arkéa Samsic02:35
20.Toms SkujinsTrek-Segafredo03:02
21.Serge PauwelsCCC Team03:05
22.Ben O'connorNTT Pro Cycling03:18
23.Sébastien ReichenbachGroupama-FDJ03:22
24.Thibault FerasseNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole03:37
25.Simon ClarkeEF Pro Cycling06:01
26.Winner AnaconaTeam Arkéa Samsic06:03
27.Laurens HuysBingoal-Wallonie Bruxelles06:52
28.Fabien GrellierTeam Total Direct Energie07:56
29.Mickaël CherelAG2R La Mondiale08:34
30.Łukasz WiśniowskiCCC Team08:48
31.Dorian GodonAG2R La Mondiale10:17
32.Nans PetersAG2R La Mondiale11:02
33.Michael ValgrenNTT Pro Cycling12:01
34.Joey RosskopfCCC Team12:14
35.Anthony RouxGroupama-FDJ12:35
36.Louis MeintjesNTT Pro Cycling12:39
37.Georg ZimmermannCCC Team12:43
38.Mark DonovanTeam Sunweb12:46
39.Kenny MollyBingoal-Wallonie Bruxelles13:34
40.Eddy FineCofidis, Solutions Crédits13:50
41.Reinardt Janse van RensburgNTT Pro Cycling14:33
42.Lars van Den BergGroupama-FDJ14:36
43.Emil VinjeboRiwal Readynez Cycling Team15:07
44.Julien BernardTrek-Segafredo15:18
45.Luis VillalobosEF Pro Cycling15:34
46.Will BartaCCC Team
47.Julien TrarieuxNippo Delko One Provence16:00
48.Ivan CentroneNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole16:11
49.Dayer QuintanaTeam Arkéa Samsic16:34
50.Mathias ReutimannSwiss Racing Academy17:47
51.Arnaud CourteilleB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM19:56
52.Pierre IdjouadieneNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole19:57
53.Chris HamiltonTeam Sunweb20:16
54.Maxime CamB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM20:43
55.Damian LuscherSwiss Racing Academy20:54
56.Léo VincentGroupama-FDJ21:17
57.Sean BennettEF Pro Cycling21:53
58.Anthony PerezCofidis, Solutions Crédits22:19
59.Michel RiesTrek-Segafredo23:02
60.Nigel EllsayRally Cycling23:11
61.Jesper SchultzRiwal Readynez Cycling Team23:24
62.Felix GallTeam Sunweb23:43
63.Michael GoglNTT Pro Cycling25:07
64.Alessandro FedeliNippo Delko One Provence25:20
65.Tom-Jelte SlagterB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM26:46
66.Yoann PaillotSt Michel-Auber9327:01
67.Ben GastauerAG2R La Mondiale27:23
68.Antoine DuchesneGroupama-FDJ28:08
69.Mathieu BurgaudeauTeam Total Direct Energie29:00
70.Adrien GarelB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM29:37
71.Edvald Boasson HagenNTT Pro Cycling29:59
72.James WhelanEF Pro Cycling31:01
73.Andreas StokbroNTT Pro Cycling31:21
74.Cyril LemoineCofidis, Solutions Crédits32:02
75.Lucas de RossiNippo Delko One Provence32:27
76.Adam de VosRally Cycling34:07
77.Geoffrey SoupeTeam Total Direct Energie34:08
78.Anthony TurgisTeam Total Direct Energie34:18
79.Jonathan HivertTeam Total Direct Energie34:41
80.Dimitri ClaeysCofidis, Solutions Crédits34:59
81.Juan Pedro LopezTrek-Segafredo35:01
82.Kévin LedanoisTeam Arkéa Samsic35:46
83.Alex KirschTrek-Segafredo37:16
84.Romain HardyTeam Arkéa Samsic38:41
85.Nicolas ZukowskyRally Cycling38:50
86.Kim MagnussonRiwal Readynez Cycling Team39:40
87.Joel SuterBingoal-Wallonie Bruxelles41:35
88.Jonathan BogliSwiss Racing Academy42:04
89.Piet AllegaertCofidis, Solutions Crédits43:20
90.Timon RueggSwiss Racing Academy43:36
91.Mathijs PaasschensBingoal-Wallonie Bruxelles43:40
92.Louis LouvetSt Michel-Auber9344:28
93.Tom WirtgenBingoal-Wallonie Bruxelles45:42
94.Baptiste BleierSt Michel-Auber9347:47
95.Samuel LerouxNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole49:10
96.Torkil VeyheRiwal Readynez Cycling Team49:35
97.Emerson OronteRally Cycling51:57
98.Alexandre GeniezAG2R La Mondiale52:14
99.Emmanuel MorinCofidis, Solutions Crédits52:29
100.Baptiste ConstantinSt Michel-Auber9353:14
101.Pier-André CoteRally Cycling54:30
102.Yves LutolfSwiss Racing Academy54:35
103.Ty MagnerRally Cycling56:38
104.Matteo Dal-cinRally Cycling57:17
105.Maximilien PicouxNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole1:07:57

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: