Volta ao Algarve 2020: etap 4. Błysk Lopeza, Evenepoel utrzymał prowadzenie w generalce

Miguel Angel Lopez (Astana Pro Team) zwycięsko wyszedł z batalii na Alto do Malhão i wygrał czwarty odcinek Volta ao Algarve.

Kolumbijczyk na finałowej wspinaczce o 2 sekundy pokonał Dana Martina (Israel Start-Up Nation). Na trzecim miejscu uplasował się Remco Evenepoel (Deceuninck-Quick-Step), którzy utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu.

Dla polskiej ekipy CCC szóste miejsce wywalczył Niemiec Simon Geschke.

Trasa królewskiego odcinka portugalskiego wyścigu prowadziła po znanych z poprzednich lat terenach wokół miast Albufeira oraz Loule, w finale odbijając na północ i dwukrotnie prowadząc kolarzy na Alto do Malhão (2,5 km; 9,8%). Przed pierwszą próbą, między 60. a 132. kilometrem, wyrastały trzy mniejsze górskie premie, czyniąc 170-kilometrowy odcinek sporym wyzwaniem.

Kilkanaście kilometrów po starcie akcje dnia zawiązali: Dries de Bondt (Alpecin-Fenix), David Gonzalez (Caja Rural Seguros-RGA), Tom Devriendt (Circus-Wanty Gobert), Daniel Hoelgaard (UNO-X), Luís Mendonça i Tiago Antunes (Efapel), Rafael Lourenço (Kelly-InOutBuild-UD Oliveirense), Daniel Freitas (Miranda-Mortagua) oraz Joao Rodrigues (W52-FC Porto).
Peleton za sprawą kolarzy lokalnego zespołu Atum General-Tavira-Maria Nova Hotel nie odpuszczał harcowników, którzy maksymalnie uzyskali zaledwie 2:30 przewagi nad grupą.

33 kilometry przed metą na samotny rajd zdecydował się Joao Rodrigues. Portugalczyk, który w zeszłym roku był 9. w klasyfikacji generalnej Volta ao Algarve, miał pecha na drugim etapie, gdzie złapał defekt w nieodpowiednim momencie i przestał się liczyć w walce o czołowe lokaty.

Podczas pierwszego przejazdu przez Alto do Malhão zaatakował Vincenzo Nibali (Trek-Segafredo). Włoch przez cały podjazdu utrzymywał kilka sekund przewagi nad grupą, ale na zjeździe postanowił zrezygnował z odważnej akcji.

17 kilometrów przed metą samotny uciekinier Rodrigues został złapany przez grupę, w której kontrolę przejęli kolarze Deceuninck-Quick-Step.
Na niewielkiej hopce (0,9 km; 9,7%) przyspieszyli zawodnicy Bora-hansgrohe.

U podnóża finałowego Alto do Malhão na czele pojawił się Harold Tejada (Astana). Wysokiego tempa, które narzucił Kolumbijczyk, 2 kilometry przed metą nie wytrzymał Michał Kwiatkowski (Team Ineos).

500 metrów przed metą zaatakował Miguel Angel Lopez. Kolumbijczyk nie doczekał się odpowiedzi ze strony rywali i sięgnął po etapowy triumf na Alto do Malhão. Trzy sekund za Lopezem linię mety przeciął Remco Evenepoel, który utrzymał prowadzenie w generalce.

Wyniki 4. etapu Volta ao Algarve 2020 (2.Pro), Albufeira – Malhão (169,7 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Miguel Angel LopezAstana Pro Team4:16:25
2.Dan MartinIsrael Start-Up Nation00:02
3.Remco EvenepoelDeceuninck-Quick Step00:04
4.Maximilian SchachmannBora-hansgrohe
5.Rui CostaUAE Team Emirates00:05
6.Simon GeschkeCCC Team00:14
7.Amaro AntunesW52 / FC Porto
8.Bauke MollemaTrek-Segafredo
9.Jan PolancUAE Team Emirates00:19
10.Tim WellensLotto Soudal00:21
11.Lennard KamnaBora-hansgrohe00:22
12.Vicente Garcia de MateosAviludo-Louletano00:24
13.João AlmeidaDeceuninck-Quick Step
14.Frederico FigueiredoAtum general / Tavira / Maria Nova Hotel00:27
15.Greg van AvermaetCCC Team
16.Ilan van WilderTeam Sunweb00:33
17.Vincenzo NibaliTrek-Segafredo00:52
18.Andreas LeknessundUno-X Norwegian Development Team
19.Olivier Le GacGroupama-FDJ
20.Xandro MeurisseCircus-Wanty Gobert00:56
21.Luis GomesKelly / InOutBuild / UD Oliveirense01:00
22.Alejandro Manuel MarqueAtum general / Tavira / Maria Nova Hotel01:02
23.Ben SwiftTeam Ineos01:07
24.Michał KwiatkowskiTeam Ineos
25.Kevin GenietsGroupama-FDJ
26.Edgar PintoW52 / FC Porto01:20
27.Harold TejadaAstana Pro Team
28.Torjus SleenUno-X Norwegian Development Team
29.Philippe GilbertLotto Soudal01:42
30.Joe DombrowskiUAE Team Emirates01:44
31.Geraint ThomasTeam Ineos02:23
32.Luis Angel MateCofidis, Solutions Crédits
33.Mathias Le TurnierCofidis, Solutions Crédits
34.Kristian SbaragliAlpecin-Fenix02:36
35.Juan Fernando CalleCaja Rural-Seguros RGA
36.Joaquim SilvaMiranda-Mortágua
37.Luis FernandesRadio Popular Boavista
38.Gotzon MartinFundación-Orbea
39.Alberto GallegoRadio Popular Boavista02:44
40.Simone PetilliCircus-Wanty Gobert02:45
41.Daniel MestreW52 / FC Porto03:06
42.Yves LampaertDeceuninck-Quick Step03:47
43.Michael ScharCCC Team
44.Rodrigo ContrerasAstana Pro Team03:57
45.Garikoitz BravoFundación-Orbea
46.Matteo TrentinCCC Team04:22
47.Oier LazkanoCaja Rural-Seguros RGA
48.Alexander KristoffUAE Team Emirates04:27
49.Markus HoelgaardUno-X Norwegian Development Team
50.Tobias LudvigssonGroupama-FDJ
51.Tim DeclercqDeceuninck-Quick Step
52.Nathan van HooydonckCCC Team04:33
53.Mads Wurtz SchmidtIsrael Start-Up Nation04:49
54.Nils PolittIsrael Start-Up Nation
55.Tiago MachadoEfapel04:53
56.Stefan KungGroupama-FDJ04:58
57.Rohan DennisTeam Ineos
58.Pedro Miguel LopesKelly / InOutBuild / UD Oliveirense05:59
59.Gonçalo CarvalhoRadio Popular Boavista06:25
60.Anders SkaarsethUno-X Norwegian Development Team06:48
61.Mathieu van der PoelAlpecin-Fenix07:02
62.Hugo SanchoMiranda-Mortágua
63.Casper PedersenTeam Sunweb
64.João RodriguesW52 / FC Porto07:16
65.Ricardo MestreW52 / FC Porto
66.Samuel José CaldeiraW52 / FC Porto
67.David de La FuenteAviludo-Louletano
68.Afonso SilvaRadio Popular Boavista
69.Henrique CasimiroKelly / InOutBuild / UD Oliveirense
70.Gonçalo LeacaL.A. Aluminios / L.A. Sport
71.Cameron WurfTeam Ineos
72.Yuriy NatarovAstana Pro Team
73.Simon GuglielmiGroupama-FDJ
74.Edward TheunsTrek-Segafredo
75.Gijs van HoeckeCCC Team
76.Jenthe BiermansIsrael Start-Up Nation
77.Reto HollensteinIsrael Start-Up Nation
78.Rafael LourencoKelly / InOutBuild / UD Oliveirense
79.Luís MendoncaEfapel07:31
80.Antonio NibaliTrek-Segafredo07:33
81.Brent van MoerLotto Soudal07:45
82.Julen IrizarFundación-Orbea
83.Lukas PostlbergerBora-hansgrohe08:42
84.Erik Nordsaeter ResellUno-X Norwegian Development Team09:02
85.Daniel HoelgaardUno-X Norwegian Development Team
86.Nicolas SaenzEfapel
87.Florian SenechalDeceuninck-Quick Step09:11
88.Dries de BondtAlpecin-Fenix
89.Luis León SanchezAstana Pro Team09:30
90.Kristian KulsetUno-X Norwegian Development Team09:59
91.André RamalhoL.A. Aluminios / L.A. Sport11:02
92.Patrick BevinCCC Team
93.Oscar HernandezAviludo-Louletano
94.Jesus Del PinoAviludo-Louletano
95.Senne LeysenAlpecin-Fenix
96.Otto VergaerdeAlpecin-Fenix
97.Sacha ModoloAlpecin-Fenix
98.Danny van PoppelCircus-Wanty Gobert
99.Wesley KrederCircus-Wanty Gobert
100.Jon AberasturiCaja Rural-Seguros RGA11:10
101.Héctor SaezCaja Rural-Seguros RGA11:12
102.Aritz BaguesCaja Rural-Seguros RGA
103.Davide CimolaiIsrael Start-Up Nation
104.Davide MartinelliAstana Pro Team
105.Miguel Costa Rodrigues DavidRadio Popular Boavista
106.Diego LopezFundación-Orbea
107.Iker BallarinFundación-Orbea
108.Aimé de GendtCircus-Wanty Gobert11:21
109.Jake StewartGroupama-FDJ11:35
110.Zhandos BizhigitovAstana Pro Team12:20
111.Tom DevriendtCircus-Wanty Gobert13:18
112.João BentaRadio Popular Boavista14:41
113.Daniel FreitasMiranda-Mortágua
114.Bruno SilvaL.A. Aluminios / L.A. Sport
115.Marco MathisCofidis, Solutions Crédits15:18
116.David RibeiroL.A. Aluminios / L.A. Sport
117.Nikias ArndtTeam Sunweb
118.Guillaume BoivinIsrael Start-Up Nation
119.Jempy DruckerBora-hansgrohe
120.Marvin ScheulenL.A. Aluminios / L.A. Sport
121.Gaspar GoncalvesMiranda-Mortágua
122.Venceslau FernandesKelly / InOutBuild / UD Oliveirense
123.Nico DenzTeam Sunweb
124.Alvaro TruebaAtum general / Tavira / Maria Nova Hotel
125.Antonio AnguloFundación-Orbea
126.Andreas SchillingerBora-hansgrohe16:24
127.Felix GrossschartneBora-hansgrohe
128.Martin LaasBora-hansgrohe
129.Jasper StuyvenTrek-Segafredo
130.Ryan MullenTrek-Segafredo
131.David GonzalezCaja Rural-Seguros RGA
132.Nikolas MaesLotto Soudal
133.Tom BohliUAE Team Emirates
134.Frederik FrisonLotto Soudal
135.Jonathan DibbenLotto Soudal
136.João BarbosaMiranda-Mortágua
137.Angel SanchezMiranda-Mortágua
138.Jasha SutterlinTeam Sunweb16:35
139.Mikkel BjergUAE Team Emirates16:58
140.Luke RoweTeam Ineos
141.Pedro José LopesKelly / InOutBuild / UD Oliveirense
142.Nils EekhoffTeam Sunweb
143.Hugo NunesRadio Popular Boavista
144.Emanuel DuarteL.A. Aluminios / L.A. Sport
145.Cees BolTeam Sunweb
146.Jorge MagalhaesW52 / FC Porto
147.Nuno MeirelesAviludo-Louletano
148.Sérgio Miguel PaulinhoEfapel17:02
149.Ivo OliveiraUAE Team Emirates
150.Fabio CostaKelly / InOutBuild / UD Oliveirense17:20
151.Fabio SabatiniCofidis, Solutions Crédits17:38
152.Elia VivianiCofidis, Solutions Crédits18:12
153.Simone ConsonniCofidis, Solutions Crédits18:14
154.Leangel LinarezMiranda-Mortágua18:15
155.Matteo MalucelliCaja Rural-Seguros RGA
156.Carlos SalgueiroL.A. Aluminios / L.A. Sport
157.Mikel AristiFundación-Orbea18:18
158.Fabio JakobsenDeceuninck-Quick Step18:19
159.Iljo KeisseDeceuninck-Quick Step18:20
160.Boy van PoppelCircus-Wanty Gobert18:22
161.Gerard ArmillasEfapel18:23
162.Tiago AntunesEfapel19:12
163.Cesar MartingilAtum general / Tavira / Maria Nova Hotel21:57
164.Andre EvangelistaAviludo-Louletano
165.David LivramentoAtum general / Tavira / Maria Nova Hotel23:59
166.Valter PereiraAtum general / Tavira / Maria Nova Hotel24:00
167.Alexander GrigoryevAtum general / Tavira / Maria Nova Hotel

Klasyfikacja generalna po 4. etapie:

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Remco EvenepoelDeceuninck-Quick Step18:59:35
2.Dan MartinIsrael Start-Up Nation
3.Maximilian SchachmannBora-hansgrohe
4.Miguel Angel LopezAstana Pro Team00:01
5.Rui CostaUAE Team Emirates00:03
6.Amaro AntunesW52 / FC Porto00:18
7.Bauke MollemaTrek-Segafredo
8.Tim WellensLotto Soudal00:19
9.Simon GeschkeCCC Team00:24
10.Frederico FigueiredoAtum general / Tavira / Maria Nova Hotel00:31
11.Lennard KamnaBora-hansgrohe00:32
12.João AlmeidaDeceuninck-Quick Step00:37
13.Greg van AvermaetCCC Team00:56
14.Vincenzo NibaliTrek-Segafredo
15.Jan PolancUAE Team Emirates01:06
16.Vicente Garcia de MateosAviludo-Louletano01:20
17.Michał KwiatkowskiTeam Ineos01:30
18.Ben SwiftTeam Ineos02:05
19.Olivier Le GacGroupama-FDJ02:07
20.Xandro MeurisseCircus-Wanty Gobert02:08
21.Alejandro Manuel MarqueAtum general / Tavira / Maria Nova Hotel02:31
22.Ilan van WilderTeam Sunweb02:34
23.Harold TejadaAstana Pro Team02:35
24.Kevin GenietsGroupama-FDJ02:38
25.Andreas LeknessundUno-X Norwegian Development Team02:49
26.Geraint ThomasTeam Ineos03:21
27.Torjus SleenUno-X Norwegian Development Team04:10
28.Luis FernandesRadio Popular Boavista04:33
29.Joe DombrowskiUAE Team Emirates04:59
30.Kristian SbaragliAlpecin-Fenix05:26
31.Rodrigo ContrerasAstana Pro Team05:58
32.Philippe GilbertLotto Soudal06:04
33.Edgar PintoW52 / FC Porto06:16
34.Gotzon MartinFundación-Orbea06:37
35.Simone PetilliCircus-Wanty Gobert06:46
36.Alberto GallegoRadio Popular Boavista06:53
37.Luis Angel MateCofidis, Solutions Crédits06:56
38.Nathan van HooydonckCCC Team07:23
39.Luis GomesKelly / InOutBuild / UD Oliveirense07:44
40.Stefan KungGroupama-FDJ07:48
41.Garikoitz BravoFundación-Orbea08:02
42.Juan Fernando CalleCaja Rural-Seguros RGA08:21
43.Markus HoelgaardUno-X Norwegian Development Team08:55
44.Mads Wurtz SchmidtIsrael Start-Up Nation09:11
45.Mathieu van der PoelAlpecin-Fenix09:52
46.Luis León SanchezAstana Pro Team09:59
47.Matteo TrentinCCC Team10:08
48.Tiago MachadoEfapel11:04
49.Tobias LudvigssonGroupama-FDJ11:13
50.Joaquim SilvaMiranda-Mortágua11:14
51.João RodriguesW52 / FC Porto11:17
52.Brent van MoerLotto Soudal12:33
53.Tim DeclercqDeceuninck-Quick Step12:38
54.Antonio NibaliTrek-Segafredo12:46
55.Nicolas SaenzEfapel13:11
56.Nils PolittIsrael Start-Up Nation13:27
57.Héctor SaezCaja Rural-Seguros RGA15:19
58.Daniel MestreW52 / FC Porto15:44
59.Luís MendoncaEfapel16:09
60.Michael ScharCCC Team16:25
61.Yuriy NatarovAstana Pro Team16:41
62.Mathias Le TurnierCofidis, Solutions Crédits16:52
63.Rohan DennisTeam Ineos17:26
64.Patrick BevinCCC Team17:37
65.Otto VergaerdeAlpecin-Fenix17:48
66.Gijs van HoeckeCCC Team18:17
67.Henrique CasimiroKelly / InOutBuild / UD Oliveirense
68.Casper PedersenTeam Sunweb19:40
69.Rafael LourencoKelly / InOutBuild / UD Oliveirense19:54
70.Julen IrizarFundación-Orbea20:23
71.Frederik FrisonLotto Soudal20:46
72.Simon GuglielmiGroupama-FDJ21:07
73.Reto HollensteinIsrael Start-Up Nation
74.Hugo NunesRadio Popular Boavista23:09
75.Oscar HernandezAviludo-Louletano23:40
76.Alexander KristoffUAE Team Emirates24:32
77.Anders SkaarsethUno-X Norwegian Development Team26:53
78.João BentaRadio Popular Boavista27:19
79.Yves LampaertDeceuninck-Quick Step27:23
80.Nikias ArndtTeam Sunweb27:56
81.Samuel José CaldeiraW52 / FC Porto28:22
82.Jenthe BiermansIsrael Start-Up Nation
83.Ricardo MestreW52 / FC Porto
84.Nikolas MaesLotto Soudal29:02
85.André RamalhoL.A. Aluminios / L.A. Sport29:04
86.Daniel HoelgaardUno-X Norwegian Development Team29:07
87.Jempy DruckerBora-hansgrohe29:09
88.Miguel Costa Rodrigues DavidRadio Popular Boavista29:14
89.Florian SenechalDeceuninck-Quick Step29:16
90.Gonçalo CarvalhoRadio Popular Boavista29:41
91.Gaspar GoncalvesMiranda-Mortágua29:50
92.Oier LazkanoCaja Rural-Seguros RGA29:51
93.Guillaume BoivinIsrael Start-Up Nation29:56
94.Erik Nordsaeter ResellUno-X Norwegian Development Team30:08
95.Lukas PostlbergerBora-hansgrohe30:54
96.Sacha ModoloAlpecin-Fenix31:07
97.Davide MartinelliAstana Pro Team31:17
98.Iker BallarinFundación-Orbea
99.Daniel FreitasMiranda-Mortágua31:20
100.Senne LeysenAlpecin-Fenix31:45
101.Hugo SanchoMiranda-Mortágua31:53
102.Afonso SilvaRadio Popular Boavista32:07
103.Jon AberasturiCaja Rural-Seguros RGA32:16
104.Davide CimolaiIsrael Start-Up Nation32:18
105.Aritz BaguesCaja Rural-Seguros RGA
106.Pedro Miguel LopesKelly / InOutBuild / UD Oliveirense32:29
107.Dries de BondtAlpecin-Fenix32:59
108.Gonçalo LeacaL.A. Aluminios / L.A. Sport33:08
109.Cameron WurfTeam Ineos
110.David de La FuenteAviludo-Louletano33:46
111.Antonio AnguloFundación-Orbea35:52
112.Felix GrossschartneBora-hansgrohe36:19
113.Jake StewartGroupama-FDJ36:26
114.Angel SanchezMiranda-Mortágua36:29
115.Kristian KulsetUno-X Norwegian Development Team
116.Edward TheunsTrek-Segafredo36:42
117.Marco MathisCofidis, Solutions Crédits37:02
118.Venceslau FernandesKelly / InOutBuild / UD Oliveirense
119.Aimé de GendtCircus-Wanty Gobert37:07
120.Ivo OliveiraUAE Team Emirates37:12
121.Alexander GrigoryevAtum general / Tavira / Maria Nova Hotel37:16
122.Martin LaasBora-hansgrohe37:30
123.Ryan MullenTrek-Segafredo
124.Jesus Del PinoAviludo-Louletano37:32
125.Luke RoweTeam Ineos37:49
126.Zhandos BizhigitovAstana Pro Team
127.Cees BolTeam Sunweb38:04
128.Andreas SchillingerBora-hansgrohe38:07
129.Fabio CostaKelly / InOutBuild / UD Oliveirense38:26
130.Nils EekhoffTeam Sunweb38:42
131.Mikkel BjergUAE Team Emirates38:51
132.Emanuel DuarteL.A. Aluminios / L.A. Sport39:01
133.Elia VivianiCofidis, Solutions Crédits39:18
134.Matteo MalucelliCaja Rural-Seguros RGA39:21
135.Bruno SilvaL.A. Aluminios / L.A. Sport39:24
136.Jonathan DibbenLotto Soudal
137.Fabio JakobsenDeceuninck-Quick Step39:25
138.Gerard ArmillasEfapel39:29
139.Nico DenzTeam Sunweb39:32
140.Jasha SutterlinTeam Sunweb39:48
141.Marvin ScheulenL.A. Aluminios / L.A. Sport40:09
142.Danny van PoppelCircus-Wanty Gobert40:28
143.Simone ConsonniCofidis, Solutions Crédits40:41
144.Iljo KeisseDeceuninck-Quick Step40:51
145.David RibeiroL.A. Aluminios / L.A. Sport41:10
146.Tiago AntunesEfapel41:31
147.Tom DevriendtCircus-Wanty Gobert41:57
148.David GonzalezCaja Rural-Seguros RGA42:36
149.Nuno MeirelesAviludo-Louletano42:50
150.Sérgio Miguel PaulinhoEfapel42:54
151.João BarbosaMiranda-Mortágua
152.Cesar MartingilAtum general / Tavira / Maria Nova Hotel43:03
153.Mikel AristiFundación-Orbea43:09
154.Diego LopezFundación-Orbea43:44
155.Wesley KrederCircus-Wanty Gobert43:57
156.Fabio SabatiniCofidis, Solutions Crédits44:03
157.Tom BohliUAE Team Emirates44:04
158.Carlos SalgueiroL.A. Aluminios / L.A. Sport44:07
159.Jorge MagalhaesW52 / FC Porto45:03
160.Pedro José LopesKelly / InOutBuild / UD Oliveirense45:10
161.Jasper StuyvenTrek-Segafredo45:50
162.Boy van PoppelCircus-Wanty Gobert46:31
163.Alvaro TruebaAtum general / Tavira / Maria Nova Hotel48:42
164.Valter PereiraAtum general / Tavira / Maria Nova Hotel48:51
165.Leangel LinarezMiranda-Mortágua51:10
166.Andre EvangelistaAviludo-Louletano55:30
167.David LivramentoAtum general / Tavira / Maria Nova Hotel55:31

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

2 Comments

  1. Simoni

    23 lutego 2020, 00:17 o 00:17

    Geschke nieźle! Będę trzymał za niego kciuki aby ugrał coś na klasykach. Wygląda na to, że facet łapie formę. Może na M-SR zrobi ładny wynik.

    • arek

      25 lutego 2020, 12:26 o 12:26

      O ile jakieś będą w tym roku. Bo Strade i włoskie etapówki już można skreślić.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: