Nairo Quintana (Arkea-Samsic) wygrał na Col d’Èze drugi etap Tour des Alpes-Maritimes et du Var i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej.
Drugi zameldował się na mecie Simon Clarke (EF Pro Cycling), a trzeci Lilian Calmejane (Total Direct Energie). Fausto Masnada z CCC Team przyjechał piąty.
W drugim dniu wyścigu w południowej Francji kolarze mieli do zaliczenia 176 kilometrów. Trasa była zdecydowanie górzysta, w drugiej połowie leżały Côte de Coaraze (106 km; 6,1 km; 5,6%), Col Saint–Roch (120; 6,5 km; 6,4%), Côte de Peille (153 km; 6,5 km; 6,8%) i na sam koniec Col d’Èze (4,6 km; 6,3%).
Ucieczkę dnia zawiązali Georg Zimmermann (CCC Team), Alessandro Fedeli (Nippo Delko One Provence), Mathijs Paasschens (Bingoal-Wallonie), Emil Nygaard Vinjebo (Riwal Readynez), Sean Bennett (EF Pro Cycling), Michael Gogl (NTT Pro Cycling), Arnaud Courteille (B&B Hotels-Vital Concept) i Damian Lüscher (Swiss Racing Academy).
Ósemka nie zdobyła znacznej przewagi, peleton kontrolował odjazd, zbliżając się na 2 minuty, 28 kilometrów przed metą. Na Côte de Peille z przodu pozostał tylko Lüscher, z zapasem 35 sekund. Pościg prowadziły ekipy Arkea-Samsic i AG2R La Mondiale, a na dojeździe do Col d’Èze na czele pokazały się koszulki CCC Team.
Długo nie czekając na przełęczy zaatakował Quintana. Do Kolumbijczyka natychmiast doskoczył Thibaut Pinot (Groupama-FDJ), ale długo nie wytrzymał narzucanego przez rywala tempa. Quintana łatwo budował przewagę, która na mecie wyniosła 40 sekund.
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Nairo Quintana | Team Arkéa Samsic | 4:44:17 |
2. | Simon Clarke | EF Pro Cycling | 00:40 |
3. | Lilian Calmejane | Team Total Direct Energie | |
4. | Thibaut Pinot | Groupama-FDJ | |
5. | Fausto Masnada | CCC Team | |
6. | Nicolas Roche | Team Sunweb | |
7. | Nicolas Edet | Cofidis, Solutions Crédits | |
8. | Sam Oomen | Team Sunweb | |
9. | Romain Bardet | AG2R La Mondiale | |
10. | Laurens Huys | Bingoal-Wallonie Bruxelles | |
11. | Michael Storer | Team Sunweb | |
12. | Tanel Kangert | EF Pro Cycling | |
13. | Romain Combaud | Nippo Delko One Provence | |
14. | Attila Valter | CCC Team | |
15. | Richie Porte | Trek-Segafredo | |
16. | Rudy Molard | Groupama-FDJ | |
17. | Benoît Cosnefroy | AG2R La Mondiale | |
18. | Toms Skujins | Trek-Segafredo | |
19. | Julien El Fares | Nippo Delko One Provence | |
20. | Sébastien Reichenbach | Groupama-FDJ | |
21. | Arjen Livyns | Bingoal-Wallonie Bruxelles | |
22. | Diego Rosa | Team Arkéa Samsic | |
23. | Kenny Elissonde | Trek-Segafredo | |
24. | Ben O'connor | NTT Pro Cycling | 01:08 |
25. | Mark Donovan | Team Sunweb | 01:19 |
26. | Serge Pauwels | CCC Team | |
27. | Kévin Ledanois | Team Arkéa Samsic | 01:43 |
28. | Thibault Ferasse | Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole | 02:03 |
29. | Michael Valgren | NTT Pro Cycling | 02:12 |
30. | Louis Meintjes | NTT Pro Cycling | |
31. | Winner Anacona | Team Arkéa Samsic | |
32. | Łukasz Wiśniowski | CCC Team | 03:02 |
33. | Sep Vanmarcke | EF Pro Cycling | 03:36 |
34. | Mickaël Cherel | AG2R La Mondiale | |
35. | Dorian Godon | AG2R La Mondiale | |
36. | Nans Peters | AG2R La Mondiale | 04:47 |
37. | Fabien Grellier | Team Total Direct Energie | |
38. | Anthony Roux | Groupama-FDJ | |
39. | Will Barta | CCC Team | 06:58 |
40. | Georg Zimmermann | CCC Team | |
41. | Joey Rosskopf | CCC Team | |
42. | Damian Luscher | Swiss Racing Academy | |
43. | Emil Vinjebo | Riwal Readynez Cycling Team | 07:10 |
44. | Dayer Quintana | Team Arkéa Samsic | 09:27 |
45. | Romain Hardy | Team Arkéa Samsic | |
46. | Lars van Den Berg | Groupama-FDJ | |
47. | Ivan Centrone | Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole | 12:19 |
48. | Michel Ries | Trek-Segafredo | 12:30 |
49. | Julien Bernard | Trek-Segafredo | |
50. | Luis Villalobos | EF Pro Cycling | |
51. | Juan Pedro Lopez | Trek-Segafredo | 13:05 |
52. | Jesper Schultz | Riwal Readynez Cycling Team | |
53. | Chris Hamilton | Team Sunweb | 13:28 |
54. | Antoine Duchesne | Groupama-FDJ | |
55. | Adam de Vos | Rally Cycling | |
56. | Adrien Garel | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | |
57. | Kenny Molly | Bingoal-Wallonie Bruxelles | |
58. | Andreas Stokbro | NTT Pro Cycling | |
59. | Ben Gastauer | AG2R La Mondiale | |
60. | Mathias Reutimann | Swiss Racing Academy | |
61. | Eddy Fine | Cofidis, Solutions Crédits | |
62. | Nigel Ellsay | Rally Cycling | |
63. | Julien Trarieux | Nippo Delko One Provence | |
64. | Yoann Paillot | St Michel-Auber93 | |
65. | Arnaud Courteille | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | |
66. | Alessandro Fedeli | Nippo Delko One Provence | |
67. | Reinardt Janse van Rensburg | NTT Pro Cycling | |
68. | Maxime Cam | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | |
69. | Anthony Perez | Cofidis, Solutions Crédits | |
70. | Sean Bennett | EF Pro Cycling | 14:06 |
71. | Michael Gogl | NTT Pro Cycling | 16:07 |
72. | James Whelan | EF Pro Cycling | 16:38 |
73. | Felix Gall | Team Sunweb | |
74. | Lucas de Rossi | Nippo Delko One Provence | |
75. | Kim Magnusson | Riwal Readynez Cycling Team | |
76. | Jonathan Bogli | Swiss Racing Academy | |
77. | Edvald Boasson Hagen | NTT Pro Cycling | 19:05 |
78. | Tom-Jelte Slagter | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | |
79. | Mathijs Paasschens | Bingoal-Wallonie Bruxelles | 19:07 |
80. | Piet Allegaert | Cofidis, Solutions Crédits | 20:58 |
81. | Dimitri Claeys | Cofidis, Solutions Crédits | |
82. | Alex Kirsch | Trek-Segafredo | |
83. | Tom Wirtgen | Bingoal-Wallonie Bruxelles | |
84. | Mathieu Burgaudeau | Team Total Direct Energie | |
85. | Cyril Lemoine | Cofidis, Solutions Crédits | |
86. | Anthony Turgis | Team Total Direct Energie | |
87. | Flavien Maurelet | St Michel-Auber93 | |
88. | Louis Louvet | St Michel-Auber93 | |
89. | Franck Bonnamour | Team Arkéa Samsic | |
90. | Léo Vincent | Groupama-FDJ | |
91. | Joel Suter | Bingoal-Wallonie Bruxelles | |
92. | Marc Hirschi | Team Sunweb | |
93. | Timon Ruegg | Swiss Racing Academy | |
94. | Nicolas Zukowsky | Rally Cycling | 22:26 |
95. | Geoffrey Soupe | Team Total Direct Energie | 24:18 |
96. | Torkil Veyhe | Riwal Readynez Cycling Team | |
97. | Andreas Kron | Riwal Readynez Cycling Team | |
98. | Ty Magner | Rally Cycling | 24:51 |
99. | Alexandre Geniez | AG2R La Mondiale | 24:53 |
100. | Baptiste Bleier | St Michel-Auber93 | 26:57 |
101. | Jonathan Hivert | Team Total Direct Energie | 28:43 |
102. | Emmanuel Morin | Cofidis, Solutions Crédits | 33:48 |
103. | Matteo Dal-cin | Rally Cycling | |
104. | Samuel Leroux | Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole | 37:34 |
105. | Pier-André Cote | Rally Cycling | |
106. | Baptiste Constantin | St Michel-Auber93 | |
107. | Maximilien Picoux | Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole | |
108. | Christophe Masson | Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole | |
109. | Emerson Oronte | Rally Cycling | |
110. | Yves Lutolf | Swiss Racing Academy |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Nairo Quintana | Team Arkéa Samsic | 9:38:26 |
2. | Michael Storer | Team Sunweb | 00:38 |
3. | Simon Clarke | EF Pro Cycling | 00:40 |
4. | Thibaut Pinot | Groupama-FDJ | |
5. | Lilian Calmejane | Team Total Direct Energie | |
6. | Fausto Masnada | CCC Team | |
7. | Romain Bardet | AG2R La Mondiale | |
8. | Attila Valter | CCC Team | |
9. | Sam Oomen | Team Sunweb | |
10. | Nicolas Edet | Cofidis, Solutions Crédits | |
11. | Benoît Cosnefroy | AG2R La Mondiale | |
12. | Nicolas Roche | Team Sunweb | |
13. | Julien El Fares | Nippo Delko One Provence | |
14. | Richie Porte | Trek-Segafredo | |
15. | Tanel Kangert | EF Pro Cycling | |
16. | Rudy Molard | Groupama-FDJ | |
17. | Arjen Livyns | Bingoal-Wallonie Bruxelles | |
18. | Romain Combaud | Nippo Delko One Provence | 00:46 |
19. | Kenny Elissonde | Trek-Segafredo | |
20. | Laurens Huys | Bingoal-Wallonie Bruxelles | 01:10 |
21. | Toms Skujins | Trek-Segafredo | 01:14 |
22. | Ben O'connor | NTT Pro Cycling | 01:24 |
23. | Serge Pauwels | CCC Team | 01:25 |
24. | Sébastien Reichenbach | Groupama-FDJ | 01:42 |
25. | Diego Rosa | Team Arkéa Samsic | |
26. | Thibault Ferasse | Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole | 02:09 |
27. | Michael Valgren | NTT Pro Cycling | 02:24 |
28. | Winner Anacona | Team Arkéa Samsic | 02:33 |
29. | Louis Meintjes | NTT Pro Cycling | 03:02 |
30. | Mickaël Cherel | AG2R La Mondiale | 05:03 |
31. | Łukasz Wiśniowski | CCC Team | 05:17 |
32. | Fabien Grellier | Team Total Direct Energie | 06:20 |
33. | Sep Vanmarcke | EF Pro Cycling | 06:51 |
34. | Mark Donovan | Team Sunweb | 07:04 |
35. | Dorian Godon | AG2R La Mondiale | 07:05 |
36. | Damian Luscher | Swiss Racing Academy | 08:00 |
37. | Anthony Roux | Groupama-FDJ | 09:11 |
38. | Emil Vinjebo | Riwal Readynez Cycling Team | 09:25 |
39. | Georg Zimmermann | CCC Team | 10:26 |
40. | Joey Rosskopf | CCC Team | |
41. | Dayer Quintana | Team Arkéa Samsic | 10:30 |
42. | Will Barta | CCC Team | 11:21 |
43. | Léo Vincent | Groupama-FDJ | 12:56 |
44. | Nans Peters | AG2R La Mondiale | 13:14 |
45. | Ivan Centrone | Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole | 13:15 |
46. | Anthony Perez | Cofidis, Solutions Crédits | 13:23 |
47. | Luis Villalobos | EF Pro Cycling | 13:33 |
48. | Mathias Reutimann | Swiss Racing Academy | 14:03 |
49. | Arnaud Courteille | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 14:20 |
50. | Pierre Idjouadiene | Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole | 14:23 |
51. | Kenny Molly | Bingoal-Wallonie Bruxelles | 14:31 |
52. | Eddy Fine | Cofidis, Solutions Crédits | |
53. | Reinardt Janse van Rensburg | NTT Pro Cycling | 14:38 |
54. | Julien Trarieux | Nippo Delko One Provence | 15:13 |
55. | Alessandro Fedeli | Nippo Delko One Provence | 15:43 |
56. | Sean Bennett | EF Pro Cycling | 16:32 |
57. | Maxime Cam | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 16:57 |
58. | Chris Hamilton | Team Sunweb | 17:33 |
59. | Julien Bernard | Trek-Segafredo | |
60. | Nigel Ellsay | Rally Cycling | 19:25 |
61. | Tom-Jelte Slagter | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 20:08 |
62. | Michel Ries | Trek-Segafredo | 20:35 |
63. | Anthony Turgis | Team Total Direct Energie | 20:54 |
64. | Jesper Schultz | Riwal Readynez Cycling Team | 21:09 |
65. | Romain Hardy | Team Arkéa Samsic | 21:20 |
66. | Michael Gogl | NTT Pro Cycling | 21:23 |
67. | Antoine Duchesne | Groupama-FDJ | 21:55 |
68. | Felix Gall | Team Sunweb | |
69. | Mathieu Burgaudeau | Team Total Direct Energie | 22:00 |
70. | Lars van Den Berg | Groupama-FDJ | 22:50 |
71. | Cyril Lemoine | Cofidis, Solutions Crédits | 23:12 |
72. | Yoann Paillot | St Michel-Auber93 | 23:13 |
73. | Edvald Boasson Hagen | NTT Pro Cycling | 23:21 |
74. | Adam de Vos | Rally Cycling | 23:58 |
75. | Andreas Stokbro | NTT Pro Cycling | |
76. | Andreas Kron | Riwal Readynez Cycling Team | 24:52 |
77. | Dimitri Claeys | Cofidis, Solutions Crédits | 25:18 |
78. | Ben Gastauer | AG2R La Mondiale | 25:21 |
79. | Kévin Ledanois | Team Arkéa Samsic | |
80. | Alex Kirsch | Trek-Segafredo | 26:00 |
81. | Marc Hirschi | Team Sunweb | 26:14 |
82. | Adrien Garel | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 26:19 |
83. | Lucas de Rossi | Nippo Delko One Provence | 26:23 |
84. | James Whelan | EF Pro Cycling | 27:08 |
85. | Geoffrey Soupe | Team Total Direct Energie | 27:46 |
86. | Jonathan Hivert | Team Total Direct Energie | 29:02 |
87. | Joel Suter | Bingoal-Wallonie Bruxelles | 29:24 |
88. | Flavien Maurelet | St Michel-Auber93 | 30:42 |
89. | Timon Ruegg | Swiss Racing Academy | |
90. | Piet Allegaert | Cofidis, Solutions Crédits | 31:27 |
91. | Mathijs Paasschens | Bingoal-Wallonie Bruxelles | 31:29 |
92. | Juan Pedro Lopez | Trek-Segafredo | 31:31 |
93. | Nicolas Zukowsky | Rally Cycling | 33:00 |
94. | Jonathan Bogli | Swiss Racing Academy | 34:13 |
95. | Kim Magnusson | Riwal Readynez Cycling Team | 35:05 |
96. | Baptiste Bleier | St Michel-Auber93 | 36:41 |
97. | Emerson Oronte | Rally Cycling | 38:36 |
98. | Tom Wirtgen | Bingoal-Wallonie Bruxelles | 39:24 |
99. | Louis Louvet | St Michel-Auber93 | 39:53 |
100. | Franck Bonnamour | Team Arkéa Samsic | 40:10 |
101. | Torkil Veyhe | Riwal Readynez Cycling Team | 42:44 |
102. | Ty Magner | Rally Cycling | 43:17 |
103. | Alexandre Geniez | AG2R La Mondiale | 43:19 |
104. | Emmanuel Morin | Cofidis, Solutions Crédits | 43:33 |
105. | Matteo Dal-cin | Rally Cycling | 46:11 |
106. | Baptiste Constantin | St Michel-Auber93 | 47:18 |
107. | Samuel Leroux | Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole | |
108. | Yves Lutolf | Swiss Racing Academy | |
109. | Pier-André Cote | Rally Cycling | 49:56 |
110. | Maximilien Picoux | Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole | 56:00 |
111. | Christophe Masson | Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole |
Chris Harper bez groźnych obrażeń. Płacić, czy nie płacić? Oto jest pytanie. Wiadomości i wyniki z czwartku, 18 kwietnia.
Maxim van Gils zajął trzecie miejsce w jednej z najtrudniejszych edycji La Fleche Wallonne. Tym wynikiem Belg z Lotto Dstny…
Stephen Williams triumfował w Strzale Walońskiej i sięgnął po największy sukces dotychczasowej kariery.
Katarzyna Niewiadoma na szczycie Mur de Huy uniosła ręce w geście triumfu i wygrała z największymi rywalkami: Demi Vollering i…
Longo Borghini, Vollering o zwycięstwie Niewiadomej, Kwiatkowski o pogodzie. Lopez najlepszy trzeciego dnia Tour of the Alps. Wiadomości z 17…
"Powolna śmierć" na Mur de Huy. Elisa Longo Borghini zajęła trzecie miejsce w Fleche Wallonne Femmes i na mecie szczerze…