Tour des Alpes-Maritimes et du Var 2020: etap 2. Nairo Quintana bez litości na Col d'Èze

Nairo Quintana

Nairo Quintana (Arkea-Samsic) wygrał na Col d'Èze drugi etap Tour des Alpes-Maritimes et du Var i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Drugi zameldował się na mecie Simon Clarke (EF Pro Cycling), a trzeci Lilian Calmejane (Total Direct Energie). Fausto Masnada z CCC Team przyjechał piąty.

W drugim dniu wyścigu w południowej Francji kolarze mieli do zaliczenia 176 kilometrów. Trasa była zdecydowanie górzysta, w drugiej połowie leżały Côte de Coaraze (106 km; 6,1 km; 5,6%), Col Saint–Roch (120; 6,5 km; 6,4%), Côte de Peille (153 km; 6,5 km; 6,8%) i na sam koniec Col d'Èze (4,6 km; 6,3%).

Ucieczkę dnia zawiązali Georg Zimmermann (CCC Team), Alessandro Fedeli (Nippo Delko One Provence), Mathijs Paasschens (Bingoal-Wallonie), Emil Nygaard Vinjebo (Riwal Readynez), Sean Bennett (EF Pro Cycling), Michael Gogl (NTT Pro Cycling), Arnaud Courteille (B&B Hotels-Vital Concept) i Damian Lüscher (Swiss Racing Academy).

Ósemka nie zdobyła znacznej przewagi, peleton kontrolował odjazd, zbliżając się na 2 minuty, 28 kilometrów przed metą. Na Côte de Peille z przodu pozostał tylko Lüscher, z zapasem 35 sekund. Pościg prowadziły ekipy Arkea-Samsic i AG2R La Mondiale, a na dojeździe do Col d'Èze na czele pokazały się koszulki CCC Team.

Długo nie czekając na przełęczy zaatakował Quintana. Do Kolumbijczyka natychmiast doskoczył Thibaut Pinot (Groupama-FDJ), ale długo nie wytrzymał narzucanego przez rywala tempa. Quintana łatwo budował przewagę, która na mecie wyniosła 40 sekund.

Wyniki 2. etapu Tour des Alpes-Maritimes et du Var 2020 (2.1), Pégomas – Col d'Èze (175,7 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Nairo QuintanaTeam Arkéa Samsic4:44:17
2.Simon ClarkeEF Pro Cycling00:40
3.Lilian CalmejaneTeam Total Direct Energie
4.Thibaut PinotGroupama-FDJ
5.Fausto MasnadaCCC Team
6.Nicolas RocheTeam Sunweb
7.Nicolas EdetCofidis, Solutions Crédits
8.Sam OomenTeam Sunweb
9.Romain BardetAG2R La Mondiale
10.Laurens HuysBingoal-Wallonie Bruxelles
11.Michael StorerTeam Sunweb
12.Tanel KangertEF Pro Cycling
13.Romain CombaudNippo Delko One Provence
14.Attila ValterCCC Team
15.Richie PorteTrek-Segafredo
16.Rudy MolardGroupama-FDJ
17.Benoît CosnefroyAG2R La Mondiale
18.Toms SkujinsTrek-Segafredo
19.Julien El FaresNippo Delko One Provence
20.Sébastien ReichenbachGroupama-FDJ
21.Arjen LivynsBingoal-Wallonie Bruxelles
22.Diego RosaTeam Arkéa Samsic
23.Kenny ElissondeTrek-Segafredo
24.Ben O'connorNTT Pro Cycling01:08
25.Mark DonovanTeam Sunweb01:19
26.Serge PauwelsCCC Team
27.Kévin LedanoisTeam Arkéa Samsic01:43
28.Thibault FerasseNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole02:03
29.Michael ValgrenNTT Pro Cycling02:12
30.Louis MeintjesNTT Pro Cycling
31.Winner AnaconaTeam Arkéa Samsic
32.Łukasz WiśniowskiCCC Team03:02
33.Sep VanmarckeEF Pro Cycling03:36
34.Mickaël CherelAG2R La Mondiale
35.Dorian GodonAG2R La Mondiale
36.Nans PetersAG2R La Mondiale04:47
37.Fabien GrellierTeam Total Direct Energie
38.Anthony RouxGroupama-FDJ
39.Will BartaCCC Team06:58
40.Georg ZimmermannCCC Team
41.Joey RosskopfCCC Team
42.Damian LuscherSwiss Racing Academy
43.Emil VinjeboRiwal Readynez Cycling Team07:10
44.Dayer QuintanaTeam Arkéa Samsic09:27
45.Romain HardyTeam Arkéa Samsic
46.Lars van Den BergGroupama-FDJ
47.Ivan CentroneNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole12:19
48.Michel RiesTrek-Segafredo12:30
49.Julien BernardTrek-Segafredo
50.Luis VillalobosEF Pro Cycling
51.Juan Pedro LopezTrek-Segafredo13:05
52.Jesper SchultzRiwal Readynez Cycling Team
53.Chris HamiltonTeam Sunweb13:28
54.Antoine DuchesneGroupama-FDJ
55.Adam de VosRally Cycling
56.Adrien GarelB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM
57.Kenny MollyBingoal-Wallonie Bruxelles
58.Andreas StokbroNTT Pro Cycling
59.Ben GastauerAG2R La Mondiale
60.Mathias ReutimannSwiss Racing Academy
61.Eddy FineCofidis, Solutions Crédits
62.Nigel EllsayRally Cycling
63.Julien TrarieuxNippo Delko One Provence
64.Yoann PaillotSt Michel-Auber93
65.Arnaud CourteilleB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM
66.Alessandro FedeliNippo Delko One Provence
67.Reinardt Janse van RensburgNTT Pro Cycling
68.Maxime CamB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM
69.Anthony PerezCofidis, Solutions Crédits
70.Sean BennettEF Pro Cycling14:06
71.Michael GoglNTT Pro Cycling16:07
72.James WhelanEF Pro Cycling16:38
73.Felix GallTeam Sunweb
74.Lucas de RossiNippo Delko One Provence
75.Kim MagnussonRiwal Readynez Cycling Team
76.Jonathan BogliSwiss Racing Academy
77.Edvald Boasson HagenNTT Pro Cycling19:05
78.Tom-Jelte SlagterB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM
79.Mathijs PaasschensBingoal-Wallonie Bruxelles19:07
80.Piet AllegaertCofidis, Solutions Crédits20:58
81.Dimitri ClaeysCofidis, Solutions Crédits
82.Alex KirschTrek-Segafredo
83.Tom WirtgenBingoal-Wallonie Bruxelles
84.Mathieu BurgaudeauTeam Total Direct Energie
85.Cyril LemoineCofidis, Solutions Crédits
86.Anthony TurgisTeam Total Direct Energie
87.Flavien MaureletSt Michel-Auber93
88.Louis LouvetSt Michel-Auber93
89.Franck BonnamourTeam Arkéa Samsic
90.Léo VincentGroupama-FDJ
91.Joel SuterBingoal-Wallonie Bruxelles
92.Marc HirschiTeam Sunweb
93.Timon RueggSwiss Racing Academy
94.Nicolas ZukowskyRally Cycling22:26
95.Geoffrey SoupeTeam Total Direct Energie24:18
96.Torkil VeyheRiwal Readynez Cycling Team
97.Andreas KronRiwal Readynez Cycling Team
98.Ty MagnerRally Cycling24:51
99.Alexandre GeniezAG2R La Mondiale24:53
100.Baptiste BleierSt Michel-Auber9326:57
101.Jonathan HivertTeam Total Direct Energie28:43
102.Emmanuel MorinCofidis, Solutions Crédits33:48
103.Matteo Dal-cinRally Cycling
104.Samuel LerouxNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole37:34
105.Pier-André CoteRally Cycling
106.Baptiste ConstantinSt Michel-Auber93
107.Maximilien PicouxNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole
108.Christophe MassonNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole
109.Emerson OronteRally Cycling
110.Yves LutolfSwiss Racing Academy

Klasyfikacja generalna po 4. etapie

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Nairo QuintanaTeam Arkéa Samsic9:38:26
2.Michael StorerTeam Sunweb00:38
3.Simon ClarkeEF Pro Cycling00:40
4.Thibaut PinotGroupama-FDJ
5.Lilian CalmejaneTeam Total Direct Energie
6.Fausto MasnadaCCC Team
7.Romain BardetAG2R La Mondiale
8.Attila ValterCCC Team
9.Sam OomenTeam Sunweb
10.Nicolas EdetCofidis, Solutions Crédits
11.Benoît CosnefroyAG2R La Mondiale
12.Nicolas RocheTeam Sunweb
13.Julien El FaresNippo Delko One Provence
14.Richie PorteTrek-Segafredo
15.Tanel KangertEF Pro Cycling
16.Rudy MolardGroupama-FDJ
17.Arjen LivynsBingoal-Wallonie Bruxelles
18.Romain CombaudNippo Delko One Provence00:46
19.Kenny ElissondeTrek-Segafredo
20.Laurens HuysBingoal-Wallonie Bruxelles01:10
21.Toms SkujinsTrek-Segafredo01:14
22.Ben O'connorNTT Pro Cycling01:24
23.Serge PauwelsCCC Team01:25
24.Sébastien ReichenbachGroupama-FDJ01:42
25.Diego RosaTeam Arkéa Samsic
26.Thibault FerasseNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole02:09
27.Michael ValgrenNTT Pro Cycling02:24
28.Winner AnaconaTeam Arkéa Samsic02:33
29.Louis MeintjesNTT Pro Cycling03:02
30.Mickaël CherelAG2R La Mondiale05:03
31.Łukasz WiśniowskiCCC Team05:17
32.Fabien GrellierTeam Total Direct Energie06:20
33.Sep VanmarckeEF Pro Cycling06:51
34.Mark DonovanTeam Sunweb07:04
35.Dorian GodonAG2R La Mondiale07:05
36.Damian LuscherSwiss Racing Academy08:00
37.Anthony RouxGroupama-FDJ09:11
38.Emil VinjeboRiwal Readynez Cycling Team09:25
39.Georg ZimmermannCCC Team10:26
40.Joey RosskopfCCC Team
41.Dayer QuintanaTeam Arkéa Samsic10:30
42.Will BartaCCC Team11:21
43.Léo VincentGroupama-FDJ12:56
44.Nans PetersAG2R La Mondiale13:14
45.Ivan CentroneNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole13:15
46.Anthony PerezCofidis, Solutions Crédits13:23
47.Luis VillalobosEF Pro Cycling13:33
48.Mathias ReutimannSwiss Racing Academy14:03
49.Arnaud CourteilleB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM14:20
50.Pierre IdjouadieneNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole14:23
51.Kenny MollyBingoal-Wallonie Bruxelles14:31
52.Eddy FineCofidis, Solutions Crédits
53.Reinardt Janse van RensburgNTT Pro Cycling14:38
54.Julien TrarieuxNippo Delko One Provence15:13
55.Alessandro FedeliNippo Delko One Provence15:43
56.Sean BennettEF Pro Cycling16:32
57.Maxime CamB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM16:57
58.Chris HamiltonTeam Sunweb17:33
59.Julien BernardTrek-Segafredo
60.Nigel EllsayRally Cycling19:25
61.Tom-Jelte SlagterB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM20:08
62.Michel RiesTrek-Segafredo20:35
63.Anthony TurgisTeam Total Direct Energie20:54
64.Jesper SchultzRiwal Readynez Cycling Team21:09
65.Romain HardyTeam Arkéa Samsic21:20
66.Michael GoglNTT Pro Cycling21:23
67.Antoine DuchesneGroupama-FDJ21:55
68.Felix GallTeam Sunweb
69.Mathieu BurgaudeauTeam Total Direct Energie22:00
70.Lars van Den BergGroupama-FDJ22:50
71.Cyril LemoineCofidis, Solutions Crédits23:12
72.Yoann PaillotSt Michel-Auber9323:13
73.Edvald Boasson HagenNTT Pro Cycling23:21
74.Adam de VosRally Cycling23:58
75.Andreas StokbroNTT Pro Cycling
76.Andreas KronRiwal Readynez Cycling Team24:52
77.Dimitri ClaeysCofidis, Solutions Crédits25:18
78.Ben GastauerAG2R La Mondiale25:21
79.Kévin LedanoisTeam Arkéa Samsic
80.Alex KirschTrek-Segafredo26:00
81.Marc HirschiTeam Sunweb26:14
82.Adrien GarelB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM26:19
83.Lucas de RossiNippo Delko One Provence26:23
84.James WhelanEF Pro Cycling27:08
85.Geoffrey SoupeTeam Total Direct Energie27:46
86.Jonathan HivertTeam Total Direct Energie29:02
87.Joel SuterBingoal-Wallonie Bruxelles29:24
88.Flavien MaureletSt Michel-Auber9330:42
89.Timon RueggSwiss Racing Academy
90.Piet AllegaertCofidis, Solutions Crédits31:27
91.Mathijs PaasschensBingoal-Wallonie Bruxelles31:29
92.Juan Pedro LopezTrek-Segafredo31:31
93.Nicolas ZukowskyRally Cycling33:00
94.Jonathan BogliSwiss Racing Academy34:13
95.Kim MagnussonRiwal Readynez Cycling Team35:05
96.Baptiste BleierSt Michel-Auber9336:41
97.Emerson OronteRally Cycling38:36
98.Tom WirtgenBingoal-Wallonie Bruxelles39:24
99.Louis LouvetSt Michel-Auber9339:53
100.Franck BonnamourTeam Arkéa Samsic40:10
101.Torkil VeyheRiwal Readynez Cycling Team42:44
102.Ty MagnerRally Cycling43:17
103.Alexandre GeniezAG2R La Mondiale43:19
104.Emmanuel MorinCofidis, Solutions Crédits43:33
105.Matteo Dal-cinRally Cycling46:11
106.Baptiste ConstantinSt Michel-Auber9347:18
107.Samuel LerouxNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole
108.Yves LutolfSwiss Racing Academy
109.Pier-André CoteRally Cycling49:56
110.Maximilien PicouxNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole56:00
111.Christophe MassonNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: