Volta ao Algarve 2020: etap 3. Pokaz siły Ceesa Bola

Cees Bol (Team Sunweb) wygrał w Tavirze trzeci etapu wyścigu Volta ao Algarve.

Holender pokonał na finiszu Sachę Modolo (Alpecin-Fenix). Podium uzupełnił Fabio Jakobsen (Deceuninck-Quick Step).

Liderem wyścigu pozostał Belg Remco Evenepoel (Deceuninck-Quick-Step).

Trzeciego dnia rywalizacji w prowincji Algarve na zawodników czekał odcinek o długości nieco ponad 200 kilometrów. Etap prowadził po płaskim terenie, na który nie przewidziano większych trudności. Kolarze wystartowali z Faro i pokonali dużą pętlę w pobliżu granicy portugalsko-hiszpańskiej. Finisz w Tavirze był techniczny: na ostatnich metrach zawodnicy musieli zmierzyć się z dwoma rondami. Ostatni zakręt, 400 metrów przed metą, prowadził na delikatnie nachyloną prostą.

Kilka kilometrów po starcie zaatakowali trzej kolarze: Gotzon Martin (Fundacion-Orbea), Aleksandr Grigorev (Atum General-Tavira-Maria Nova Hotel) i Tiago Antunes (Efapel), którzy uformowali odjazd dnia.

W peletonie tempo kontrolowali kolarze Cofidisu. Uciekinierzy zdobyli maksymalnie 4 minuty przewagi, ale od tego momentu różnica sukcesywnie malała.

20 kilometrów przed metą uciekinierzy zostali złapali przez rozpędzoną grupę. Nieprzyjemny upadek zaliczyli kolarze Trek-Segafredo: Koen De Kort, Jasper Stuyven i Edward Theuns, którzy wpadli na wysepkę drogową. Po dłuższej chwili spędzonej w asyście pomocy medycznej zawodnicy amerykańskiej formacji wsiedli na rower i kontynuowali zmagania.

W peletonie rządy przejęły sprinterskie pociągi. Na technicznej końcówce koło swojego rozprowadzającego zgubił Fabio Jakobsen, co wykorzystali kolarze Team Sunweb. Na prostej Nikias Arndt perfekcyjnie rozprowadził Ceesa Bola, który pewnie sięgnął po etapowy triumf.

Wyniki 3. etapu Volta ao Algarve 2020 (2.Pro), Faro – Tavira (195,6 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Cees BolTeam Sunweb5:00:51
2.Sacha ModoloAlpecin-Fenix
3.Fabio JakobsenDeceuninck-Quick Step
4.Alexander KristoffUAE Team Emirates
5.Daniel HoelgaardUno-X Norwegian Development Team
6.Ryan MullenTrek-Segafredo
7.Elia VivianiCofidis, Solutions Crédits
8.Roger KlugeLotto Soudal
9.Jon AberasturiCaja Rural-Seguros RGA
10.Tom DevriendtCircus-Wanty Gobert
11.Mads Wurtz SchmidtIsrael Start-Up Nation
12.Martin LaasBora-hansgrohe
13.Boy van PoppelCircus-Wanty Gobert
14.Ben SwiftTeam Ineos
15.Mikel AristiFundación-Orbea
16.Luís MendoncaEfapel
17.Matteo TrentinCCC Team
18.Davide MartinelliAstana Pro Team
19.Daniel FreitasMiranda-Mortágua
20.Antonio AnguloFundación-Orbea
21.Philippe GilbertLotto Soudal
22.Oscar HernandezAviludo-Louletano
23.Davide CimolaiIsrael Start-Up Nation
24.David GonzalezCaja Rural-Seguros RGA
25.Casper PedersenTeam Sunweb
26.Jempy DruckerBora-hansgrohe
27.Samuel José CaldeiraW52 / FC Porto
28.Amaro AntunesW52 / FC Porto
29.Gijs van HoeckeCCC Team
30.Michał KwiatkowskiTeam Ineos
31.Kristian SbaragliAlpecin-Fenix
32.Cesar MartingilAtum general / Tavira / Maria Nova Hotel
33.Dan MartinIsrael Start-Up Nation
34.Fabio CostaKelly / InOutBuild / UD Oliveirense
35.Jake StewartGroupama-FDJ
36.Remco EvenepoelDeceuninck-Quick Step
37.Tim WellensLotto Soudal
38.Alejandro Manuel MarqueAtum general / Tavira / Maria Nova Hotel
39.Lennard KamnaBora-hansgrohe
40.Olivier Le GacGroupama-FDJ
41.Tobias LudvigssonGroupama-FDJ
42.Vincenzo NibaliTrek-Segafredo
43.Rui CostaUAE Team Emirates
44.Vicente Garcia de MateosAviludo-Louletano
45.Reto HollensteinIsrael Start-Up Nation
46.Greg van AvermaetCCC Team
47.Jan PolancUAE Team Emirates
48.Daniel MestreW52 / FC Porto
49.Bauke MollemaTrek-Segafredo
50.Miguel Angel LopezAstana Pro Team
51.João RodriguesW52 / FC Porto
52.Edgar PintoW52 / FC Porto
53.Ivo OliveiraUAE Team Emirates
54.Frederico FigueiredoAtum general / Tavira / Maria Nova Hotel
55.Andreas LeknessundUno-X Norwegian Development Team
56.Simon GeschkeCCC Team
57.Rafael LourencoKelly / InOutBuild / UD Oliveirense
58.Luis León SanchezAstana Pro Team
59.Ilan van WilderTeam Sunweb
60.Luis GomesKelly / InOutBuild / UD Oliveirense
61.Maximilian SchachmannBora-hansgrohe
62.Xandro MeurisseCircus-Wanty Gobert
63.Leangel LinarezMiranda-Mortágua
64.João AlmeidaDeceuninck-Quick Step
65.Harold TejadaAstana Pro Team
66.Hugo NunesRadio Popular Boavista
67.Wesley KrederCircus-Wanty Gobert
68.Stefan KungGroupama-FDJ
69.Luis FernandesRadio Popular Boavista
70.Simon GuglielmiGroupama-FDJ
71.Markus HoelgaardUno-X Norwegian Development Team
72.Erik Nordsaeter ResellUno-X Norwegian Development Team
73.Jenthe BiermansIsrael Start-Up Nation
74.Kevin GenietsGroupama-FDJ
75.Ricardo MestreW52 / FC Porto
76.Mathieu van der PoelAlpecin-Fenix
77.Valter PereiraAtum general / Tavira / Maria Nova Hotel
78.Florian SenechalDeceuninck-Quick Step
79.Julen IrizarFundación-Orbea
80.Aritz BaguesCaja Rural-Seguros RGA
81.Nathan van HooydonckCCC Team
82.Otto VergaerdeAlpecin-Fenix
83.Nicolas SaenzEfapel
84.Brent van MoerLotto Soudal
85.Carlos SalgueiroL.A. Aluminios / L.A. Sport
86.Juan Fernando CalleCaja Rural-Seguros RGA
87.Nils PolittIsrael Start-Up Nation
88.Simone PetilliCircus-Wanty Gobert
89.Geraint ThomasTeam Ineos
90.Marvin ScheulenL.A. Aluminios / L.A. Sport
91.Anders SkaarsethUno-X Norwegian Development Team
92.Garikoitz BravoFundación-Orbea
93.João BentaRadio Popular Boavista
94.Diego LopezFundación-Orbea
95.Gerard ArmillasEfapel
96.Alberto GallegoRadio Popular Boavista
97.Frederik FrisonLotto Soudal
98.Tiago MachadoEfapel
99.Gaspar GoncalvesMiranda-Mortágua
100.Gotzon MartinFundación-Orbea
101.Gonçalo CarvalhoRadio Popular Boavista
102.Afonso SilvaRadio Popular Boavista
103.David RibeiroL.A. Aluminios / L.A. Sport
104.Henrique CasimiroKelly / InOutBuild / UD Oliveirense
105.Gonçalo LeacaL.A. Aluminios / L.A. Sport
106.Joaquim SilvaMiranda-Mortágua
107.Nikolas MaesLotto Soudal
108.Jasha SutterlinTeam Sunweb
109.Nikias ArndtTeam Sunweb
110.Nuno MeirelesAviludo-Louletano
111.Joe DombrowskiUAE Team Emirates
112.Patrick BevinCCC Team
113.Torjus SleenUno-X Norwegian Development Team
114.Angel SanchezMiranda-Mortágua
115.Matteo MalucelliCaja Rural-Seguros RGA
116.Jorge MagalhaesW52 / FC Porto
117.Antonio NibaliTrek-Segafredo
118.Cameron WurfTeam Ineos
119.Héctor SaezCaja Rural-Seguros RGA
120.Hugo SanchoMiranda-Mortágua
121.Rodrigo ContrerasAstana Pro Team
122.Michael ScharCCC Team
123.Sérgio Miguel PaulinhoEfapel
124.Iker BallarinFundación-Orbea
125.Yves LampaertDeceuninck-Quick Step
126.Andreas SchillingerBora-hansgrohe00:24
127.David LivramentoAtum general / Tavira / Maria Nova Hotel00:32
128.Fabio SabatiniCofidis, Solutions Crédits00:33
129.Simone ConsonniCofidis, Solutions Crédits
130.Kristian KulsetUno-X Norwegian Development Team00:38
131.Andre EvangelistaAviludo-Louletano
132.Senne LeysenAlpecin-Fenix
133.Oier LazkanoCaja Rural-Seguros RGA
134.Emanuel DuarteL.A. Aluminios / L.A. Sport
135.Bruno SilvaL.A. Aluminios / L.A. Sport
136.Luis Angel MateCofidis, Solutions Crédits
137.Pedro Miguel LopesKelly / InOutBuild / UD Oliveirense
138.André RamalhoL.A. Aluminios / L.A. Sport
139.David de La FuenteAviludo-Louletano
140.Venceslau FernandesKelly / InOutBuild / UD Oliveirense
141.Alvaro TruebaAtum general / Tavira / Maria Nova Hotel
142.Pedro José LopesKelly / InOutBuild / UD Oliveirense
143.Jesus Del PinoAviludo-Louletano
144.Tim DeclercqDeceuninck-Quick Step
145.Miguel Costa Rodrigues DavidRadio Popular Boavista
146.Zhandos BizhigitovAstana Pro Team
147.Alexander GrigoryevAtum general / Tavira / Maria Nova Hotel
148.Yuriy NatarovAstana Pro Team
149.João BarbosaMiranda-Mortágua
150.Marco MathisCofidis, Solutions Crédits
151.Nils EekhoffTeam Sunweb
152.Luke RoweTeam Ineos
153.Nico DenzTeam Sunweb
154.Mathias Le TurnierCofidis, Solutions Crédits
155.Guillaume BoivinIsrael Start-Up Nation00:47
156.Rohan DennisTeam Ineos
157.Aimé de GendtCircus-Wanty Gobert00:55
158.Danny van PoppelCircus-Wanty Gobert01:17
159.Iljo KeisseDeceuninck-Quick Step01:25
160.Felix GrossschartnerBora-hansgrohe
161.Pedro PaulinhoEfapel01:34
162.Mikkel BjergUAE Team Emirates01:48
163.Tom BohliUAE Team Emirates
164.Jonathan DibbenLotto Soudal01:54
165.Lukas PostlbergerBora-hansgrohe02:03
166.Dries de BondtAlpecin-Fenix02:17
167.Tiago AntunesEfapel08:28
168.Koen de KortTrek-Segafredo12:47
169.Jasper StuyvenTrek-Segafredo
170.Edward TheunsTrek-Segafredo

Klasyfikacja generalna po 3. etapie

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Remco EvenepoelDeceuninck-Quick Step14:43:06
2.Maximilian SchachmannBora-hansgrohe
3.Dan MartinIsrael Start-Up Nation00:02
4.Rui CostaUAE Team Emirates
5.Tim WellensLotto Soudal
6.Miguel Angel LopezAstana Pro Team00:05
7.Amaro AntunesW52 / FC Porto00:08
8.Vincenzo NibaliTrek-Segafredo
9.Bauke MollemaTrek-Segafredo
10.Frederico FigueiredoAtum general / Tavira / Maria Nova Hotel
11.Lennard KamnaBora-hansgrohe00:14
12.Simon GeschkeCCC Team
13.João AlmeidaDeceuninck-Quick Step00:17
14.Michał KwiatkowskiTeam Ineos00:27
15.Greg van AvermaetCCC Team00:33
16.Luis León SanchezAstana Pro Team
17.Jan PolancUAE Team Emirates00:51
18.Vicente Garcia de MateosAviludo-Louletano01:00
19.Ben SwiftTeam Ineos01:02
20.Geraint ThomasTeam Ineos
21.Xandro MeurisseCircus-Wanty Gobert01:16
22.Olivier Le GacGroupama-FDJ01:19
23.Harold TejadaAstana Pro Team
24.Alejandro Manuel MarqueAtum general / Tavira / Maria Nova Hotel01:33
25.Kevin GenietsGroupama-FDJ01:35
26.Andreas LeknessundUno-X Norwegian Development Team02:01
27.Luis FernandesRadio Popular Boavista
28.Ilan van WilderTeam Sunweb02:05
29.Rodrigo ContrerasAstana Pro Team
30.Kristian SbaragliAlpecin-Fenix02:54
31.Stefan KungGroupama-FDJ
32.Mathieu van der PoelAlpecin-Fenix
33.Torjus SleenUno-X Norwegian Development Team
34.Nathan van HooydonckCCC Team
35.Joe DombrowskiUAE Team Emirates03:19
36.João RodriguesW52 / FC Porto04:05
37.Gotzon MartinFundación-Orbea
38.Simone PetilliCircus-Wanty Gobert
39.Garikoitz BravoFundación-Orbea04:09
40.Héctor SaezCaja Rural-Seguros RGA04:11
41.Alberto GallegoRadio Popular Boavista04:13
42.Nicolas SaenzEfapel
43.Mads Wurtz SchmidtIsrael Start-Up Nation04:26
44.Philippe GilbertLotto Soudal
45.Frederik FrisonLotto Soudal
46.Markus HoelgaardUno-X Norwegian Development Team04:32
47.Luis Angel MateCofidis, Solutions Crédits04:37
48.Brent van MoerLotto Soudal04:52
49.Edgar PintoW52 / FC Porto05:00
50.Antonio NibaliTrek-Segafredo05:17
51.Juan Fernando CalleCaja Rural-Seguros RGA05:49
52.Matteo TrentinCCC Team05:50
53.Hugo NunesRadio Popular Boavista06:15
54.Tiago MachadoEfapel
55.Patrick BevinCCC Team06:39
56.Luis GomesKelly / InOutBuild / UD Oliveirense06:48
57.Tobias LudvigssonGroupama-FDJ06:50
58.Otto VergaerdeAlpecin-Fenix
59.Tim DeclercqDeceuninck-Quick Step08:15
60.Luís MendoncaEfapel08:42
61.Nils PolittIsrael Start-Up Nation
62.Joaquim SilvaMiranda-Mortágua
63.Yuriy NatarovAstana Pro Team09:29
64.Gijs van HoeckeCCC Team11:05
65.Henrique CasimiroKelly / InOutBuild / UD Oliveirense
66.Rohan DennisTeam Ineos12:32
67.Oscar HernandezAviludo-Louletano12:42
68.Casper PedersenTeam Sunweb
69.Daniel MestreW52 / FC Porto
70.Julen IrizarFundación-Orbea
71.Nikias ArndtTeam Sunweb
72.Rafael LourencoKelly / InOutBuild / UD Oliveirense
73.Nikolas MaesLotto Soudal
74.João BentaRadio Popular Boavista
75.Michael ScharCCC Team
76.Alexander GrigoryevAtum general / Tavira / Maria Nova Hotel13:20
77.Jempy DruckerBora-hansgrohe13:55
78.Simon GuglielmiGroupama-FDJ
79.Reto HollensteinIsrael Start-Up Nation
80.Mathias Le TurnierCofidis, Solutions Crédits14:33
81.Gaspar GoncalvesMiranda-Mortágua14:36
82.Guillaume BoivinIsrael Start-Up Nation14:42
83.Daniel FreitasMiranda-Mortágua16:43
84.André RamalhoL.A. Aluminios / L.A. Sport18:06
85.Miguel Costa Rodrigues DavidRadio Popular Boavista
86.Roger KlugeLotto Soudal18:34
87.Felix GrossschartneBora-hansgrohe19:59
88.Alexander KristoffUAE Team Emirates20:09
89.Daniel HoelgaardUno-X Norwegian Development Team
90.Davide MartinelliAstana Pro Team
91.Sacha ModoloAlpecin-Fenix
92.Florian SenechalDeceuninck-Quick Step
93.Anders SkaarsethUno-X Norwegian Development Team
94.Angel SanchezMiranda-Mortágua
95.Iker BallarinFundación-Orbea
96.Ivo OliveiraUAE Team Emirates20:14
97.Antonio AnguloFundación-Orbea20:38
98.Senne LeysenAlpecin-Fenix20:47
99.Luke RoweTeam Ineos20:55
100.Fabio JakobsenDeceuninck-Quick Step21:10
101.Davide CimolaiIsrael Start-Up Nation
102.Cees BolTeam Sunweb
103.Jon AberasturiCaja Rural-Seguros RGA
104.Elia VivianiCofidis, Solutions Crédits
105.Martin LaasBora-hansgrohe
106.Samuel José CaldeiraW52 / FC Porto
107.Jenthe BiermansIsrael Start-Up Nation
108.Cesar MartingilAtum general / Tavira / Maria Nova Hotel
109.Ryan MullenTrek-Segafredo
110.Erik Nordsaeter ResellUno-X Norwegian Development Team
111.Matteo MalucelliCaja Rural-Seguros RGA
112.Fabio CostaKelly / InOutBuild / UD Oliveirense
113.Ricardo MestreW52 / FC Porto
114.Aritz BaguesCaja Rural-Seguros RGA
115.Gerard ArmillasEfapel
116.Andreas SchillingerBora-hansgrohe21:47
117.Marco MathisCofidis, Solutions Crédits21:48
118.Nils EekhoffTeam Sunweb
119.Venceslau FernandesKelly / InOutBuild / UD Oliveirense
120.Mikkel BjergUAE Team Emirates21:57
121.Emanuel DuarteL.A. Aluminios / L.A. Sport22:07
122.Lukas PostlbergerBora-hansgrohe22:16
123.Tiago AntunesEfapel22:23
124.Simone ConsonniCofidis, Solutions Crédits22:31
125.Iljo KeisseDeceuninck-Quick Step22:35
126.Jonathan DibbenLotto Soudal23:04
127.Jasha SutterlinTeam Sunweb23:17
128.Gonçalo CarvalhoRadio Popular Boavista23:20
129.Yves LampaertDeceuninck-Quick Step23:40
130.Dries de BondtAlpecin-Fenix23:52
131.Nico DenzTeam Sunweb24:18
132.Bruno SilvaL.A. Aluminios / L.A. Sport24:47
133.Mikel AristiFundación-Orbea24:55
134.Jake StewartGroupama-FDJ
135.Valter PereiraAtum general / Tavira / Maria Nova Hotel
136.Afonso SilvaRadio Popular Boavista
137.Marvin ScheulenL.A. Aluminios / L.A. Sport
138.Hugo SanchoMiranda-Mortágua
139.Oier LazkanoCaja Rural-Seguros RGA25:33
140.Zhandos BizhigitovAstana Pro Team
141.Aimé de GendtCircus-Wanty Gobert25:50
142.David RibeiroL.A. Aluminios / L.A. Sport25:56
143.Carlos SalgueiroL.A. Aluminios / L.A. Sport
144.Nuno MeirelesAviludo-Louletano
145.Gonçalo LeacaL.A. Aluminios / L.A. Sport
146.Cameron WurfTeam Ineos
147.Sérgio Miguel PaulinhoEfapel
148.David GonzalezCaja Rural-Seguros RGA26:16
149.Fabio SabatiniCofidis, Solutions Crédits26:29
150.Kristian KulsetUno-X Norwegian Development Team26:34
151.Jesus Del PinoAviludo-Louletano
152.David de La FuenteAviludo-Louletano
153.Pedro Miguel LopesKelly / InOutBuild / UD Oliveirense
154.João BarbosaMiranda-Mortágua
155.Tom BohliUAE Team Emirates27:44
156.Jorge MagalhaesW52 / FC Porto28:09
157.Boy van PoppelCircus-Wanty Gobert28:13
158.Pedro José LopesKelly / InOutBuild / UD Oliveirense28:16
159.Tom DevriendtCircus-Wanty Gobert28:43
160.Edward TheunsTrek-Segafredo29:30
161.Jasper StuyvenTrek-Segafredo
162.Danny van PoppelCircus-Wanty Gobert
163.David LivramentoAtum general / Tavira / Maria Nova Hotel31:36
164.Diego LopezFundación-Orbea32:36
165.Koen de KortTrek-Segafredo32:56
166.Wesley KrederCircus-Wanty Gobert32:59
167.Leangel LinarezMiranda-Mortágua
168.Alvaro TruebaAtum general / Tavira / Maria Nova Hotel33:28
169.Andre EvangelistaAviludo-Louletano33:37
170.Pedro PaulinhoEfapel47:10

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: