Clasica de Almeria 2020. Pascal Ackermann przed Alexandrem Kristoffem

Niemiec Pascal Ackermann (Bora-hansgrohe) triumfował na mecie 35. edycji hiszpańskiego wyścigu Clasica de Almeria.

26-latek pokonał na finiszu Norwega Alexandra Kristoffa (UAE-Team Emirates) oraz Włocha Elię Vivianiego (Cofidis).

Wyścig Clasica de Almeria rozgrywany był na rundzie wokół Roquetas de Mar, miejscowości położonej nieco na południe od Almerii. Organizatorzy tradycyjnie wyznaczyli trzy górskie premie na pierwszych 90 kilometrach, a ostatnie 70 kilometrów poprowadzili w terenie względnie płaskim, co zwiastowało przegrupowania i sprint z peletonu.

Ucieczkę dnia w tych warunkach sformowali Joan Bou Fundacion-Orbea), Ricardo Vilela (Burgos-BH), Sergio Román Martín (Caja Rural Seguros-RGA), Rasmus Quaade (Riwal-Readynez) oraz Daniel Viegas (Kometa-Xstra). Grupa z przewagą nieco ponad trzech minut na peletonem zaczęła wspinaczkę na pierwszą górską premię, a peleton spokojnie przeprowadzał przez nią sprinterów w rytm nadawany przez ekipy Bora-hansgrohe, Cofidis i UAE-Team Emirates.

Płaską część trasy uciekinierzy zaczęli z minutą przewagi i na 50 kilometrów przed finiszem akcja przeszła do historii. W peletonie nie działo się wiele, aczkolwiek 41 kilometrów przed metą zamieszanie wprowadziła kraksa.

Walka sprinterskich pociągów zaostrzyła się gdy do gry włączyli się kolarze Astany i AG2R La Mondiale. Szachy w końcówce dobrze rozegrali jednak kolarze Bora-hansgrohe, którzy zostawili Pascala Ackermanna na świetnej pozycji. Niemiec ruszył z koła Fabio Sabatiniego (Cofidis) i do mety nie dał się zmienić na prowadzeniu, choć naciskał go bardziej doświadczony Norweg.

Wyniki Clasica de Almeria 2020 (1.Pro), Roquetas de Mar – Roquetas de Mar (187,6 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Pascal AckermannBora-hansgrohe
2.Alexander KristoffUAE-Team Emirates
3.Elia ViviniCofidis

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: