Vuelta a Murcia 2020: etap 2. Spryt Luisa Leona Sancheza

Luis Leon Sanchez

Hiszpan Luis Leon Sanchez wygrał drugi etap 40. wyścigu Vuelta Ciclista a la Región de Murcia.

36-letni kolarz Astany w końcówce oderwał się od pierwszej grupy, finiszując przed kolegą z zespołu Omarem Fraile i Josefem Cernym (CCC Team).

Czwarty na mecie Xandro Meurisse (Circus-Wanty Gobert) triumfował w klasyfikacji końcowej zawodów.

Drugi i ostatni etap wyścigu (180 km) prowadził przez Cola del Caballo (47 km; 2,7 km; 4,5%), Alto Espuna (73 km; 10,6 km; 3,9%), Collado Bermejo (119 km; 7,2 km; 7%) i Alto Gebas (142 km; 5,3 km; 3,9%).

Ucieczkę dnia sformowali Riccardo Verza (Kometa-Xstra) i Angel Madrazo (Burgos-BH), szybko zyskując trzy minuty przewagi nad peletonem i zgodnie pracując na wspinaczkach. Madrazo zbierał punkty na pierwszych dwóch premiach, a peleton niespiesznie prowadzili kolarze Circus-Wanty Gobert.

Przed najtrudniejszą wspinaczką tempo podkręcił Movistar Team. Dwójkę wchłoniętą, a gdy droga zaczęła wspinać się akcję rozpoczął Alejandro Valverde. Dołączyli do niego Patrick Bevin i Josef Cerny (CCC Team), Felix Grossschartner i Lennard Kämna (Bora-hansgrohe), Oscar Rodríguez, Luis Leon Sanchez i Omar Fraile (Astana).Vicente García De Mateos (Aviludo-Louletano) oraz Xandro Meurisse (Circus - Wanty Gobert). Próbował również Kamil Małecki (CCC Team), jednak nie dał rady.

Kolarze Astany wykorzystując swoją przewagę kontrowali. Fraile wygrał na górskiej premii, jednak straty kilku goniących grupek wciąż znajdowały się blisko. Do Hiszpana dołączyli Kämna, Rodríguez, Valverde i García De Mateos, tworząc czołówkę.

Reprezentaci CCC Team, w tym Małecki i Matteo Trentin, znaleźli się w drugiej grupie z liderem wyścigu Xandro Meurissem, tracącej początkowo niespełna minutę.

Na Alto Gebas notowano minutę różnicy. Z przodu nie było woli współpracy, zaatakowali Valverde i Kämna. Dwójce udało się oderwać i zyskać kilkadziesiąt sekund.

Pozostali kolarze z czołówki spadli do drugiej grupy. CCC w koalicji z Astaną wzmocnili pościg, co przyniosło rezultat 13 kilometrów przed metą, gdy dościgniętą hiszpańsko-niemiecką parę.

Z przodu powstała 10-osobowa grupa. Próby jej rozerwania powiodły się niepełna 2 kilometry przed finiszem. Najpierw odskoczyła czwórka, a na metę samotnie wpadł uszczęśliwiony Sanchez.

Wyniki 2. etapu Vuelta Ciclista a la Region de Murcia 2020 (2.1), Santomera - Murcja (179,6 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Luis León SanchezAstana Pro Team4:21:48
2.Omar FraileAstana Pro Team00:07
3.Josef CernyCCC Team
4.Xandro MeurisseCircus-Wanty Gobert
5.Lennard KamnaBora-hansgrohe
6.Vicente Garcia de MateosAviludo-Louletano
7.Alejandro ValverdeMovistar Team00:20
8.Felix GrossschartneBora-hansgrohe
9.Matteo TrentinCCC Team
10.Kamil MałeckiCCC Team05:25
11.Loïc VliegenCircus-Wanty Gobert
12.Patrick BevinCCC Team
13.Laurens HuysBingoal-Wallonie Bruxelles
14.Jose FernandesBurgos-BH
15.Willie SmitBurgos-BH05:26
16.Oscar RodriguezAstana Pro Team05:28
17.Kevin DeltombeSport Vlaanderen-Baloise05:45
18.Sergei ChernetskiGazprom-RusVelo
19.Arjen LivynsBingoal-Wallonie Bruxelles
20.Dimitri PeyskensBingoal-Wallonie Bruxelles
21.Joan BouFundación-Orbea
22.Thibault GuernalecTeam Arkéa Samsic
23.Diego RubioBurgos-BH
24.Jaime CastrilloEquipo Kern Pharma
25.Nathan van HooydonckCCC Team
26.Simone PetilliCircus-Wanty Gobert
27.Thomas SprengersSport Vlaanderen-Baloise
28.Héctor CarreteroMovistar Team
29.Jefferson Alveiro CepedaCaja Rural-Seguros RGA
30.Anthony DelaplaceTeam Arkéa Samsic
31.Nikita StalnovAstana Pro Team
32.Aimé de GendtCircus-Wanty Gobert05:56
33.Kristian AasvoldRiwal Readynez Cycling Team10:48
34.Roger AdriaEquipo Kern Pharma
35.Joel NicolauCaja Rural-Seguros RGA
36.Jhojan GarciaCaja Rural-Seguros RGA
37.Ricardo VilelaBurgos-BH
38.Julien MortierBingoal-Wallonie Bruxelles
39.Jan BakelantsCircus-Wanty Gobert
40.Antonio Jesus SotoFundación-Orbea10:52
41.Matis LouvelTeam Arkéa Samsic10:54
42.Aaron VerwilstSport Vlaanderen-Baloise
43.Sindre LunkeRiwal Readynez Cycling Team
44.Alvaro CuadrosCaja Rural-Seguros RGA
45.Sergio Garcia GonzalezKometa Xstra Cycling Team
46.Juan Fernando CalleCaja Rural-Seguros RGA
47.Giacomo GaravagliaKometa Xstra Cycling Team
48.Rubén FernandezFundación-Orbea
49.David de La FuenteAviludo-Louletano
50.Nelson OliveiraMovistar Team
51.Mikel IturriaFundación-Orbea
52.Lukas PostlbergerBora-hansgrohe11:41
53.Antonio PedreroMovistar Team
54.Adam de VosRally Cycling12:49
55.Daniel ViegasKometa Xstra Cycling Team12:54
56.Diego Pablo SevillaKometa Xstra Cycling Team
57.Aaron van PouckeSport Vlaanderen-Baloise
58.Guillaume van KeirsbulckCCC Team
59.Kenny MollyBingoal-Wallonie Bruxelles
60.Anton KuzminGazprom-RusVelo
61.Yevgeniy GidichAstana Pro Team
62.Luc WirtgenBingoal-Wallonie Bruxelles
63.Maurits LammertinkCircus-Wanty Gobert
64.Daniil FominykhAstana Pro Team
65.Gijs van HoeckeCCC Team
66.Dzmitry ZhyhunouFundación-Orbea
67.Jetse BolBurgos-BH
68.Rasmus QuaadeRiwal Readynez Cycling Team
69.Martijn BuddingRiwal Readynez Cycling Team
70.Laurent PichonTeam Arkéa Samsic
71.Alexander VdovinLokosphinx
72.Jesus Del PinoAviludo-Louletano
73.Nigel EllsayRally Cycling13:07
74.Emerson OronteRally Cycling13:15
75.Stephen BassettRally Cycling15:28
76.Alex MolenaarBurgos-BH24:23
77.Jempy DruckerBora-hansgrohe
78.Sondre Holst EngerRiwal Readynez Cycling Team32:14
79.Denis NekrasovGazprom-RusVelo
80.Tobias KongstadRiwal Readynez Cycling Team35:42
81.Oscar HernandezAviludo-Louletano
82.Arseny NikiforovLokosphinx
DNFAleksandr BarsovLokosphinx
DNFPieter VanspeybrouckCircus-Wanty Gobert
DNFErik FetterKometa Xstra Cycling Team
DNFClément RussoTeam Arkéa Samsic
DNFMartin BouzasEquipo Kern Pharma
DNFNuno MeirelesAviludo-Louletano
DNFRüdiger SeligBora-hansgrohe
DNFAmaury CapiotSport Vlaanderen-Baloise
DNFAlessandro FancelluKometa Xstra Cycling Team
DNFCarmelo UrbanoCaja Rural-Seguros RGA
DNFPeio GoikoetxeaFundación-Orbea
DNFMikel AlonsoFundación-Orbea
DNFMarti MarquezEquipo Kern Pharma
DNFAksel NommelaBingoal-Wallonie Bruxelles
DNFDmitry SokolovLokosphinx
DNFImerio CimaGazprom-RusVelo
DNFIñigo EloseguiMovistar Team
DNFAleksandr BarsovLokosphinx
DNFVladislav KulikovGazprom-RusVelo
DNFZhandos BizhigitovAstana Pro Team
DNFIbon RuizEquipo Kern Pharma
DNFEmiel PlanckaertSport Vlaanderen-Baloise
DNFKirill SveshnikovLokosphinx
DNFPier-André CoteRally Cycling
DNFAndreas SchillingerBora-hansgrohe
DNFRiccardo VerzaKometa Xstra Cycling Team
DNFAngel MadrazoBurgos-BH
DNFIgor BoevGazprom-RusVelo
DNFDonavan GrondinTeam Arkéa Samsic
DNFFrancisco GalvanEquipo Kern Pharma
DNFNick van der LijkeRiwal Readynez Cycling Team
DNFMatteo Dal-cinRally Cycling
DNFHéctor SaezCaja Rural-Seguros RGA
DNFSergio AraizEquipo Kern Pharma
DNFTy MagnerRally Cycling
DNFPascal AckermannBora-hansgrohe
DNFThomas BoudatTeam Arkéa Samsic

Klasyfikacja końcowa wyścigu

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Xandro MeurisseCircus-Wanty Gobert8:45:55
2.Josef CernyCCC Team00:11
3.Lennard KamnaBora-hansgrohe00:17
4.Thibault GuernalecTeam Arkéa Samsic05:49
5.Nikita StalnovAstana Pro Team05:58
6.Jefferson Alveiro CepedaCaja Rural-Seguros RGA06:01
7.Héctor CarreteroMovistar Team06:15
8.Sergio Garcia GonzalezKometa Xstra Cycling Team11:16
9.Antonio Jesus SotoFundación-Orbea11:35
10.Adam de VosRally Cycling12:46
11.Luis León SanchezAstana Pro Team16:42
12.Omar FraileAstana Pro Team16:49
13.Vicente Garcia de MateosAviludo-Louletano
14.Alejandro ValverdeMovistar Team17:02
15.Felix GrossschartneBora-hansgrohe
16.Matteo TrentinCCC Team
17.Patrick BevinCCC Team22:07
18.Willie SmitBurgos-BH22:08
19.Laurens HuysBingoal-Wallonie Bruxelles22:22
20.Jose FernandesBurgos-BH
21.Loïc VliegenCircus-Wanty Gobert
22.Kamil MałeckiCCC Team
23.Oscar RodriguezAstana Pro Team22:25
24.Kevin DeltombeSport Vlaanderen-Baloise22:27
25.Arjen LivynsBingoal-Wallonie Bruxelles
26.Dimitri PeyskensBingoal-Wallonie Bruxelles
27.Diego RubioBurgos-BH
28.Joan BouFundación-Orbea
29.Anthony DelaplaceTeam Arkéa Samsic
30.Thomas SprengersSport Vlaanderen-Baloise
31.Nathan van HooydonckCCC Team22:42
32.Sergei ChernetskiGazprom-RusVelo
33.Jaime CastrilloEquipo Kern Pharma
34.Simone PetilliCircus-Wanty Gobert
35.Aimé de GendtCircus-Wanty Gobert24:16
36.Jhojan GarciaCaja Rural-Seguros RGA27:30
37.Julien MortierBingoal-Wallonie Bruxelles
38.Kristian AasvoldRiwal Readynez Cycling Team
39.Jan BakelantsCircus-Wanty Gobert
40.Rubén FernandezFundación-Orbea27:36
41.Giacomo GaravagliaKometa Xstra Cycling Team
42.Roger AdriaEquipo Kern Pharma27:45
43.Ricardo VilelaBurgos-BH
44.Joel NicolauCaja Rural-Seguros RGA
45.Sindre LunkeRiwal Readynez Cycling Team27:48
46.Juan Fernando CalleCaja Rural-Seguros RGA27:50
47.Alvaro CuadrosCaja Rural-Seguros RGA27:51
48.David de La FuenteAviludo-Louletano
49.Aaron VerwilstSport Vlaanderen-Baloise
50.Mikel IturriaFundación-Orbea
51.Nelson OliveiraMovistar Team
52.Matis LouvelTeam Arkéa Samsic
53.Antonio PedreroMovistar Team28:38
54.Martijn BuddingRiwal Readynez Cycling Team29:36
55.Kenny MollyBingoal-Wallonie Bruxelles
56.Maurits LammertinkCircus-Wanty Gobert29:51
57.Aaron van PouckeSport Vlaanderen-Baloise
58.Rasmus QuaadeRiwal Readynez Cycling Team
59.Daniel ViegasKometa Xstra Cycling Team
60.Diego Pablo SevillaKometa Xstra Cycling Team
61.Laurent PichonTeam Arkéa Samsic
62.Dzmitry ZhyhunouFundación-Orbea
63.Guillaume van KeirsbulckCCC Team
64.Jetse BolBurgos-BH
65.Gijs van HoeckeCCC Team
66.Alexander VdovinLokosphinx
67.Yevgeniy GidichAstana Pro Team
68.Jesus Del PinoAviludo-Louletano
69.Daniil FominykhAstana Pro Team
70.Nigel EllsayRally Cycling30:04
71.Lukas PostlbergerBora-hansgrohe30:05
72.Emerson OronteRally Cycling30:12
73.Anton KuzminGazprom-RusVelo31:07
74.Stephen BassettRally Cycling32:25
75.Alex MolenaarBurgos-BH41:20
76.Jempy DruckerBora-hansgrohe
77.Luc WirtgenBingoal-Wallonie Bruxelles47:48
78.Denis NekrasovGazprom-RusVelo49:11
79.Sondre Holst EngerRiwal Readynez Cycling Team50:23
80.Oscar HernandezAviludo-Louletano52:39
81.Arseny NikiforovLokosphinx
82.Tobias KongstadRiwal Readynez Cycling Team53:57

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: