Trasa Itzulia Basque Country 2020

logo wyścigu Itzulia Basque Country

Trzy górskie odcinki i wymagająca czasówka złożą się na wyjątkowo trudną trasę 60. edycji wyścigu Dookoła Kraju Basków, Itzulia Basque Country.

Organizatorzy wyścigu Dookoła Kraju Basków, występującego pod szyldem Itzulia Basque Country, zaprezentowali trasę, na której w dniach 6-11 kwietnia rywalizował będzie peleton.

Wyścig wchodzi w skład cyklu WorldTour i liczy sześć etapów, a w kalendarzu jest ważnym startem dla kolarzy wyścigami etapowymi przygotowujących się do Tour de France oraz ardeńskich klasyków.

W tym roku organizatorzy wprowadzili spore zmiany w układzie etapów. Zamiast pagórkowatego etapu lub czasówki kolarze od razu mierzyli się będą z górskimi odcinkami.

Już pierwszego dnia meta usytuowana została przy Sanktuarium Matki Boskiej w Arrate, co zwiastuje wspinaczkę Usartza (5 km; 8,8%, maks. 12%) w finale. Podobne rozdanie dnia drugiego, gdyż w końcówce wyrośnie podjazd do Santa María del Yermo (3,1 km; 11%).

Trzeciego dnia w programie sześć wspinaczek, w tym finałowa do Ibardin (6,3 km, 5,8%). Czwarty odcinek w kalendarzu mogą zapisać klasykowcy, o ile uda im się przetrwać Erlaitz (7,4 km, 6,4%), ze szczytu którego do mety pozostaje 13 kilometrów. Jeśli nie uda się tutaj, piąty etap jest nieco łatwiejszy, a górska premia oddalona o 23 kilometry od mety, co powinno pozwolić na finisz z większej grupki.

Finał wyścigu to 21-kilometrowa czasówka w największym mieście regionu, Bilbao. Na trasie wyrosną trzy podjazdy, a najdłuższy (2,5 km, 6,5%) powinien zapewnić emocjonującą walkę do samego końca.

Trasa wyścigu Dookoła Kraju Basków 2020

6 kwietnia - etap 1: Eibar — Arrate (160,1 km)

7 kwietnia - etap 2: Amurrio — Laudio/Ermualde (162,8 km)

8 kwietnia - etap 3: Gasteiz — Ibardin (198 km)

9 kwietnia - etap 4: Bera — Errenteria (175,8 km)

10 kwietnia - etap 5: Errenteria — Sestao (180 km)

11 kwietnia - etap 6: Bilbao — Bilbao (21,1 km; jazda indywidualna na czas)

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: