Volta ao Algarve 2020. Vincenzo Nibali rozpoczyna sezon

Vincenzo Nibali

Vincenzo Nibali zadebiutuje w barwach Trek-Segafredo na trasie portugalskiej etapówki Volta ao Algarve (19-23 lutego).

Włoski zawodnik rozpocznie sezon olimpijski wraz z Holendrem Bauke Mollemą, z który ma podzielić rolę lidera grupy.

Dla Nibalego to swego rodzaju nowość: w ostatnich latach sezon zaczynał on w Argentynie, by potem przez wyścigi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich lub Omanie przygotować się do Mediolan-San Remo i Tirreno-Adriatico. Po przejściu do Trek-Segafredo jego program wyglądać ma inaczej. Na trasie Volta ao Algarve Nibali zadebiutuje, a pierwsze wyścigowe kilometry złapie po obozie wysokogórskim na Teneryfie.

Mam za sobą wiele sezonów, ale początek w nowej ekipie zawsze przynosi poczucie niepewności, napięcia. Uzgodniliśmy, że Volta ao Algarve to dobry moment by zacząć sezon. Wyścig w kalendarzu wypada po ważnym okresie treningów, co czyni go idealnym dla zawodników, którzy nie spieszą się z wejściem w sezon. Ten już rozpoczęty będzie długi, a moim pierwszym celem jest Giro d'Italia. By być w najlepszej formie w maju, muszę realizować plan, a ten zakłada nieobciążanie organizmu i psychiki w tym punkcie

powiedział "Rekin z Mesyny".

W składzie ekipy Trek-Segafredo oprócz Nibalego i Mollemy znajdą się Belgowie Jesper Stuyven i Edward Theuns, Holender Koen de Kort, Irlandczyk Ryan Mullen i Włoch Antonio Nibali.

Etapy powiedzą mi wszystko, co muszę w tym punkcie wiedzieć. Mamy dwa finisze na podjeździe, są pagórki, jest czasówka. To będzie ciekawy test, bo nie będę go miał do czego porównać. Jeśli mam być szczery, myślenie o zwycięstwie łatwe nie jest, ale jadę na sto procent swoich możliwości by pomóc ekipie

zadeklarował Nibali.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: