Tour Colombia 2.1 2020: etap 4. Sergio Higuita po szalonej końcówce

Sergio Higuita

Sergio Higuita (EF Pro Cycling), po skutecznym ataku w końcówce, wygrał w Santa Rosa de Viterbo czwarty etap Tour Colombia 2.1.

Za Kolumbijczykiem, który został nowym liderem imprezy, finiszowali kolejno Egan Bernal (Team Ineos) i Julian Alaphilippe (Deceuninck–Quick-Step).

Po drużynowej czasówce i dwóch sprinterskich rozdaniach czwarty odcinek jako pierwszy sprawdził zawodników w nieco trudniejszym terenie. Nieco pofałdowany początek zawierał dwie premie górskie, lecz również kilka innych podjazdów, zaś cztery kilometrów przed metą wyrósł na papierze niewinny Alto Malterias (3 km, 4,8%), mogący nieco podzielić stawkę przy odpowiednich okolicznościach.

Ucieczkę dnia natychmiast po starcie stworzyli Simon Pellaud (Androni Giocattoli - Sidermec), Etienne Van Empel (Vini Zabù - KTM), Eduardo Corte (Canel's Pro Cycling), Kristian Yustre (Team Illuminate), Omar Mendoza (Colombia Tierra de Atletas - GW Bicicletas), Sebastián Castaño (Orgullo Paisa) i Lauro Moro (Brazylia). Siedmoosobowa grupka uzyskała cztery minuty przewagi.

Spokojnie jadący peleton nie kwapił się do szybkiego doścignięcia śmiałków - 25 kilometrów przed metą mieli jeszcze dwie minuty przewagi. Pellaud zgarniał punkty na górskich premiach, po czym złapał defekt, lecz zdołał doścignął czołówkę.

Sytuacja mocno zmieniła się na ostatnich kilkunastu kilometrach. O ile 20 kilometrów przed metą strata peletonu wynosiła 1:40, tak 7 kilometrów dalej obie grupy jechały razem.

Na ostatnim podjeździe tempo jeszcze bardziej wzrosło, a z przodu odskakiwali kolejni kolarze. Dwa kilometry przed metą za samotną akcję zabrał się Richard Carapaz (Team Ineos) i uzyskał niewielką przewagę. Gdy wydawało się, że Ekwadorczyk sięgnie po zwycięstwo, z tyłu mocno przyspieszył Julian Alaphilippe (Deceuninck–Quick-Step), łapiąc samotnego lidera.

Zza koła Francuza wyskoczył z kolei mocno zmotywowany Sergio Higuita (EF Pro Cycling). 22-letni Kolumbijczyk odjechał na kilka metrów i spokojnie dojechał do mety na pierwszym miejscu, a dzięki zwycięstwu swojej ekipy na otwarcie wyścigu przejął również prowadzenie w klasyfikacji generalnej od Jonathana Caicedo.

Wyniki 4. etapu Tour Colombia 2.1 2020 (2.1), Paipa – Santa Rosa de Viterbo (168,6 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Sergio HiguitaEF Pro Cycling3:58:47
2.Egan BernalTeam Ineos
3.Julian AlaphilippeDeceuninck-Quick Step00:01
4.Daniel Felipe MartinezEF Pro Cycling00:02
5.Torstein TrÆenUno-X Norwegian Development Team
6.Richard CarapazTeam Ineos
7.Miguel Eduardo FlorezAndroni Giocattoli-Sidermec
8.Jonathan Klever CaicedoEF Pro Cycling00:04
9.Esteban ChavesKolumbia
10.Freddy Emir MontanaEPM-Scott
11.Hernán Ricardo AguirreColombia Tierra de Atletas-GW Bicicletas
12.Diego Andres CamargoColombia Tierra de Atletas-GW Bicicletas00:11
13.Fabio AruUAE Team Emirates00:21
14.Gavin MannionRally Cycling
15.Cristian Camilo MunozUAE Team Emirates
16.Aldemar ReyesEPM-Scott
17.Sergio HenaoUAE Team Emirates
18.Angel Alexander GilEPM-Scott
19.Matteo BadilattiIsrael Start-Up Nation
20.Danny OsorioEquipe Continental Orgullo Paisa
21.Diego Antonio OchoaEPM-Scott
22.Jorge Camilo CastiblancoTeam Illuminate00:29
23.Bob JungelsDeceuninck-Quick Step
24.Idar AndersenUno-X Norwegian Development Team
25.Santiago MontenegroEkwador00:37
26.Juan Diego AlbaMovistar Team00:39
27.Wálter Fernando PedrazaEquipo Continental Supergiros00:41
28.Byron GuamaEkwador
29.Daniel MunozAndroni Giocattoli-Sidermec
30.Jose AlarconWenezuela00:49
31.Edwin AvilaIsrael Start-Up Nation00:51
32.Edison MunozEquipe Continental Orgullo Paisa00:55
33.Nicolas SaenzEfapel
34.Ruben Dario AcostaEquipo Continental Supergiros
35.Julian David MolanoKolumbia
36.Jose Tito HernandezTeam Medellin
37.Harold Martin LopezEkwador
38.Didier ChaparroEquipe Continental Orgullo Paisa
39.Heiner Rodrigo ParraKolumbia
40.Santiago BuitragoKolumbia
41.German Enrique ChavezEPM-Scott
42.Jesus David Pena JimenezColombia Tierra de Atletas-GW Bicicletas01:00
43.Richard HueraEkwador01:02
44.Matthieu JeannesTeam Illuminate
45.Patrick SchellingIsrael Start-Up Nation
46.Andrés Camilo ArdilaUAE Team Emirates
47.Jhonatan RestrepoAndroni Giocattoli-Sidermec01:12
48.Efrén SantosCanel's Pro Cycling
49.Juan Francisco RosalesCanel's Pro Cycling
50.Yecid SierraKolumbia
51.Juan Pablo SuarezEPM-Scott
52.Kyle MurphyRally Cycling
53.Félix Alejandro BaronTeam Illuminate
54.Humberto Rujano JoséWenezuela
55.Roberto Carlos GonzalezVini Zabù-KTM
56.Viesturs LuksevicsAmore & Vita-Prodir
57.Oscar SevillaTeam Medellin
58.Brayan ChavesKolumbia
59.Nathan BrownRally Cycling01:36
60.Darwin AtapumaColombia Tierra de Atletas-GW Bicicletas
61.Edwin Andres CarvajalEquipo Continental Supergiros
62.Bernardo SuazaEquipo Continental Supergiros
63.Oscar Adalberto QuirozColombia Tierra de Atletas-GW Bicicletas01:45
64.Franck OsorioEquipe Continental Orgullo Paisa
65.Gerard ArmillasEfapel02:26
66.Matteo SpreaficoAndroni Giocattoli-Sidermec
67.Mikkel Frølich HonoreDeceuninck-Quick Step
68.Roniel CamposWenezuela
69.Sebastián HenaoTeam Ineos
70.Jesus MoralesCanel's Pro Cycling
71.Anderson Timoteo ParedesWenezuela
72.Santiago OrdonezCanel's Pro Cycling02:48
73.Jordan TabaresEquipo Continental Supergiros03:00
74.NASCIMENTO DA MATTA Marcos LevyBrazylia03:12
75.Juan Sebastián MolanoUAE Team Emirates03:25
76.James MitriVini Zabù-KTM03:28
77.Umberto MarengoVini Zabù-KTM
78.Rafael SilvaEfapel
79.Ivan SmirnovRosja
80.Lev GonovRosja
81.Joonas HenttalaTeam Novo Nordisk
82.Matteo de BonisVini Zabù-KTM
83.David LozanoTeam Novo Nordisk
84.Simon PellaudAndroni Giocattoli-Sidermec
85.Iuri FilosiBardiani-CSF-Faizanè
86.Daniel TurekIsrael Start-Up Nation
87.Fabio DuarteTeam Medellin
88.Omar Alberto MendozaColombia Tierra de Atletas-GW Bicicletas03:39
89.Brandon Smith RiveraTeam Ineos03:40
90.Tejay van GarderenEF Pro Cycling
91.Rigoberto UranEF Pro Cycling
92.Rodolfo Andrés TorresTeam Illuminate
93.Segundo NavarreteEkwador04:21
94.Mirco MaestriBardiani-CSF-Faizanè04:23
95.Jorge MontenegroEkwador
96.Alessandro TonelliBardiani-CSF-Faizanè04:33
97.Jannik SteimleDeceuninck-Quick Step04:34
98.Brayan SanchezTeam Medellin
99.Matteo JorgensonMovistar Team
100.César FonteEfapel
101.Eduardo CorteCanel's Pro Cycling
102.Jhonatan NarvaezTeam Ineos
103.Joni BrandaoEfapel
104.Robinson ChalapudTeam Medellin
105.Antonio CarvalhoEfapel
106.Dmitrii MukhomediarovRosja
107.Cameron PiperTeam Illuminate04:57
108.Róbigzon Leandro OyolaTeam Medellin
109.Johan ColonEquipe Continental Orgullo Paisa05:05
110.Carlos VeronaMovistar Team05:13
111.Sam BrandTeam Novo Nordisk05:37
112.Lauro Cesar Chaman MouroBrazylia
113.Eduardo SepulvedaMovistar Team
114.Sebastián Alexander CastanoEquipe Continental Orgullo Paisa
115.Maximiliano RichezeUAE Team Emirates
116.Riccardo MarchesiniAmore & Vita-Prodir
117.Aleksandr SmirnovRosja
118.Filippo ZaccantiBardiani-CSF-Faizanè05:46
119.Travis MccabeIsrael Start-Up Nation06:27
120.Carlos BetancurMovistar Team
121.Lars SaugstadUno-X Norwegian Development Team
122.Colin JoyceRally Cycling06:51
123.Einer Augusto RubioMovistar Team07:26
124.Jonas AbrahamsenUno-X Norwegian Development Team07:40
125.Itamar EinhornIsrael Start-Up Nation
126.Maris BogdanovicsAmore & Vita-Prodir
127.Lawson CraddockEF Pro Cycling09:09
128.Robin CarpenterRally Cycling
129.Veljko StojnicVini Zabù-KTM
130.Josip RumacAndroni Giocattoli-Sidermec
131.Yonathan SalinasWenezuela
132.Oliver BehringerTeam Novo Nordisk
133.Etienne van EmpelVini Zabù-KTM
134.Pablo AlarconCanel's Pro Cycling
135.Jonas Iversby HvidebergUno-X Norwegian Development Team
136.Alessandro Ferreira GuimaraesBrazylia
137.Alvaro José HodegDeceuninck-Quick Step09:15
138.Bert van LerbergheDeceuninck-Quick Step
139.Kristian Javier YustreTeam Illuminate09:19
140.Daniel JuarezAgrupacion Virgen de Fatima11:46
141.Leonel QuinteroWenezuela14:58
142.Nicolas Dalla ValleBardiani-CSF-Faizanè

Klasyfikacja generalna po 4. etapie:

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Sergio HiguitaEF Pro Cycling11:25:47
2.Daniel Felipe MartinezEF Pro Cycling00:12
3.Jonathan Klever CaicedoEF Pro Cycling00:14
4.Egan BernalTeam Ineos00:50
5.Richard CarapazTeam Ineos00:58
6.Freddy Emir MontanaEPM-Scott01:14
7.Aldemar ReyesEPM-Scott01:28
8.Gavin MannionRally Cycling01:30
9.Sergio HenaoUAE Team Emirates01:31
10.Diego Antonio OchoaEPM-Scott
11.Fabio AruUAE Team Emirates
12.Cristian Camilo MunozUAE Team Emirates
13.Angel Alexander GilEPM-Scott
14.Torstein TrÆenUno-X Norwegian Development Team01:44
15.Miguel Eduardo FlorezAndroni Giocattoli-Sidermec01:46
16.Esteban ChavesKolumbia01:47
17.Juan Diego AlbaMovistar Team01:51
18.Matteo BadilattiIsrael Start-Up Nation01:52
19.Bob JungelsDeceuninck-Quick Step01:55
20.Hernán Ricardo AguirreColombia Tierra de Atletas-GW Bicicletas02:01
21.German Enrique ChavezEPM-Scott02:05
22.Diego Andres CamargoColombia Tierra de Atletas-GW Bicicletas02:08
23.Idar AndersenUno-X Norwegian Development Team02:11
24.Edwin AvilaIsrael Start-Up Nation02:16
25.Jorge Camilo CastiblancoTeam Illuminate02:21
26.Kyle MurphyRally Cycling
27.Juan Pablo SuarezEPM-Scott02:22
28.Jose Tito HernandezTeam Medellin02:27
29.Julian AlaphilippeDeceuninck-Quick Step02:29
30.Patrick SchellingIsrael Start-Up Nation02:33
31.Danny OsorioEquipe Continental Orgullo Paisa
32.Andrés Camilo ArdilaUAE Team Emirates02:35
33.Julian David MolanoKolumbia02:38
34.Oscar SevillaTeam Medellin
35.Heiner Rodrigo ParraKolumbia
36.Daniel MunozAndroni Giocattoli-Sidermec02:42
37.Matthieu JeannesTeam Illuminate02:54
38.Jhonatan RestrepoAndroni Giocattoli-Sidermec02:56
39.Jesus David Pena JimenezColombia Tierra de Atletas-GW Bicicletas02:57
40.Wálter Fernando PedrazaEquipo Continental Supergiros02:59
41.Byron GuamaEkwador03:00
42.Félix Alejandro BaronTeam Illuminate03:02
43.Didier ChaparroEquipe Continental Orgullo Paisa03:07
44.Ruben Dario AcostaEquipo Continental Supergiros03:13
45.Santiago MontenegroEkwador03:17
46.Harold Martin LopezEkwador03:18
47.Nicolas SaenzEfapel03:22
48.Richard HueraEkwador03:25
49.Jose AlarconWenezuela
50.Darwin AtapumaColombia Tierra de Atletas-GW Bicicletas03:33
51.Humberto Rujano JoséWenezuela03:48
52.Tejay van GarderenEF Pro Cycling03:50
53.Juan Francisco RosalesCanel's Pro Cycling03:51
54.Efrén SantosCanel's Pro Cycling
55.Bernardo SuazaEquipo Continental Supergiros03:54
56.Franck OsorioEquipe Continental Orgullo Paisa03:57
57.Brayan ChavesKolumbia04:05
58.Viesturs LuksevicsAmore & Vita-Prodir04:07
59.Matteo SpreaficoAndroni Giocattoli-Sidermec04:10
60.Juan Sebastián MolanoUAE Team Emirates04:15
61.Gerard ArmillasEfapel04:33
62.Brandon Smith RiveraTeam Ineos04:36
63.Fabio DuarteTeam Medellin05:00
64.Roniel CamposWenezuela05:02
65.Simon PellaudAndroni Giocattoli-Sidermec05:09
66.Santiago OrdonezCanel's Pro Cycling05:27
67.Jannik SteimleDeceuninck-Quick Step05:29
68.Jhonatan NarvaezTeam Ineos05:30
69.Rodolfo Andrés TorresTeam Illuminate05:32
70.Omar Alberto MendozaColombia Tierra de Atletas-GW Bicicletas05:34
71.Matteo JorgensonMovistar Team05:46
72.Rafael SilvaEfapel05:55
73.Umberto MarengoVini Zabù-KTM05:56
74.Iuri FilosiBardiani-CSF-Faizanè05:57
75.Brayan SanchezTeam Medellin
76.Sebastián HenaoTeam Ineos06:21
77.Anderson Timoteo ParedesWenezuela06:24
78.Joni BrandaoEfapel06:41
79.Jordan TabaresEquipo Continental Supergiros06:47
80.Eduardo SepulvedaMovistar Team06:49
81.Mirco MaestriBardiani-CSF-Faizanè06:52
82.Nathan BrownRally Cycling06:53
83.Alessandro TonelliBardiani-CSF-Faizanè07:02
84.Jorge MontenegroEkwador
85.Daniel TurekIsrael Start-Up Nation07:09
86.Johan ColonEquipe Continental Orgullo Paisa07:17
87.Edison MunozEquipe Continental Orgullo Paisa07:22
88.César FonteEfapel07:28
89.Róbigzon Leandro OyolaTeam Medellin07:29
90.Edwin Andres CarvajalEquipo Continental Supergiros07:30
91.Eduardo CorteCanel's Pro Cycling07:32
92.Carlos BetancurMovistar Team07:39
93.Sebastián Alexander CastanoEquipe Continental Orgullo Paisa07:49
94.Colin JoyceRally Cycling08:00
95.Lars SaugstadUno-X Norwegian Development Team08:09
96.Riccardo MarchesiniAmore & Vita-Prodir08:32
97.Ivan SmirnovRosja08:36
98.Travis MccabeIsrael Start-Up Nation08:37
99.Segundo NavarreteEkwador08:57
100.Maximiliano RichezeUAE Team Emirates09:01
101.Robinson ChalapudTeam Medellin09:14
102.Rigoberto UranEF Pro Cycling09:23
103.Mikkel Frølich HonoreDeceuninck-Quick Step09:46
104.Carlos VeronaMovistar Team10:08
105.Bert van LerbergheDeceuninck-Quick Step10:10
106.Maris BogdanovicsAmore & Vita-Prodir10:35
107.Robin CarpenterRally Cycling10:41
108.Santiago BuitragoKolumbia10:47
109.Jonas Iversby HvidebergUno-X Norwegian Development Team10:51
110.Filippo ZaccantiBardiani-CSF-Faizanè10:55
111.Etienne van EmpelVini Zabù-KTM11:36
112.Veljko StojnicVini Zabù-KTM11:37
113.Einer Augusto RubioMovistar Team11:39
114.Yonathan SalinasWenezuela11:45
115.Oscar Adalberto QuirozColombia Tierra de Atletas-GW Bicicletas13:22
116.Kristian Javier YustreTeam Illuminate13:30
117.Yecid SierraKolumbia13:54
118.Alvaro José HodegDeceuninck-Quick Step14:22
119.Lawson CraddockEF Pro Cycling20:18
120.Aleksandr SmirnovRosja25:19
121.Roberto Carlos GonzalezVini Zabù-KTM26:01
122.Sam BrandTeam Novo Nordisk26:15
123.Cameron PiperTeam Illuminate26:30
124.Lev GonovRosja28:10
125.NASCIMENTO DA MATTA Marcos LevyBrazylia28:46
126.Joonas HenttalaTeam Novo Nordisk29:06
127.David LozanoTeam Novo Nordisk
128.Dmitrii MukhomediarovRosja29:16
129.Jesus MoralesCanel's Pro Cycling30:34
130.Lauro Cesar Chaman MouroBrazylia30:42
131.Antonio CarvalhoEfapel32:03
132.Matteo de BonisVini Zabù-KTM32:30
133.Itamar EinhornIsrael Start-Up Nation33:51
134.Pablo AlarconCanel's Pro Cycling34:09
135.Jonas AbrahamsenUno-X Norwegian Development Team34:31
136.Oliver BehringerTeam Novo Nordisk34:47
137.Alessandro Ferreira GuimaraesBrazylia35:03
138.James MitriVini Zabù-KTM36:37
139.Josip RumacAndroni Giocattoli-Sidermec36:42
140.Nicolas Dalla ValleBardiani-CSF-Faizanè39:48
141.Leonel QuinteroWenezuela41:17
142.Daniel JuarezAgrupacion Virgen de Fatima43:51

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: