Daniel - odzież kolarska

Tour Colombia 2.1 2020: etap 3. Juan Molano drugi raz z rzędu

Juan Sebastian Molano

Juan Sebastian Molano (UAE Team Emirates) triumfował na ulicach Sogamoso na mecie trzeciego odcinka wyścigu Tour Colombia 2.1.

Za 25-latkiem, który okazał się także najlepszy na wczorajszym etapie, uplasowali się kolejno Edwin Avila (Israel Start–Up Nation) i Alvaro Jose Hodeg (Deceuninck–Quick-Step).

Trzeciego dnia organizatorzy na mecie obejrzeć chcieli sprinterów, choć podmęczonych bardziej niż dnia poprzedniego. Na 178-kilometrowym odcinku wyznaczono co prawda dwie premie górskie czwartej kategorii, ale te odzwierciedlały bardziej pofałdowanie terenu niż partykularne stromizny.

Start etapu był dość dynamiczny, wielu kolarzy starało się złapać w ucieczkę dnia, którą ostatecznie, po 70 kilometrach, stworzyli Sebastián Henao (Team Ineos), Simón Pellaud (Androni Giocattoli-Sidermec), Félix Barón (Team Illuminate) i Óscar Sevilla (Team Medellín). Czwórka kolarzy uzyskała około trzyminutową przewagę nad peletonem, która w drugiej części rywalizacja malała dość powoli. Jeszcze niemal 40 kilometrów przed metą wynosiła ona 55 sekund.

Akcja została jednak zakończona nieco ponad 15 kilometrów przed metą w Sogamoso, dając znów szansę do walki sprinterom. Tempo dyktowała ekipa Israel Start-Up Nation, pojawiały się również koszulki Rally Cycling. Niektórzy kolarze próbowali samotnych akcji, w tym Santiago Buitrago (Kolumbia), który odjechał nieco ponad dwa kilometry przed metą.

Ostatecznie jednak o losach etapu ponownie rozstrzygnął końcowy sprint. Jako pierwszy rozpoczął go Alvaro Jose Hodeg (Deceuninck–Quick-Step), korzystając z rozprowadzenia, jednak zza jego pleców wyskoczyło dwóch jego rodaków, Juan Sebastian Molano (UAE Team Emirates) i Edwin Avila (Israel Start–Up Nation). Ten pierwszy znów pokazał moc i pewnie rozprawił się z rywalami, znów przekraczając linię mety jako pierwszy.

Wyniki 3. etapu Tour Colombia 2.1 2020 (2.1), Paipa – Sogamoso (177,7 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Juan Sebastian Molano BenavidesUAE Team Emirates3:57:00
2.Edwin Alcibiades Avila VanegasIsrael Start-Up Nation
3.Alvaro Jose Hodeg ChaguiDeceuninck-Quickstep
4.Julian David MolanoColombia-Andina
5.Jhonatan Restrepo ValenciaAndroni Giocattoli-Sidermec
6.Umberto MarengoVini Zabu' KTM
7.Bert Van LerbergheDeceuninck-Quickstep
8.Travis McCabeIsrael Start-Up Nation
9.Richard CarapazTeam Ineos
10.Idar AndersenUno-X Norwegian Development Team
11.Colin JoyceRally Cycling
12.Johan Antonio Colon BuelvasOrgullo Paisa
13.Lars SaugstadUno-X Norwegian Development Team
14.Maris BogdanovicsAmore e Vita-Prodir
15.Jonathan CaicedoEF Pro Cycling
16.Iuri FilosiBardiani CSF Faizane'
17.Bayron GuamaEcuador
18.Mirco MaestriBardiani CSF Faizane'
19.Miguel Eduardo Florez LopezAndroni Giocattoli-Sidermec
20.Daniel Felipe Martinez PovedaEF Pro Cycling
21.Egan Arley Bernal GomezTeam Ineos
22.Hernan Ricardo Aguirre CaipaColombia Tierra de Atletas GW Bicicletas
23.Jonas Iversby HvidebergUno-X Norwegian Development Team
24.Juan Francisco Rosales HernandezCanel's Pro Cycling
25.Santiago Ordoñez CarmonaCanel's Pro Cycling
26.Rafael SilvaEfapel
27.Diego Antonio Ochoa CamargoEPM-Scott
28.Sergio Andres Higuita GarciaEF Pro Cycling
29.Jhonathan SalinasVenezuela
30.Rodolfo Andres Torres AgudeloTeam Illuminate
31.Matteo JorgensonMovistar Team
32.Robigzon Leandro Oyola OyolaTeam Medellin
33.Richard HueraEcuador
34.Sebastian Alexander Castaño MuñozOrgullo Paisa
35.Juan Diego Alba BolivarMovistar Team
36.Jimmy MontenegroEcuador
37.Juan Pablo Suarez SuarezEPM-Scott
38.Nicolas Saenz BallesterosEfapel
39.Sergio Luis Henao MontoyaUAE Team Emirates
40.César FonteEfapel
41.Torstein TræenUno-X Norwegian Development Team
42.Etienne Van EmpelVini Zabu' KTM
43.Frank Yair Osorio CarvajalOrgullo Paisa
44.Jhoan Esteban Chaves RubioColombia-Andina
45.Kristian Javier Yustre RodriguezTeam Illuminate
46.Veljko StojnicVini Zabu' KTM
47.Walter Fernando Pedraza MoralesEquipo Continental Supergiros
48.Ruben Dario Acosta OspinaEquipo Continental Supergiros
49.Oscar Miguel Sevilla RiveraTeam Medellin
50.Didier Alonso Chaparro LopezOrgullo Paisa
51.Matteo SpreaficoAndroni Giocattoli-Sidermec
52.Santiago Buitrago SanchezColombia-Andina
53.Aldemar Reyes OrtegaEPM-Scott
54.Jorge CastiblancoTeam Illuminate
55.Jhonatan Manuel Narvaez PradoTeam Ineos
56.Omar Alberto Mendoza CardonaColombia Tierra de Atletas GW Bicicletas
57.Diego Andres Camargo PinedaColombia Tierra de Atletas GW Bicicletas
58.Eduardo SepulvedaMovistar Team
59.Gavin MannionRally Cycling
60.Fabio Andres Duarte ArevaloTeam Medellin
61.Patrick SchellingIsrael Start-Up Nation
62.Heiner Rodrigo ParraColombia-Andina
63.Daniel Muñoz GiraldoAndroni Giocattoli-Sidermec
64.Tejay Van GarderenEF Pro Cycling
65.Matteo BadilattiIsrael Start-Up Nation
66.Jose Antonio AlarconVenezuela
67.Carlos BetancurMovistar Team
68.Jose Humberto RujanoVenezuela
69.Fredy Emir Montaña CadenaEPM-Scott
70.Brandon Smith Rivera VargasTeam Ineos
71.Harold LopezEcuador
72.Maximiliano Ariel RichezeUAE Team Emirates
73.Ivan SmirnovRussia
74.Roniel CamposVenezuela
75.Efren Santos MorenoCanel's Pro Cycling
76.Edison Muñoz LopezOrgullo Paisa
77.Segundo NavarreteEcuador
78.Darwin AtapumaColombia Tierra de Atletas GW Bicicletas
79.Jesus David Peña JimenezColombia Tierra de Atletas GW Bicicletas
80.Bernardo Albeiro Suaza ArangoEquipo Continental Supergiros
81.Jose Tito Hernandez JaramilloTeam Medellin
82.Felix Alejandro Baron CastilloTeam Illuminate
83.Edwin Andres Carvajal JaramilloEquipo Continental Supergiros
84.Jannik SteimleDeceuninck-Quickstep
85.Eduardo Corte CorderoCanel's Pro Cycling
86.Fabio AruUAE Team Emirates
87.Viesturs LuksevicsAmore e Vita-Prodir
88.Anderson ParedesVenezuela
89.Jordan Tabares JimenezEquipo Continental Supergiros
90.Riccardo MarchesiniAmore e Vita-Prodir
91.Angel Alexander Gil SanchezEPM-Scott
92.Alessandro TonelliBardiani CSF Faizane'
93.Simon PellaudAndroni Giocattoli-Sidermec
94.Andres Camilo Ardila OrdoñezUAE Team Emirates
95.Sebastian Henao GomezTeam Ineos
96.German Enrique Chaves TorresEPM-Scott
97.Brayan Stiven Sanchez VergaraTeam Medellin
98.Cristian Camilo Muñoz LancherosUAE Team Emirates
99.Oscar Adalberto Quiroz AyalaColombia Tierra de Atletas GW Bicicletas
100.Jorge MontenegroEcuador
101.Brayan ChavesColombia-Andina
102.Nathan BrownRally Cycling
103.Matthieu JeannesTeam Illuminate
104.Jóni BrandãoEfapel
105.Dany Alberto Osorio CalleOrgullo Paisa
106.Robinson Eduardo Chalapud GomezTeam Medellin
107.Gerard Armillas PubillEfapel
108.Bob JungelsDeceuninck-Quickstep
109.Yecid Arturo Sierra SanchezColombia-Andina
110.Kyle MurphyRally Cycling
111.Robin CarpenterRally Cycling
112.Julian AlaphilippeDeceuninck-Quickstep01:14
113.Mikkel Frølich HonoréDeceuninck-Quickstep01:20
114.Daniel TurekIsrael Start-Up Nation
115.Rigoberto UranEF Pro Cycling01:56
116.Filippo ZaccantiBardiani CSF Faizane'02:22
117.Carlos Verona QuintanillaMovistar Team02:29
118.Einer Augusto Rubio ReyesMovistar Team02:40
119.Lawson CraddockEF Pro Cycling10:50
120.Sam BrandTeam Novo Nordisk17:21
121.Alexandr SmirnovRussia
122.Cameron PiperTeam Illuminate18:33
123.James MitriVini Zabu' KTM22:21
124.Nikita BersenevRussia
125.Daniel Omar JuárezAgrupación Virgen de Fatima-Saddledrunk
126.Pablo Andrés Alarcon CaresCanel's Pro Cycling
127.Jonas AbrahamsenUno-X Norwegian Development Team
128.David Lozano RibaTeam Novo Nordisk
129.Joonas HenttalaTeam Novo Nordisk
130.Lauro Cesar MoroBrazil
131.Roberto GonzálezVini Zabu' KTM
132.Matteo De BonisVini Zabu' KTM
133.Alessandro GuimaraesBrazil
134.António CarvalhoEfapel
135.Itamar EinhornIsrael Start-Up Nation
136.Oliver BehringerTeam Novo Nordisk
137.Nicolas Dalla ValleBardiani CSF Faizane'
138.Marco BenfattoBardiani CSF Faizane'
139.Josip RumacAndroni Giocattoli-Sidermec
140.Dmitry MukhomediyarovRussia
141.Marcos Levy Nascimento da MattaBrazil
142.Lev GonovRussia
143.Vitor Zucco SchizziBrazil
144.Leonel QuinteroVenezuela
145.Jesús Morales MartinezCanel's Pro Cycling23:26
OTL.Ulugbek SaidovTeam Novo Nordisk43:19
DNF.Leonardo BassoTeam Ineos
DNF.Martin Bugge UrianstadUno-X Norwegian Development Team
DNF.Santiago Jose Sanchez OrdoñezAgrupación Virgen de Fatima-Saddledrunk
DNF.Nicolas Javier Naranjo SanchezAgrupación Virgen de Fatima-Saddledrunk
DNF.Leandro Javier VelardezAgrupación Virgen de Fatima-Saddledrunk
DNF.Gabriel Nicolas Juarez VeronAgrupación Virgen de Fatima-Saddledrunk
DNF.Carlos Alberto SotoAgrupación Virgen de Fatima-Saddledrunk
DNF.Antonio ZulloAmore e Vita-Prodir
DNF.Bryan Steve Gomez PeñalozaEquipo Continental Supergiros
DNF.Vinicius RangelBrazil
DNF.Renan Ladewig QuadriBrazil
DNF.Gleb SyritsaRussia
DNS.Robert BrittonRally Cycling

Klasyfikacja generalna po 3. etapie

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Jonathan CaicedoEF Pro Cycling7:27:10
2.Sergio Andres Higuita GarciaEF Pro Cycling
3.Daniel Felipe Martinez PovedaEF Pro Cycling
4.Tejay Van GarderenEF Pro Cycling
5.Juan Sebastian Molano BenavidesUAE Team Emirates00:40
6.Bert Van LerbergheDeceuninck-Quickstep00:45
7.Jannik SteimleDeceuninck-Quickstep
8.Richard CarapazTeam Ineos00:46
9.Egan Arley Bernal GomezTeam Ineos
10.Jhonatan Manuel Narvaez PradoTeam Ineos
11.Brandon Smith Rivera VargasTeam Ineos
12.Aldemar Reyes OrtegaEPM-Scott00:57
13.Colin JoyceRally Cycling00:59
14.Gavin MannionRally Cycling
15.Kyle MurphyRally Cycling
16.Juan Pablo Suarez SuarezEPM-Scott01:00
17.Sergio Luis Henao MontoyaUAE Team Emirates
18.Diego Antonio Ochoa CamargoEPM-Scott
19.Fredy Emir Montaña CadenaEPM-Scott
20.Fabio AruUAE Team Emirates
21.German Enrique Chaves TorresEPM-Scott
22.Cristian Camilo Muñoz LancherosUAE Team Emirates
23.Angel Alexander Gil SanchezEPM-Scott
24.Matteo JorgensonMovistar Team01:02
25.Juan Diego Alba BolivarMovistar Team
26.Eduardo SepulvedaMovistar Team
27.Carlos BetancurMovistar Team
28.Brayan Stiven Sanchez VergaraTeam Medellin01:13
29.Edwin Alcibiades Avila VanegasIsrael Start-Up Nation01:15
30.Oscar Miguel Sevilla RiveraTeam Medellin01:16
31.Bob JungelsDeceuninck-Quickstep
32.Matteo BadilattiIsrael Start-Up Nation01:21
33.Patrick SchellingIsrael Start-Up Nation
34.Fabio Andres Duarte ArevaloTeam Medellin01:22
35.Jose Tito Hernandez JaramilloTeam Medellin
36.Robin CarpenterRally Cycling
37.Andres Camilo Ardila OrdoñezUAE Team Emirates01:23
38.Simon PellaudAndroni Giocattoli-Sidermec01:31
39.Lars SaugstadUno-X Norwegian Development Team01:32
40.Idar AndersenUno-X Norwegian Development Team
41.Jonas Iversby HvidebergUno-X Norwegian Development Team
42.Torstein TræenUno-X Norwegian Development Team
43.Julian David MolanoColombia-Andina01:33
44.Jhoan Esteban Chaves RubioColombia-Andina
45.Heiner Rodrigo ParraColombia-Andina
46.Jhonatan Restrepo ValenciaAndroni Giocattoli-Sidermec01:34
47.Miguel Eduardo Florez LopezAndroni Giocattoli-Sidermec
48.Matteo SpreaficoAndroni Giocattoli-Sidermec
49.Felix Alejandro Baron CastilloTeam Illuminate01:40
50.Rodolfo Andres Torres AgudeloTeam Illuminate01:42
51.Jorge CastiblancoTeam Illuminate
52.Matthieu JeannesTeam Illuminate
53.Hernan Ricardo Aguirre CaipaColombia Tierra de Atletas GW Bicicletas01:47
54.Omar Alberto Mendoza CardonaColombia Tierra de Atletas GW Bicicletas
55.Diego Andres Camargo PinedaColombia Tierra de Atletas GW Bicicletas
56.Darwin AtapumaColombia Tierra de Atletas GW Bicicletas
57.Jesus David Peña JimenezColombia Tierra de Atletas GW Bicicletas
58.Daniel Muñoz GiraldoAndroni Giocattoli-Sidermec01:51
59.Gerard Armillas PubillEfapel01:57
60.Jóni BrandãoEfapel
61.Travis McCabeIsrael Start-Up Nation02:00
62.Johan Antonio Colon BuelvasOrgullo Paisa02:02
63.Sebastian Alexander Castaño MuñozOrgullo Paisa
64.Frank Yair Osorio CarvajalOrgullo Paisa
65.Didier Alonso Chaparro LopezOrgullo Paisa
66.Dany Alberto Osorio CalleOrgullo Paisa
67.Walter Fernando Pedraza MoralesEquipo Continental Supergiros02:08
68.Bernardo Albeiro Suaza ArangoEquipo Continental Supergiros
69.Ruben Dario Acosta OspinaEquipo Continental Supergiros
70.Bayron GuamaEcuador02:09
71.Richard HueraEcuador02:13
72.Harold LopezEcuador
73.Rafael SilvaEfapel00:02:17
74.Nicolas Saenz BallesterosEfapel
75.Umberto MarengoVini Zabu' KTM02:18
76.Veljko StojnicVini Zabu' KTM
77.Etienne Van EmpelVini Zabu' KTM
78.Mirco MaestriBardiani CSF Faizane'02:19
79.Iuri FilosiBardiani CSF Faizane'
80.Alessandro TonelliBardiani CSF Faizane'
81.Julian AlaphilippeDeceuninck-Quickstep02:22
82.Robigzon Leandro Oyola OyolaTeam Medellin02:24
83.Jhonathan SalinasVenezuela02:26
84.Jose Antonio AlarconVenezuela
85.Jose Humberto RujanoVenezuela
86.Roniel CamposVenezuela
87.Juan Francisco Rosales HernandezCanel's Pro Cycling02:29
88.Santiago Ordoñez CarmonaCanel's Pro Cycling
89.Efren Santos MorenoCanel's Pro Cycling
90.Jorge MontenegroEcuador
91.Jimmy MontenegroEcuador02:30
92.Brayan ChavesColombia-Andina02:43
93.César FonteEfapel02:44
94.Maris BogdanovicsAmore e Vita-Prodir02:45
95.Viesturs LuksevicsAmore e Vita-Prodir
96.Riccardo MarchesiniAmore e Vita-Prodir
97.Eduardo Corte CorderoCanel's Pro Cycling02:48
98.Maximiliano Ariel RichezeUAE Team Emirates03:14
99.Daniel TurekIsrael Start-Up Nation03:31
100.Jordan Tabares JimenezEquipo Continental Supergiros03:37
101.Sebastian Henao GomezTeam Ineos03:45
102.Anderson ParedesVenezuela03:48
103.Einer Augusto Rubio ReyesMovistar Team04:03
104.Kristian Javier Yustre RodriguezTeam Illuminate04:07
105.Segundo NavarreteEcuador04:26
106.Robinson Eduardo Chalapud GomezTeam Medellin04:30
107.Carlos Verona QuintanillaMovistar Team04:45
108.Alvaro Jose Hodeg ChaguiDeceuninck-Quickstep04:57
109.Ivan SmirnovRussia04:58
110.Filippo ZaccantiBardiani CSF Faizane'04:59
111.Nathan BrownRally Cycling05:07
112.Rigoberto UranEF Pro Cycling05:33
113.Edwin Andres Carvajal JaramilloEquipo Continental Supergiros05:44
114.Edison Muñoz LopezOrgullo Paisa06:17
115.Mikkel Frølich HonoréDeceuninck-Quickstep06:50
116.Santiago Buitrago SanchezColombia-Andina09:42
117.Lawson CraddockEF Pro Cycling10:59
118.Oscar Adalberto Quiroz AyalaColombia Tierra de Atletas GW Bicicletas11:27
119.Yecid Arturo Sierra SanchezColombia-Andina12:32
120.Alexandr SmirnovRussia19:32
121.Sam BrandTeam Novo Nordisk20:28
122.Cameron PiperTeam Illuminate21:23
123.Nikita BersenevRussia24:32
124.Lev GonovRussia
125.Dmitry MukhomediyarovRussia
126.Roberto GonzálezVini Zabu' KTM24:39
127.Marco BenfattoBardiani CSF Faizane'24:40
128.Nicolas Dalla ValleBardiani CSF Faizane'
129.Pablo Andrés Alarcon CaresCanel's Pro Cycling24:50
130.Lauro Cesar MoroBrazil25:01
131.Vitor Zucco SchizziBrazil
132.Marcos Levy Nascimento da MattaBrazil25:24
133.Joonas HenttalaTeam Novo Nordisk25:28
134.David Lozano RibaTeam Novo Nordisk
135.Oliver BehringerTeam Novo Nordisk
136.Alessandro GuimaraesBrazil25:44
137.Itamar EinhornIsrael Start-Up Nation26:01
138.Leonel QuinteroVenezuela26:09
139.Jonas AbrahamsenUno-X Norwegian Development Team26:42
140.António CarvalhoEfapel27:19
141.Josip RumacAndroni Giocattoli-Sidermec27:23
142.Jesús Morales MartinezCanel's Pro Cycling27:58
143.Matteo De BonisVini Zabu' KTM28:52
144.Daniel Omar JuárezAgrupación Virgen de Fatima-Saddledrunk31:35
145.James MitriVini Zabu' KTM32:59

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: