Vuelta a Murcia 2020. CCC Team z Trentinem i Małeckim w składzie

Matteo Trentin

Matteo Trentin będzie liderem CCC Team na wyścig Vuelta a Murcia (2.1). W składzie pojawi się również Patrick Bevin.

Piątkowo-sobotnią rywalizację otworzy etap z Los Alcazares do Caravacia de la Cruz (180 km). W połowie drogi wyrośnie Alto Garapacha (5,3 km; 5,3%), a meta znajdzie się na małym wzniesieniu (ostatni kilometr przy 4,7%). Drugi odcinek, Santomera - Murcia (180,5 km), powinna animować przełęcz Collado Bermejo (7,2 km; 7%), leżąca na 119 kilometrze.

W porównaniu z ubiegłoroczną edycją trasa uległa małej zmianie, ale jeśli chodzi o pierwszy etap, który nie jest tak bardzo wymagający, to spodziewam się sprintu na finiszu. Drugiego dnia trasa jest całkiem interesująca, chociażby dlatego, że ostatni, duży podjazd usytuowany się na 60 km przed metą. Ta trasa to mieszanka tego, co widzieliśmy w poprzednich dwóch edycjach. Uważam, że mamy dobry skład na ten wyścig, a moim celem jest poprawa wyników z Valenciany

– mówi Trentin, w komunikacie prasowym CCC Team.

Na Murcii pojawi się Patrick Bevin, dla którego będzie to pierwszy start w sezonie, po tym jak Nowozelandczyk z powodów zdrowotnych zrezygnował z Tour Down Under. Bevin zdecydował się także nie wystartować w mistrzostwach kraju, aby wcześniej rozpocząć sezon w Europie.

Znalazłem się w składzie na Vuelta a Murcia i nie mogę doczekać się rozpoczęcia sezonu. Chcę dać z siebie wszystko, aby nasza drużyna mogła zrealizować swoje cele. Trzeba jednak pamiętać, że będzie to mój pierwszy start, po nieco dłuższej przerwie w ściganiu. Z Santos Tour Down Under wycofałem się zapobiegawczo, niemniej jednak było to frustrujące. Bardzo doceniam pracę całej ekipy, która wraz z olimpijskim sztabem medycznym Nowej Zelandii, zrobiła wszystko, abym był w 100 procentach zdrowy, sprawny i gotowy na rozpoczęcie sezonu

– stwierdził Bevin.

W Hiszpanii "Pomarańczowymi" dowodził będzie Piotr Wadecki.

Mimo iż mamy dwa górskie etapy, nie jest to wyścig przeznaczony dla typowych górali. W poprzednich latach Matteo Trentin pokazał, że jest w stanie osiągnąć tu dobry wynik, dlatego to wokół niego zbudowaliśmy silną ekipę. Nasze cele to miejsce w czołowej piątce klasyfikacji generalnej oraz wygrana etapowa. Nie jesteśmy postrzegani jako faworyci, więc naszym obowiązkiem nie będzie kontrolowanie wyścigu. Postaramy się więc jechać agresywnie, pomagać Matteo w górach i dobrze wypozycjonować go przed finiszem na każdym z etapów.

Skład CCC Team:
Patrick Bevin (NZl), Josef Cerny (CZE), Kamil Małecki (POL), Matteo Trentin (ITA), Gijs Van Hoecke (BEL), Nathan Van Hooydonck (BEL), Guillaume Van Keirsbulck (BEL).

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: