Tom Dumoulin nadal na chorobowym

Tom Dumoulin nie wróci póki co do peletonu. Kolarz Jumbo-Visma zrezygnował z występów w Mediolan-San Remo oraz Tirreno-Adriatico.

29-latek we wpisie zamieszczonym w serwisie społecznościowym Instagram poinformował, że z programu wykreślił Tirreno-Adriatico (11-17 marca) oraz Mediolan-San Remo (21 marca), czyli dwa wyścigi tradycyjnie wypełniające pierwszą połowę marca. Kolarz Jumbo-Visma opuścił także zgrupowanie wysokogórskie, chcąc dać organizmowi czas na dojście do pełni sił.

Dumoulin tym samym po raz kolejny przekłada powrót do peletonu: niedawno zrezygnował ze startu w Volta a la Comunitat Valenciana (5-9 lutego). Holender nie podał przyczyny opóźnienia wejścia w sezon. Poprzednio powodem była niesprecyzowana choroba.

Dumoulin nie ściga się od czerwca 2019 roku. Jeszcze jako zawodnik Sunwebu upadł na 4. etapie Giro d'Italia i uszkodziło kolano, co zmusiło go do wycofania się dzień później. Odbić się próbował na trasie Criterium du Dauphine w czerwcu, ale po sześciu etapach zrezygnował, a operacja kolana i wyciągnięcie z niego kawałka szutru przekreśliło start w Tour de France. Sezonu kolarz z Maastricht nie wznowił, w kolejnych miesiącach lecząc naderwane ścięgno. W grudniu miał już trenować normalnie, co potwierdzał sztab Jumbo-Visma.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: