Daniel - odzież kolarska

Tour Colombia 2.1 2020: etap 1. EF Pro Cycling deklasuje na otwarcie

EF Education First

Zespół EF Pro Cycling wygrał w miejscowości Tunja odcinek jazdy drużynowej na czas, pierwszy akt trzeciej edycji wyścigu Tour Colombia 2.1.

Zespół w różowo-granatowych koszulkach okazał się lepszy od ekipy Deceuninck – Quick-Step o 45 sekund, trzecie miejsce zaś zajęła grupa Ineos z 46-sekundową stratą.

Koszulkę lidera założył, pierwszy na mecie spośród szóstki zawodników EF Pro Cycling, Ekwadorczyk Jonathan Caicedo.

Niezbyt kręta trasa pierwszego etapu imprezy w Kolumbii prowadziła po okolicach miasta Tunja. W połowie trasy znajdował się niewielki podjazd, na którym średnie nachylenie nie przekraczało jednak 3%.

Jako pierwsza z rampy startowej ruszyła ekipa Vini Zabù - KTM, osiągając 20:19, lecz ten szybko o 31 sekund poprawiła formacja Colombia Tierra de Atletas - GW Bicicletas. Następnie z wynikiem 19:43 na czoło wskoczyli zawodnicy Team Illuminate, po których dużo lepszy czas wykręciła Rally Cycling - 19:00.

Zespół z kanadyjską licencją trzymał się na pierwszym miejscu przez kilkadziesiąt minut, dopóki na metę nie wpadli kolarze Deceuninck – Quick-Step, z czasem 18:46. Gdy z kolei wydawało się, że to oni odniosą zwycięstwo na metę z wynikiem 18:01 wpadli kolarze EF Pro Cycling, wyraźnie wskakując na pierwsze miejsce.

Ostatecznie to członkowie amerykańskiej drużyny okazali się najlepsi, a Caicedo nałożył koszulkę lidera wyścigu.

Wyniki 1. etapu Tour Colombia 2.1 2020 (2.1), Tunja – Tunja (16,7 km; jazda drużynowa na czas):

Poz.GrupaCzas
1.EF Pro Cycling18:01
2.Deceuninck – Quick-Step00:45
3.Team Ineos00:46
4.Rally Cycling00:59
5.EPM - Scott01:00
6.UAE Team Emirates
7.Movistar Team01:02
8.Israel Start-Up Nation01:21
9.Team Medellin01:22
10.Kolumbia01:33
11.Uno-X Norwegian Development Team
12.Androni Giocattoli - Sidermec01:34
13.Team Illuminate01:42
14.Colombia Tierra de Atletas GW01:47
15.Efapel01:57
16.Ogrull Paisa02:02
17.Supergiros Alcaldía de Manizales02:08
18.Rosja02:12
19.Ekwador02:13
20.Vini Zabu KTM02:18
21.Bardiani CSF Faizanè02:19
22.Wenezuela02:26
23.Canel's Pro Cycling02:29
24.Brazylia02:40
25.Amore e Vita02:45
26.Team Novo Nordisk03:07
27.Agrupación Virgen de Fátima03:28

Klasyfikacja generalna po 1. etapie

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Jonathan Klever CaicedoEF Pro Cycling18:01
2.Sergio HiguitaEF Pro Cycling
3.Daniel Felipe MartinezEF Pro Cycling
4.Tejay van GarderenEF Pro Cycling
5.Lawson CraddockEF Pro Cycling00:09
6.Julian AlaphilippeDeceuninck-Quick Step00:45
7.Bob JungelsDeceuninck-Quick Step
8.Jannik SteimleDeceuninck-Quick Step
9.Bert van LerbergheDeceuninck-Quick Step
10.Egan BernalTeam Ineos00:46
11.Brandon Smith RiveraTeam Ineos
12.Richard CarapazTeam Ineos
13.Jhonatan NarvaezTeam Ineos
14.Robin CarpenterRally Cycling00:59
15.Gavin MannionRally Cycling
16.Kyle MurphyRally Cycling
17.Colin JoyceRally Cycling
18.Fabio AruUAE Team Emirates01:00
19.Cristian Camilo MunozUAE Team Emirates
20.Sergio HenaoUAE Team Emirates
21.Juan Sebastián MolanoUAE Team Emirates
22.Angel Alexander GilEPM-Scott
23.German Enrique ChavezEPM-Scott
24.Diego Antonio OchoaEPM-Scott
25.Aldemar ReyesEPM-Scott
26.Freddy Emir MontanaEPM-Scott
27.Juan Pablo SuarezEPM-Scott
28.Eduardo SepulvedaMovistar Team01:02
29.Matteo JorgensonMovistar Team
30.Juan Diego AlbaMovistar Team
31.Carlos BetancurMovistar Team
32.Andrés Camilo ArdilaUAE Team Emirates01:03
33.Edwin AvilaIsrael Start-Up Nation01:21
34.Matteo BadilattiIsrael Start-Up Nation
35.Patrick SchellingIsrael Start-Up Nation
36.Daniel TurekIsrael Start-Up Nation
37.Oscar SevillaTeam Medellin01:22
38.Fabio DuarteTeam Medellin
39.Brayan SanchezTeam Medellin
40.Jose Tito HernandezTeam Medellin
41.Einer Augusto RubioMovistar Team01:23
42.Torstein TrÆenUno-X Norwegian Development Team01:32
43.Idar AndersenUno-X Norwegian Development Team
44.Lars SaugstadUno-X Norwegian Development Team
45.Jonas Iversby HvidebergUno-X Norwegian Development Team
46.Brayan ChavesKolumbia01:33
47.Heiner Rodrigo ParraKolumbia
48.Julian David MolanoKolumbia
49.Santiago BuitragoKolumbia
50.Esteban ChavesKolumbia
51.Miguel Eduardo FlorezAndroni Giocattoli-Sidermec01:34
52.Simon PellaudAndroni Giocattoli-Sidermec
53.Matteo SpreaficoAndroni Giocattoli-Sidermec
54.Jhonatan RestrepoAndroni Giocattoli-Sidermec
55.Travis MccabeIsrael Start-Up Nation01:40
56.Rodolfo Andrés TorresTeam Illuminate01:42
57.Jorge Camilo CastiblancoTeam Illuminate
58.Félix Alejandro BaronTeam Illuminate
59.Matthieu JeannesTeam Illuminate
60.Jesus David Pena JimenezKolumbia Tierra de Atletas-GW Bicicletas01:47
61.Diego Andres CamargoKolumbia Tierra de Atletas-GW Bicicletas
62.Omar Alberto MendozaKolumbia Tierra de Atletas-GW Bicicletas
63.Darwin AtapumaKolumbia Tierra de Atletas-GW Bicicletas
64.Hernán Ricardo AguirreKolumbia Tierra de Atletas-GW Bicicletas
65.Daniel MunozAndroni Giocattoli-Sidermec01:51
66.Carlos VeronaMovistar Team01:53
67.Gerard ArmillasEfapel01:57
68.Joni BrandaoEfapel
69.Rafael SilvaEfapel
70.Nicolas SaenzEfapel
71.Didier ChaparroEquipe Continental Orgullo Paisa02:02
72.Johan ColonEquipe Continental Orgullo Paisa
73.Danny OsorioEquipe Continental Orgullo Paisa
74.Sebastián Alexander CastanoEquipe Continental Orgullo Paisa
75.Edison MunozEquipe Continental Orgullo Paisa
76.Franck OsorioEquipe Continental Orgullo Paisa
77.Wálter Fernando PedrazaEquipo Continental Supergiros02:08
78.Bryan GomezEquipo Continental Supergiros
79.Bernardo SuazaEquipo Continental Supergiros
80.Ruben Dario AcostaEquipo Continental Supergiros
81.Aleksandr SmirnovRosja02:11
82.Gleb SyricaRosja
83.Nikita BersenevRosja
84.Dmitrii MukhomediarovRosja
85.Lev GonovRosja
86.Jorge MontenegroEkwador02:13
87.Harold Martin LopezEkwador
88.Byron GuamaEkwador
89.Richard HueraEkwador
90.Umberto MarengoVini Zabù-KTM02:18
91.Etienne van EmpelVini Zabù-KTM
92.Roberto Carlos GonzalezVini Zabù-KTM
93.Veljko StojnicVini Zabù-KTM
94.Mirco MaestriBardiani-CSF-Faizanè02:19
95.Iuri FilosiBardiani-CSF-Faizanè
96.Alessandro TonelliBardiani-CSF-Faizanè
97.Marco BenfattoBardiani-CSF-Faizanè
98.Nicolas Dalla ValleBardiani-CSF-Faizanè
99.Róbigzon Leandro OyolaTeam Medellin02:24
100.César FonteEfapel
101.Jose AlarconVenezuela02:26
102.Humberto Rujano JoséVenezuela
103.Roniel CamposVenezuela
104.Yonathan SalinasVenezuela
105.Juan Francisco RosalesCanel's Pro Cycling02:29
106.Santiago OrdonezCanel's Pro Cycling
107.Efrén SantosCanel's Pro Cycling
108.Pablo AlarconCanel's Pro Cycling
109.Cameron PiperTeam Illuminate02:30
110.Santiago MontenegroEkwador
111.Filippo ZaccantiBardiani-CSF-Faizanè02:37
112.Lauro Cesar Chaman MouroBrazylia02:40
113.Vitor Zucco SchizziBrazylia
114.NASCIMENTO DA MATTA Marcos LevyBrazylia
115.Vinicius Rangel CostaBrazylia
116.Renan Ladewig QuadriBrazylia
117.Davide AppollonioAmore & Vita-Prodir02:45
118.Maris BogdanovicsAmore & Vita-Prodir
119.Viesturs LuksevicsAmore & Vita-Prodir
120.Riccardo MarchesiniAmore & Vita-Prodir
121.Antonio ZulloAmore & Vita-Prodir
122.Eduardo CorteCanel's Pro Cycling02:48
123.Rob BrittonRally Cycling02:50
124.David LozanoTeam Novo Nordisk03:07
125.Oliver BehringerTeam Novo Nordisk
126.Joonas HenttalaTeam Novo Nordisk
127.Sam BrandTeam Novo Nordisk
128.Maximiliano RichezeUAE Team Emirates03:14
129.Jordan TabaresEquipo Continental Supergiros03:20
130.Alessandro Ferreira GuimaraesBrazylia03:23
131.Nicolás Javier NaranjoAgrupacion Virgen de Fatima03:28
132.Santiago SanchezAgrupacion Virgen de Fatima
133.Daniel JuarezAgrupacion Virgen de Fatima
134.Leandro VelardezAgrupacion Virgen de Fatima
135.Carlos Alberto SotoAgrupacion Virgen de Fatima
136.Ulugbek SaidovTeam Novo Nordisk03:31
137.Rigoberto UranEF Pro Cycling03:37
138.Itamar EinhornIsrael Start-Up Nation03:44
139.Sebastián HenaoTeam Ineos03:48
140.Leonel QuinteroVenezuela
141.Anderson Timoteo ParedesVenezuela
142.Oscar Adalberto QuirozKolumbia Tierra de Atletas-GW Bicicletas03:55
143.Leonardo BassoTeam Ineos04:03
144.Kristian Javier YustreTeam Illuminate04:08
145.Jonas AbrahamsenUno-X Norwegian Development Team04:21
146.Martin UrianstadUno-X Norwegian Development Team
147.Yecid SierraKolumbia04:23
148.Segundo NavarreteEkwador04:26
149.Robinson ChalapudTeam Medellin04:30
150.Jesus MoralesCanel's Pro Cycling04:32
151.Nathan BrownRally Cycling04:50
152.Antonio CarvalhoEfapel04:58
153.Ivan SmirnovRosja
154.Josip RumacAndroni Giocattoli-Sidermec05:02
155.Alvaro José HodegDeceuninck-Quick Step05:07
156.Mikkel Frølich HonoreDeceuninck-Quick Step
157.Edwin Andres CarvajalEquipo Continental Supergiros05:44
158.Gabriel JuarezAgrupacion Virgen de Fatima06:09
159.James MitriVini Zabù-KTM06:23
160.Matteo de BonisVini Zabù-KTM06:31

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: