Volta a la Comunitat Valenciana 2020: etap 5. Fabio Jakobsen dopiął swego

Fabio Jakobsen

Tadej Pogacar (UAE Team Emirates) został zwycięzcą Volta a la Comunitat Valenciana. Ostatni etap padł łupem Fabio Jakobsena (Deceunick-Quick Step).

Mistrz Holandii w Walencji pokonał na finiszu Dylana Groenewegena (Jumbo-Visma) i Johna Degenkolba (Lotto Soudal).

Odcinek wieńczący zmagania liczył zaledwie 98 kilometrów i nie nastręczał większych trudności. Na finisz na ulicach Walencji zęby ostrzyli sobie sprinterzy, co z góry na porażkę skazywało uciekinierów.

A tych znalało się czterech Jon Agirre (Equipo Kern Pharma), Hugo Houle (Astana), Francjasco Romano (Bardiani-CSF-Faizanè) i Sergio Samitier (Movistar). Peleton, prowadzony przez ekipy Deceuninck-Quick Step i Jumbo-Visma, pozwolił sobie na nieco ponad minutową stratę.

9 kilometrów przed metą było po akcji. Zgodnie z przewidywaniami wyścig zakończył masowy sprint, na którym rozprowadzony Jakobsen tym razem dał odpór Groenewegenowi.

Wyniki 5. etapu Volta a la Comunitat Valenciana 2020 (2.Pro), Paterna – Walencja (97,7 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Fabio JakobsenDeceuninck-Quick Step2:04:32
2.Dylan GroenewegenJumbo-Visma
3.John DegenkolbLotto Soudal
4.Alexander KristoffUAE Team Emirates
5.Iván Garcia CortinaBahrain-McLaren
6.Jon AberasturiCaja Rural-Seguros RGA
7.Jaume SuredaBurgos-BH
8.Davide BalleriniDeceuninck-Quick Step
9.Enrique SanzEquipo Kern Pharma
10.Matteo TrentinCCC Team
11.Davide CimolaiIsrael Start-Up Nation
12.Ben SwiftTeam Ineos
13.Juan José LobatoFundación-Orbea
14.Lawrence NaesenAG2R La Mondiale
15.Amaury CapiotSport Vlaanderen-Baloise
16.Vincenzo AlbaneseBardiani-CSF-Faizanè
17.Antonio Jesus SotoFundación-Orbea
18.Romain CardisTeam Total Direct Energie
19.Pello BilbaoBahrain-McLaren
20.Jack HaigMitchelton-Scott
21.Simone VelascoGazprom-RusVelo
22.Tadej PogacarUAE Team Emirates
23.Robert StannardMitchelton-Scott
24.Luka MezgecMitchelton-Scott
25.Jan PolancUAE Team Emirates
26.Joaquín Rojas JoséMovistar Team
27.Ivan RovnyGazprom-RusVelo
28.Simon SellierTeam Total Direct Energie
29.Julien SimonTeam Total Direct Energie
30.Cédric BeullensSport Vlaanderen-Baloise
31.Kevin DeltombeSport Vlaanderen-Baloise
32.Christian KneesTeam Ineos
33.Diego RubioBurgos-BH
34.Tao Geoghegan HartTeam Ineos
35.Jorge ArcasMovistar Team
36.Urko BerradeEquipo Kern Pharma
37.Gianni MosconTeam Ineos
38.Rubén FernandezFundación-Orbea
39.Willie SmitBurgos-BH
40.Tom van AsbroeckIsrael Start-Up Nation
41.Dylan TeunsBahrain-McLaren
42.Wout PoelsBahrain-McLaren
43.Greg van AvermaetCCC Team
44.Ion IzagirreAstana Pro Team
45.Fabien GrellierTeam Total Direct Energie
46.Dan MartinIsrael Start-Up Nation
47.Brent van MoerLotto Soudal
48.Guy NivIsrael Start-Up Nation
49.James KnoxDeceuninck-Quick Step
50.Stijn VandenberghAG2R La Mondiale
51.Dorian GodonAG2R La Mondiale
52.Rein TaaramaeTeam Total Direct Energie
53.Víctor de La ParteCCC Team
54.Márton DinaKometa Xstra Cycling Team
55.Sander ArmeeLotto Soudal
56.Marc SolerMovistar Team
57.Oscar CabedoBurgos-BH
58.Jaime CastrilloEquipo Kern Pharma
59.Antonio PuppioKometa Xstra Cycling Team
60.Héctor SaezCaja Rural-Seguros RGA
61.Oscar RodriguezAstana Pro Team
62.Edward RavasiUAE Team Emirates
63.Reto HollensteinIsrael Start-Up Nation
64.Oliver NaesenAG2R La Mondiale
65.Luis León SanchezAstana Pro Team
66.Alejandro ValverdeMovistar Team
67.Filippo ZanaBardiani-CSF-Faizanè
68.Dmitry StrakhovGazprom-RusVelo
69.Tomasz MarczyńskiLotto Soudal
70.Daniel ViegasKometa Xstra Cycling Team
71.Cristian ScaroniGazprom-RusVelo
72.Salvatore PuccioTeam Ineos
73.Julien DuvalAG2R La Mondiale
74.Dario CataldoMovistar Team
75.Giovanni CarboniBardiani-CSF-Faizanè
76.Joan BouFundación-Orbea
77.Mikel BizkarraFundación-Orbea
78.Matej MohoricBahrain-McLaren
79.Joe DombrowskiUAE Team Emirates
80.Nathan van HooydonckCCC Team
81.Serge PauwelsCCC Team
82.Davide VillellaMovistar Team
83.Umberto OrsiniBardiani-CSF-Faizanè
84.Thomas SprengersSport Vlaanderen-Baloise
85.Luca CoviliBardiani-CSF-Faizanè
86.Ivan MorenoEquipo Kern Pharma
87.Giacomo GaravagliaKometa Xstra Cycling Team
88.Félix Parra JoséEquipo Kern Pharma
89.Matthias BrandleIsrael Start-Up Nation
90.Hugo HouleAstana Pro Team
91.Nikita StalnovAstana Pro Team
92.Txomin JuaristiFundación-Orbea
93.Rémi CavagnaDeceuninck-Quick Step
94.Mathias FrankAG2R La Mondiale
95.Diego Pablo SevillaKometa Xstra Cycling Team
96.Julen IrizarFundación-Orbea
97.Gonzalo SerranoCaja Rural-Seguros RGA
98.Jefferson Alveiro CepedaCaja Rural-Seguros RGA
99.Jon AgirreEquipo Kern Pharma
100.Philippe GilbertLotto Soudal
101.Tsgabu GrmayMitchelton-Scott
102.Kevin InkelaarBahrain-McLaren
103.Rodrigo ContrerasAstana Pro Team
104.Tim DeclercqDeceuninck-Quick Step
105.Christopher Juul-jensenMitchelton-Scott
106.Yves LampaertDeceuninck-Quick Step
107.Cristián RodriguezCaja Rural-Seguros RGA
108.Rémy MertzLotto Soudal00:23
109.Aaron VerwilstSport Vlaanderen-Baloise
110.Daniel NavarroIsrael Start-Up Nation
111.Isaac CantonBurgos-BH
112.Jorge CuberoBurgos-BH
113.Jonas GregaardAstana Pro Team
114.David de La CruzUAE Team Emirates
115.Alejandro OsorioCaja Rural-Seguros RGA
116.Kenny de KeteleSport Vlaanderen-Baloise
117.Jos van EmdenJumbo-Visma
118.Sergio SamitierMovistar Team
119.Evgeny ShalunovGazprom-RusVelo
120.Pascal EenkhoornJumbo-Visma
121.Frederik FrisonLotto Soudal
122.Maarten WynantsJumbo-Visma
123.Christoph PfingstenJumbo-Visma
124.Alessandro de MarchiCCC Team00:55
125.Michał KwiatkowskiTeam Ineos01:02
126.Michael AlbasiniMitchelton-Scott01:10
127.Stijn SteelsDeceuninck-Quick Step01:13
128.Paul MartensJumbo-Visma01:17
129.Francjasco RomanoBardiani-CSF-Faizanè
130.Emiel PlanckaertSport Vlaanderen-Baloise
131.Alvaro CuadrosCaja Rural-Seguros RGA
132.Sergio AraizEquipo Kern Pharma01:21
133.Michael ScharCCC Team
134.Jérémy CabotTeam Total Direct Energie
135.Callum ScotsonMitchelton-Scott
136.Jonathan CastroviejoTeam Ineos
137.Scott DaviesBahrain-McLaren02:40

Klasyfikacja końcowa:

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Tadej PogacarUAE Team Emirates18:43:00
2.Jack HaigMitchelton-Scott00:06
3.Tao Geoghegan HartTeam Ineos
4.Dan MartinIsrael Start-Up Nation00:13
5.Dylan TeunsBahrain-McLaren00:23
6.Wout PoelsBahrain-McLaren00:25
7.Ion IzagirreAstana Pro Team00:32
8.Rubén FernandezFundación-Orbea00:49
9.Oscar RodriguezAstana Pro Team01:11
10.Alejandro ValverdeMovistar Team01:14
11.Gianni MosconTeam Ineos01:19
12.Marc SolerMovistar Team01:22
13.James KnoxDeceuninck-Quick Step
14.Jan PolancUAE Team Emirates01:36
15.Sander ArmeeLotto Soudal01:43
16.Mikel BizkarraFundación-Orbea01:46
17.Víctor de La ParteCCC Team01:47
18.Pello BilbaoBahrain-McLaren01:49
19.Oscar CabedoBurgos-BH01:53
20.Greg van AvermaetCCC Team01:55
21.Serge PauwelsCCC Team02:11
22.Jefferson Alveiro CepedaCaja Rural-Seguros RGA02:58
23.Tomasz MarczyńskiLotto Soudal03:09
24.Matej MohoricBahrain-McLaren03:23
25.Márton DinaKometa Xstra Cycling Team03:27
26.Rein TaaramaeTeam Total Direct Energie03:36
27.Mathias FrankAG2R La Mondiale03:39
28.Julien SimonTeam Total Direct Energie04:08
29.Ben SwiftTeam Ineos04:44
30.Rodrigo ContrerasAstana Pro Team05:04
31.Jon AgirreEquipo Kern Pharma05:40
32.Michał KwiatkowskiTeam Ineos05:51
33.Joan BouFundación-Orbea05:57
34.Kevin DeltombeSport Vlaanderen-Baloise06:10
35.Davide VillellaMovistar Team06:22
36.Philippe GilbertLotto Soudal06:23
37.Dmitry StrakhovGazprom-RusVelo06:47
38.Hugo HouleAstana Pro Team07:04
39.David de La CruzUAE Team Emirates07:06
40.Luca CoviliBardiani-CSF-Faizanè07:25
41.Willie SmitBurgos-BH07:48
42.Luis León SanchezAstana Pro Team07:50
43.Stijn VandenberghAG2R La Mondiale08:06
44.Txomin JuaristiFundación-Orbea08:21
45.Rémi CavagnaDeceuninck-Quick Step08:41
46.Urko BerradeEquipo Kern Pharma08:59
47.Dorian GodonAG2R La Mondiale09:26
48.Nathan van HooydonckCCC Team10:20
49.Reto HollensteinIsrael Start-Up Nation10:34
50.Tim DeclercqDeceuninck-Quick Step11:09
51.Davide BalleriniDeceuninck-Quick Step11:39
52.Tom van AsbroeckIsrael Start-Up Nation11:40
53.Matthias BrandleIsrael Start-Up Nation12:19
54.Michael ScharCCC Team12:22
55.Ivan MorenoEquipo Kern Pharma12:34
56.Francjasco RomanoBardiani-CSF-Faizanè13:03
57.Joaquín Rojas JoséMovistar Team13:04
58.Robert StannardMitchelton-Scott13:29
59.Cristian ScaroniGazprom-RusVelo13:33
60.Brent van MoerLotto Soudal14:16
61.Gonzalo SerranoCaja Rural-Seguros RGA14:28
62.Dario CataldoMovistar Team14:39
63.Félix Parra JoséEquipo Kern Pharma14:41
64.Evgeny ShalunovGazprom-RusVelo15:14
65.Simone VelascoGazprom-RusVelo15:34
66.John DegenkolbLotto Soudal15:42
67.Christopher Juul-jensenMitchelton-Scott15:45
68.Stijn SteelsDeceuninck-Quick Step15:50
69.Iván Garcia CortinaBahrain-McLaren16:20
70.Diego RubioBurgos-BH16:29
71.Christian KneesTeam Ineos16:53
72.Jonas GregaardAstana Pro Team17:12
73.Alvaro CuadrosCaja Rural-Seguros RGA17:30
74.Frederik FrisonLotto Soudal17:31
75.Fabio JakobsenDeceuninck-Quick Step17:35
76.Matteo TrentinCCC Team17:40
77.Luka MezgecMitchelton-Scott17:42
78.Salvatore PuccioTeam Ineos17:44
79.Yves LampaertDeceuninck-Quick Step17:48
80.Tsgabu GrmayMitchelton-Scott18:03
81.Jon AberasturiCaja Rural-Seguros RGA18:53
82.Alejandro OsorioCaja Rural-Seguros RGA18:54
83.Romain CardisTeam Total Direct Energie19:26
84.Thomas SprengersSport Vlaanderen-Baloise19:30
85.Alexander KristoffUAE Team Emirates19:35
86.Rémy MertzLotto Soudal20:19
87.Fabien GrellierTeam Total Direct Energie20:20
88.Michael AlbasiniMitchelton-Scott21:09
89.Antonio Jesus SotoFundación-Orbea21:17
90.Jorge ArcasMovistar Team21:55
91.Oliver NaesenAG2R La Mondiale22:00
92.Callum ScotsonMitchelton-Scott22:37
93.Edward RavasiUAE Team Emirates22:47
94.Guy NivIsrael Start-Up Nation22:48
95.Daniel NavarroIsrael Start-Up Nation23:09
96.Ivan RovnyGazprom-RusVelo23:23
97.Jaume SuredaBurgos-BH24:07
98.Davide CimolaiIsrael Start-Up Nation24:13
99.Aaron VerwilstSport Vlaanderen-Baloise24:14
100.Lawrence NaesenAG2R La Mondiale24:22
101.Nikita StalnovAstana Pro Team24:59
102.Amaury CapiotSport Vlaanderen-Baloise25:05
103.Umberto OrsiniBardiani-CSF-Faizanè
104.Vincenzo AlbaneseBardiani-CSF-Faizanè25:13
105.Enrique SanzEquipo Kern Pharma25:39
106.Giovanni CarboniBardiani-CSF-Faizanè26:00
107.Scott DaviesBahrain-McLaren27:10
108.Julien DuvalAG2R La Mondiale27:25
109.Daniel ViegasKometa Xstra Cycling Team27:29
110.Filippo ZanaBardiani-CSF-Faizanè27:36
111.Joe DombrowskiUAE Team Emirates27:38
112.Juan José LobatoFundación-Orbea27:57
113.Jonathan CastroviejoTeam Ineos27:59
114.Cristián RodriguezCaja Rural-Seguros RGA28:00
115.Maarten WynantsJumbo-Visma28:05
116.Christoph PfingstenJumbo-Visma28:29
117.Sergio SamitierMovistar Team28:37
118.Simon SellierTeam Total Direct Energie28:42
119.Alessandro de MarchiCCC Team
120.Cédric BeullensSport Vlaanderen-Baloise28:56
121.Jos van EmdenJumbo-Visma29:23
122.Jorge CuberoBurgos-BH29:36
123.Kevin InkelaarBahrain-McLaren31:00
124.Paul MartensJumbo-Visma31:04
125.Diego Pablo SevillaKometa Xstra Cycling Team32:18
126.Isaac CantonBurgos-BH
127.Jaime CastrilloEquipo Kern Pharma32:56
128.Dylan GroenewegenJumbo-Visma33:20
129.Héctor SaezCaja Rural-Seguros RGA33:36
130.Julen IrizarFundación-Orbea34:37
131.Pascal EenkhoornJumbo-Visma34:51
132.Antonio PuppioKometa Xstra Cycling Team34:56
133.Jérémy CabotTeam Total Direct Energie35:14
134.Kenny de KeteleSport Vlaanderen-Baloise35:20
135.Sergio AraizEquipo Kern Pharma36:04
136.Emiel PlanckaertSport Vlaanderen-Baloise37:10
137.Giacomo GaravagliaKometa Xstra Cycling Team40:56

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: