Belg Wout van Aert wygrał ostatni w tym sezonie przełajowym wyścig cyklu DVV Verzekeringen Trofee.
Kolarz Jumbo-Visma na rundzie w Lille pokonał Quintena Hermansa (Tormans CX Team) i Toona Aertsa (Telenet Baloise Lions)
Od samego początku, na piaszczystej trasie przy zbiorniku wodnym, tempo narzucił Laurens Sweeck (Pauwels Sauzen-Bingoal). Mistrz Belgii na drugim okrążeniu nawet zostawił za sobą stawkę na 6 sekund, ale po uślizgu na zakręcie upadł, zostając wyprzedzonym przez Quintena Hermansa.
Za uciekinierem ruszył Wout van Aert. Trzykrotny mistrz świata na półmetku, czyli po czwartej rundzie, już prowadził, o 7 sekund przed Hermansem oraz 11 przed Sweckiem, Michaelem Vanthourenhoutem i Eli Iserbytem (obaj Pauwels Sauzen-Bingoal). Dwa następne okrążenia pozwoliły Begowi powiększyć swoją przewagę do 19 i 33 sekund.
Van Aert pewnie zmierzał po zwycięstwo, podobnie jak Hermans po drugą lokatę. Batalia wciąż toczyła się o trzecią. Coraz lepiej szło Toonowi Aertsowi, Thomasowi Pidcockowi (Trinity Racing) i Larsowi van der Haarowi (Telenet Baloise Lions), którzy włączyli się do walki o podium. Na samym końcu wyrwał je Aerts, który na tuż przed kreską przecisnął się przy barierce, obok finiszującego Sweecka.
W wyścigu kobiet klasę potwierdziła Ceylin Del Carmen Alvarado (Alpecin-Fenix). Mistrzyni świata na finiszu wyprzedziła Annemarie Worst (777). Trzecie miejsce wywalczyła Shirin Van Anrooij.
W klasyfikacji końcowej cyklu triumfowali Eli Iserbyt i Ceylin Del Carmen Alvarado.
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Wout Van Aert | Jumbo-Visma | 57:57 |
2. | Quinten Hermans | Tormans CX Team | 00:21 |
3. | Toon Aerts | Telenet Baloise Lions | 00:40 |
4. | Laurens Sweeck | Pauwels Sauzen-Bingoal | |
5. | Michael Vanthourenhout | Pauwels Sauzen-Bingoal | 00:46 |
6. | Tom Pidcock | Trinity Racing | 00:48 |
7. | Lars Van Der Haar | Telenet Baloise Lions | 00:50 |
8. | Daan Soete | Pauwels Sauzen-Bingoal | |
9. | Tom Meeusen | Group Hens-Maes Containers | |
10. | Jens Adams | Hollebeekhoeve Cycling Team | 00:52 |
11. | Eli Iserbyt | Pauwels Sauzen-Bingoal | 00:54 |
12. | Felipe Orts Lloret | Cyclo-Cross Team Teika-Gsport-BH | 01:13 |
13. | Thijs Aerts | Telenet Baloise Lions | 01:30 |
14. | Jim Aernouts | Telenet Baloise Lions | 01:35 |
15. | Corné Van Kessel | Tormans CX Team | 01:49 |
16. | Yannick Peeters | Pauwels Sauzen-Bingoal | 02:28 |
17. | Ingmar Uytdewilligen | Tarteletto-Isorex | 02:32 |
18. | Wietse Bosmans | 03:14 | |
19. | David Van Der Poel | Alpecin-Fenix | 03:22 |
20. | Kevin Suarez Fernandez | Nesta-Skoda Alecar CX Team | 03:25 |
21. | Braam Merlier | Creafin-Fristads | 03:29 |
22. | Sieben Wouters | Creafin-Fristads | 03:31 |
23. | Nicolas Cleppe | Telenet Baloise Lions | 03:33 |
24. | Curtis White | Cannondale Cyclocrossworld | 03:47 |
25. | Jakob Dorigoni | Selle Italia-Guerciotti-Elite | 03:49 |
26. | Kerry Werner | 04:01 | |
27. | Hendrik Sweeck | 04:07 | |
28. | Robin Alderweireld | 04:55 | |
29. | Jens Gys | 05:24 | |
30. | Senne De Meyer | 05:30 | |
31. | Thomas Verheyen | 05:44 | |
32. | Kenny Roelandt | 05:49 | |
33. | Yelle Learts | ||
34. | Edwin De Wit | ||
35. | Klaas Groenen | ||
36. | Karol Michalski | ||
37. | Niels Koyen | ||
38. | Nicola Parenti | ||
39. | Pieter Meelberghs | ||
40. | Vincent Oger | ||
41. | Thomas Edhofer | ||
42. | Gauthier Heymes | ||
43. | Marco Carozzo | ||
44. | Mikołaj Markiewicz | ||
Kobiety | |||
1. | Ceylin Del Carmen Alvarado | Alpecin-Fenix | 42:18 |
2. | Annemarie Worst | 777 | 00:01 |
3. | Shirin Van Anrooij | 00:27 | |
4. | Inge Van Der Heijden | CCC-Liv | 00:29 |
5. | Katherine Compton | 00:38 | |
6. | Aniek Van Alphen | 00:41 | |
7. | Denise Betsema | Pauwels Sauzen-Bingoal | 00:44 |
8. | Sanne Cant | IKO-Crelan | 00:47 |
9. | Alice Maria Arzuffi | 777 | 00:53 |
10. | Anna Kay | Experza Pro CX | 01:02 |
11. | Loes Sels | IKO-Crelan | 01:06 |
12. | Eva Lechner | Creafin-Fristads | 01:07 |
13. | Yara Kastelijn | 777 | 01:15 |
14. | Lucia Gonzalez Blanco | Nesta-Skoda Alecar CX Team | 01:35 |
15. | Laura Verdonschot | Pauwels Sauzen-Bingoal | 01:40 |
16. | Marion Norbert Riberolle | Experza Pro CX | 01:44 |
17. | Ellen Van Loy | Telenet Baloise Lions | 01:50 |
18. | Alicia Franck | Experza Pro CX | 01:51 |
19. | Manon Bakker | Experza Pro CX | 02:10 |
20. | Geerte Hoeke | 02:28 | |
21. | Rebecca Gariboldi | 02:29 | |
22. | Veerle Goossens | 02:37 | |
23. | Maud Kaptheijns | Pauwels Sauzen-Bingoal | 02:45 |
24. | Karen Verhestraeten | IKO-Crelan | 02:48 |
25. | Lindy Van Anrooij | 03:12 | |
26. | Pauliena Rooijakkers | 03:25 | |
27. | Marthe Truyen | Telenet Baloise Lions | 03:28 |
28. | Rebecca Fahringer | 04:04 | |
29. | Harriet Harnden | 04:07 | |
30. | Fem Van Empel | ||
31. | Kiona Crabbe | ||
32. | Pauline Delhaye | 04:22 | |
33. | Esther Van Der Burg | 04:29 | |
34. | Julie Brouwers | 04:39 | |
35. | Mascha Mulder | Group Hens-Maes Containers | 04:42 |
36. | Jinse Peeters | 04:56 | |
37. | Blanka Kata Vas | 05:03 | |
38. | Suzanne Verhoeven | 05:07 | |
39. | Mirthe Van Den Brande | 05:14 | |
40. | Meg De Bruyne | 05:21 | |
41. | Elodie Kuijper | 05:26 | |
42. | Sterre Vervloet | 05:27 | |
43. | Tessa Zwaenepoel | 05:33 | |
44. | Tinne Vermeiren | 05:53 | |
45. | Emily Werner | ||
46. | Julie De Wilde | 05:57 | |
47. | Laura Van Der Zwaan | 06:10 | |
48. | Shana Maes | 06:31 | |
49. | Lise Van Wunsel | 07:03 | |
50. | Lotte Baele | ||
51. | Ishbel Strathdee | ||
52. | Britt Jochems | ||
53. | Kristien Nelen | ||
54. | Kiona Dhont | ||
55. | Valerie Boonen | ||
56. | Laetitia Maus | ||
57. | Corey Coogan Cisek | ||
58. | Lina Beirinckx | ||
59. | Jolien Verschueren | Pauwels Sauzen-Bingoal | |
60. | Lies'l Schevenels | ||
61. | Lisette Schoon | ||
62. | Karen De Keulenaere |