Tour de France magnesem dla Pavla Sivakova

Pavel Sivakov

Pavel Sivakov nie myśli o powrocie na Tour de Pologne. Ubiegłoroczny zwycięzca chce zrobić wszystko, aby w tym samym czasie ścigać się na drogach Tour de France.

22-letni Rosjanin ma za sobą udany sezon, gdyż dobrze zaprezentował się nie tylko w naszym kraju, ale również w kilku innych wyścigach. Potwierdził, że jego przyszłość to Grand Toury dziewiątym miejscem w Giro d’Italia.

W tym roku aspiracje kolarza Team Ineos sięgają już „Wielkiej Pętli”.

To mój główny cel sezonu. Wierzę, że ciężką pracą zasłużę na swoje powołanie

– powiedział Sivakov serwisowi „Cyclingnews”.

Rosjanin, który w zeszłą niedzielę zajął drugie miejsce w Cadel Evans Great Ocean Road Race, zdaje sobie przy tym sprawę, że o miejsce w składzie na Tour łatwo nie będzie.

W Ineos niezwykle trudno jest dostać miejscówkę, ponieważ prawie wszyscy kolarze reprezentują taki poziom, że mogliby zostać liderem innej drużyny. W tym roku mamy wielu zwycięzców, którzy ponownie celują w Tour. Moim wielkim celem na przyszłość jest wygrać ten wyścig. Najpierw jednak chcę stać się lepszym kolarzem i zdobyć doświadczenie na Tourze

– zaznaczył.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: