Saudi Tour 2020: etap 2. Niccolo Bonifazio jak ważka

Nicolo Bonifazio

Niccolo Bonifazio (Total Direct Energie) wygrał w Rijadzie drugi etap rywalizacji w Arabii Saudyjskiej.

Włoski zawodnik po akcji zainicjowanej na ostatnim kilometrze pokonał Phila Bauhausa (Bahrain-McLaren) i Nacera Bouhanniego (Arkea-Samsic).

Liderem klasyfikacji generalnej pozostał Rui Costa (UAE Team Emirates).

Drugiego dnia peleton zgromadzony na Półwyspie Arabskim kierował się do stolicy Arabii Saudyjskiej. Na 187-kilometrowej trasie wyrastało kilka hopek, ale dzień w kalendarzu zapisany mieli sprinterzy, którzy uważnie przyglądali się finiszowi w usytuowanej na przedmieściach dzielnicy Bujairi.

W ucieczkę zabrali się Kevin van Melsen (Circus-Wanty Gobert), Angel Fuentes (Burgos-BH), Nikodemus Holler (Bike Aid) i Joel Nicolau (Caja Rural-Seguros RGA), zdobywając ponad 6 minuty przewagi.

W peletonie pracowały ekipy Arkea-Samsic, Bahrain-McLaren i UAE Team Emirates, sprawnie najpierw zmniejszając różnicę poniżej 2 minut, a następnie 11 kilometrów przed metą likwidując całą akcję. Chwilę wcześniej w kraksę, po raz drugi tego dnia, zaplątał się Mark Cavendish (Bahrain-McLaren).

Wbrew przewidywaniom masowy sprint nie zakończył etapu. Na finałowym kilometrze od peletonu oderwał się Heinrich Haussler (Bahrain-McLaren). Przytomnie ruszył za nim Bonifazio, 500 metrów przed kreską wyprzedził zmęczonego Australijczyka i ku swojemu szczęściu dowiózł prowadzenie do celu.

Wyniki 2. etapu Saudi Tour 2020 (2.1), Sadus Castle – Rijad (182 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Niccolò BonifazioTeam Total Direct Energie4:32:31
2.Phil BauhausBahrain-McLaren00:02
3.Nacer BouhanniTeam Arkéa Samsic
4.Timothy DupontCircus-Wanty Gobert
5.Jens DebusschereB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM
6.Orluis AularCaja Rural-Seguros RGA
7.Imerio CimaGazprom-RusVelo
8.August JensenRiwal Readynez Cycling Team
9.Julien TrarieuxNIPPO DELKO One Provence
10.Youcef ReguiguiTerengganu Inc. TSG Cycling Team
11.Matteo MalucelliCaja Rural-Seguros RGA
12.Carlos BarberoNTT Pro Cycling
13.Yevgeniy GidichAstana Pro Team
14.Charles PageRibble Weldtite Pro Cycling
15.Sergei ChernetskiGazprom-RusVelo
16.Davide MartinelliAstana Pro Team
17.Rui CostaUAE Team Emirates
18.Lucas CarstensenBike Aid
19.Connor SwiftTeam Arkéa Samsic
20.Ramūnas NavardauskasNIPPO DELKO One Provence
21.Evaldas SiskeviciusNIPPO DELKO One Provence
22.Heinrich HausslerBahrain-McLaren
23.Fabien DoubeyCircus-Wanty Gobert
24.Geoffrey SoupeTeam Total Direct Energie
25.Jetse BolBurgos-BH
26.Boris ValleeBingoal-Wallonie Bruxelles
27.Adam de VosRally Cycling
28.Ivo OliveiraUAE Team Emirates
29.Matthew GibsonBurgos-BH
30.Andreas KronRiwal Readynez Cycling Team
31.Angel MadrazoBurgos-BH
32.Daniel MclayTeam Arkéa Samsic
33.Manuele BoaroAstana Pro Team
34.Arvid de KleijnRiwal Readynez Cycling Team
35.Jesse de RooijBike Aid00:09
36.Artyom ZakharovAstana Pro Team
37.Alessandro CoviUAE Team Emirates
38.Nicolas ZukowskyRally Cycling
39.Niki TerpstraTeam Total Direct Energie00:12
40.Roman KreuzigerNTT Pro Cycling
41.Aritz BaguesCaja Rural-Seguros RGA
42.Mark CavendishBahrain-McLaren
43.Hernando BohorquezAstana Pro Team
44.Yoann OffredoCircus-Wanty Gobert
45.James ShawRiwal Readynez Cycling Team
46.Jhojan GarciaCaja Rural-Seguros RGA
47.Romain SicardTeam Total Direct Energie
48.Erik Bergstrom FriskBike Aid
49.Yousif MirzaUAE Team Emirates
50.Steven LampierRibble Weldtite Pro Cycling
51.Wesley KrederCircus-Wanty Gobert
52.Manuel Diaz JoséNIPPO DELKO One Provence
53.Mohd Shahrul Mat AminTerengganu Inc. TSG Cycling Team
54.Damiano CimaGazprom-RusVelo
55.Dries van GestelTeam Total Direct Energie
56.Adrien GarelB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM
57.Alfred WrightBahrain-McLaren
58.Elmar ReindersRiwal Readynez Cycling Team
59.Tom-Jelte SlagterB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM
60.Matteo SobreroNTT Pro Cycling00:19
61.Irwandie LakasekTerengganu Inc. TSG Cycling Team00:25
62.Zeb KyffinRibble Weldtite Pro Cycling00:27
63.Frederik BackaertB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM00:32
64.Mulu HailemichaelNIPPO DELKO One Provence00:34
65.Jacob TipperRibble Weldtite Pro Cycling
66.Ben KingNTT Pro Cycling
67.Angel FuentesBurgos-BH
68.José Carlos PratesBurgos-BH
69.Zhandos BizhigitovAstana Pro Team
70.Oliver MoorsRibble Weldtite Pro Cycling
71.Yuriy NatarovAstana Pro Team
72.Nikodemus HollerBike Aid
73.Suleiman KangangiBike Aid
74.Abdul Rahman Hamdan WanTerengganu Inc. TSG Cycling Team
75.Pablo GuerreroBurgos-BH
76.Julien MoriceB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM
77.Jelle VanendertBingoal-Wallonie Bruxelles
78.Jon IrisarriCaja Rural-Seguros RGA
79.Donavan GrondinTeam Arkéa Samsic
80.Kevyn IstaBingoal-Wallonie Bruxelles
81.David GonzalezCaja Rural-Seguros RGA00:42
82.Matteo Dal-cinRally Cycling00:47
83.Nigel EllsayRally Cycling
84.Igor BoevGazprom-RusVelo
85.Vladislav KulikovGazprom-RusVelo
86.Afiq Huznie OthmanTerengganu Inc. TSG Cycling Team
87.Joel SuterBingoal-Wallonie Bruxelles
88.Thomas DegandCircus-Wanty Gobert
89.Valerio ContiUAE Team Emirates
90.Jack ReesRibble Weldtite Pro Cycling
91.Amanuel GhebreigzabhierNTT Pro Cycling
92.Laurent PichonTeam Arkéa Samsic
93.Ludwig de WinterCircus-Wanty Gobert
94.Maral-Erdene BatmunkhTerengganu Inc. TSG Cycling Team
95.Choon Huat GohTerengganu Inc. TSG Cycling Team
96.Clint HendricksBike Aid
97.Richard JonesRibble Weldtite Pro Cycling
98.Marcel SiebergBahrain-McLaren
99.Florian VachonTeam Arkéa Samsic
100.Stephen BassettRally Cycling00:59
101.Mathijs PaasschensBingoal-Wallonie Bruxelles01:18
102.Adrien PetitTeam Total Direct Energie01:30
103.Joel NicolauCaja Rural-Seguros RGA01:58
104.Anton KuzminGazprom-RusVelo02:01
105.Nikolay CherkasovGazprom-RusVelo
106.Benoît JarrierTeam Arkéa Samsic
107.Kévin van MelsenCircus-Wanty Gobert
108.Justin WolfBike Aid
109.Grega BoleBahrain-McLaren02:33
110.Jan TratnikBahrain-McLaren
111.Bert de BackerB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM05:10
112.Reinardt Janse van RensburgNTT Pro Cycling
113.Baptiste PlanckaertBingoal-Wallonie Bruxelles
114.Enrico GasparottoNTT Pro Cycling
115.Marco MarcatoUAE Team Emirates05:23
116.Kévin RezaB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM05:29
117.Damien GaudinTeam Total Direct Energie
DNFJustin JulesNIPPO DELKO One Provence
DNSNick van der LijkeRiwal Readynez Cycling Team
DNSPier-André CoteRally Cycling

Klasyfikacja generalna po 2. etapie

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Rui CostaUAE Team Emirates8:24:35
2.Heinrich HausslerBahrain-McLaren00:01
3.Nacer BouhanniTeam Arkéa Samsic00:02
4.Phil BauhausBahrain-McLaren00:04
5.Andreas KronRiwal Readynez Cycling Team00:09
6.Jens DebusschereB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM00:10
7.Carlos BarberoNTT Pro Cycling
8.Matteo MalucelliCaja Rural-Seguros RGA
9.Sergei ChernetskiGazprom-RusVelo
10.Lucas CarstensenBike Aid
11.Fabien DoubeyCircus-Wanty Gobert
12.Geoffrey SoupeTeam Total Direct Energie
13.Manuele BoaroAstana Pro Team
14.Youcef ReguiguiTerengganu Inc. TSG Cycling Team
15.August JensenRiwal Readynez Cycling Team
16.Ramūnas NavardauskasNIPPO DELKO One Provence00:20
17.Adam de VosRally Cycling
18.Niki TerpstraTeam Total Direct Energie
19.Tom-Jelte SlagterB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM
20.Dries van GestelTeam Total Direct Energie
21.Connor SwiftTeam Arkéa Samsic00:22
22.Boris ValleeBingoal-Wallonie Bruxelles
23.Angel MadrazoBurgos-BH
24.Orluis AularCaja Rural-Seguros RGA00:25
25.Jetse BolBurgos-BH
26.Ivo OliveiraUAE Team Emirates
27.Arvid de KleijnRiwal Readynez Cycling Team
28.James ShawRiwal Readynez Cycling Team00:32
29.Nicolas ZukowskyRally Cycling
30.Hernando BohorquezAstana Pro Team00:35
31.Roman KreuzigerNTT Pro Cycling
32.Mark CavendishBahrain-McLaren
33.Romain SicardTeam Total Direct Energie
34.Yoann OffredoCircus-Wanty Gobert00:45
35.Aritz BaguesCaja Rural-Seguros RGA
36.Adrien GarelB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM
37.Artyom ZakharovAstana Pro Team00:47
38.Evaldas SiskeviciusNIPPO DELKO One Provence00:54
39.Erik Bergstrom FriskBike Aid00:56
40.Wesley KrederCircus-Wanty Gobert01:06
41.Imerio CimaGazprom-RusVelo01:07
42.Jon IrisarriCaja Rural-Seguros RGA
43.Nikodemus HollerBike Aid01:12
44.Matteo SobreroNTT Pro Cycling01:13
45.Yuriy NatarovAstana Pro Team
46.Alfred WrightBahrain-McLaren01:14
47.Vladislav KulikovGazprom-RusVelo01:20
48.Frederik BackaertB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM01:26
49.Zhandos BizhigitovAstana Pro Team01:28
50.Damiano CimaGazprom-RusVelo01:35
51.Julien MoriceB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM
52.Joel SuterBingoal-Wallonie Bruxelles01:41
53.Daniel MclayTeam Arkéa Samsic02:07
54.Mathijs PaasschensBingoal-Wallonie Bruxelles02:12
55.Stephen BassettRally Cycling02:21
56.Marcel SiebergBahrain-McLaren02:27
57.Laurent PichonTeam Arkéa Samsic02:29
58.Steven LampierRibble Weldtite Pro Cycling02:44
59.Adrien PetitTeam Total Direct Energie02:50
60.Manuel Diaz JoséNIPPO DELKO One Provence02:55
61.Donavan GrondinTeam Arkéa Samsic
62.Ben KingNTT Pro Cycling03:17
63.Richard JonesRibble Weldtite Pro Cycling03:26
64.Benoît JarrierTeam Arkéa Samsic03:59
65.Timothy DupontCircus-Wanty Gobert04:02
66.Alessandro CoviUAE Team Emirates04:04
67.Angel FuentesBurgos-BH04:31
68.David GonzalezCaja Rural-Seguros RGA04:42
69.Igor BoevGazprom-RusVelo04:47
70.Matteo Dal-cinRally Cycling
71.Valerio ContiUAE Team Emirates
72.Amanuel GhebreigzabhierNTT Pro Cycling
73.Reinardt Janse van RensburgNTT Pro Cycling05:18
74.Bert de BackerB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM05:33
75.Enrico GasparottoNTT Pro Cycling
76.Baptiste PlanckaertBingoal-Wallonie Bruxelles05:49
77.Kévin van MelsenCircus-Wanty Gobert06:01
78.Grega BoleBahrain-McLaren06:33
79.Jan TratnikBahrain-McLaren06:46
80.Matthew GibsonBurgos-BH07:16
81.Yousif MirzaUAE Team Emirates08:01
82.Davide MartinelliAstana Pro Team08:05
83.Yevgeniy GidichAstana Pro Team
84.Charles PageRibble Weldtite Pro Cycling
85.Marco MarcatoUAE Team Emirates08:10
86.Julien TrarieuxNIPPO DELKO One Provence08:12
87.Jhojan GarciaCaja Rural-Seguros RGA08:15
88.Mohd Shahrul Mat AminTerengganu Inc. TSG Cycling Team
89.Zeb KyffinRibble Weldtite Pro Cycling08:16
90.Jesse de RooijBike Aid08:19
91.Niccolò BonifazioTeam Total Direct Energie08:21
92.Elmar ReindersRiwal Readynez Cycling Team08:22
93.Mulu HailemichaelNIPPO DELKO One Provence08:23
94.Suleiman KangangiBike Aid08:34
95.José Carlos PratesBurgos-BH08:37
96.Pablo GuerreroBurgos-BH
97.Jelle VanendertBingoal-Wallonie Bruxelles08:44
98.Kevyn IstaBingoal-Wallonie Bruxelles
99.Jack ReesRibble Weldtite Pro Cycling08:47
100.Jacob TipperRibble Weldtite Pro Cycling08:48
101.Thomas DegandCircus-Wanty Gobert08:50
102.Afiq Huznie OthmanTerengganu Inc. TSG Cycling Team
103.Florian VachonTeam Arkéa Samsic
104.Clint HendricksBike Aid
105.Nigel EllsayRally Cycling08:57
106.Ludwig de WinterCircus-Wanty Gobert09:01
107.Nikolay CherkasovGazprom-RusVelo10:04
108.Anton KuzminGazprom-RusVelo
109.Justin WolfBike Aid
110.Joel NicolauCaja Rural-Seguros RGA10:06
111.Kévin RezaB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM13:39
112.Damien GaudinTeam Total Direct Energie13:58
113.Maral-Erdene BatmunkhTerengganu Inc. TSG Cycling Team15:59
114.Irwandie LakasekTerengganu Inc. TSG Cycling Team19:09
115.Oliver MoorsRibble Weldtite Pro Cycling19:18
116.Choon Huat GohTerengganu Inc. TSG Cycling Team19:31
117.Abdul Rahman Hamdan WanTerengganu Inc. TSG Cycling Team22:10

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: