IO 2020. PZKol zatwierdził kryteria kwalifikacji olimpijskich [MTB]

Maja Włoszczowska

Polski Związek Kolarski (PZKol) przedstawił oficjalnie zatwierdzone kryteria kwalifikacji do kadr narodowych na Igrzyska Olimpijskie w Tokio.

Związek na zebraniu Zarządu 5 lutego 2020 roku oficjalnie zatwierdził kryteria, które pozwolą mu w czerwcu lub lipcu wybrać skład kadr narodowych na Igrzyska Olimpijskie w Tokio.

Na stronie PZKol pojawiły się kryteria kwalifikacji do wyścigów szosowych, torowych oraz MTB.

To drugie podejście Związku do przedstawienia oficjalnych kryteriów: na przełomie grudnia i stycznia na stronie Polskiego Związku Kolarskiego i portalu afiliowanego przy tej organizacji pojawiły się wpisy o kryteriach kwalifikacji olimpijskich. Te, jak ustalił portal "Rowery.org", nie były oficjalnie zatwierdzone.

Poniżej przedstawiamy wykaz kryteriów dla wyścigów kolarstwa górskiego. Dokument opublikowany przez PZKol załączony są pod tabelą.

Wyścigi MTB cross-country

WyścigKryteria kwalifikacji
cross-country
(kobiety/mężczyźni)
  • miejsce w top8 Mistrzostw Europy MTB (2020) w wyścigu cross-country kategorii elity

Jeśli liczba zawodników/zawodniczek spełniających te wymogi będzie większa od liczby miejsc uzyskanych w kwalifikacjach do IO, wybrani zostaną najwyżej sklasyfikowani.

Jeśli liczba zawodników/zawodniczek spełniających te wymogi będzie mniejsza niż miejsc uzyskanych w kwalifikacjach do IO, wtedy zadecydują wyniki 3 wyścigów cross-country:
  • Heubach (24-26.06; kat. HC)
  • Maja Włoszczowska MTB Race (2.05; kat. HC)
  • PŚ w Novym Mescie na Morave (22-23.05; kat. CDM)

Tu pod uwagę będą brane dwa najlepsze wyniki, a kwalifikację uzyska zawodniczka/zawodnik z najniższą sumą miejsc z tych dwóch wyścigów.

Oficjalny dokument PZKol: kryteria kwalifikacji do wyścigów MTB cross-country

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: